Krevetky Sulawesi - SK/CZ chovatelia

Cardinal, Harlequin a iné
MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevetky Sulawesi - SK/CZ chovatelia

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Myslis tu akvatera? No ked som pridaval odkazy nepoznal som ho. Teraz ked ho uz poznam mozem dosvedcit
-na burze raz nalakal 2och starcekov aby si k nemu prisli kupit heleny, pritom na tej burze ich mali po 50 centov(samozrejme ich on ma 3 krat drahsie a to ze tie heleny maju pred nosom im nepovedal)
-Ja som u neho kupil hnojivo profito 100ml, za cenu za ktoru sa predava 250ml.
Vedel by som dalrj takto rozpravat ale je to mimo temu.

ivan2
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06 Jún 2015, 23:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevetky Sulawesi - SK/CZ chovatelia

Príspevok od používateľa ivan2 »

Hi hi , mam mambo bee, a kardinalky. Kupil som si po 50 ks .Mam ich asi 3 tyzdne, as u strasne krpate. Uz v sacku, ked som ich kupil ,2 samicky nosili ikry. Keby som vedel ze su take krpate, , tak ich asi nekupim. Kardinalky su nadherne zafarbene a su spolu s mambo bee . Mambo som 20 ks daroval ;) znamemu , a s nimio sla aj jedna asi 2 mm , takze uvidíme. Isli do 23 °C vody , postupne som im zvysoval, teraz maju 25 - 26 °C.Inac zajtra sa stretneme v Trencine , a budem predavat neocaridiny cierne , cervene , hnede , oranzove , modre a rilly . Ved viete kto som -
Ivan ;) ližúlsyV

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevetky Sulawesi - SK/CZ chovatelia

Príspevok od používateľa Denis »

Ivan vitaj medzi nami :). Dufam, ze budes referovat ako sa ti dari chov kardinaliek. Nik tu z aktivnych uzivatelov fora ich este nechoval, tak by sme boli radi keby si potom aj poreferoval ako sa dari, co maju/nemaju radi. Takze drzime palce.

ivan2
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06 Jún 2015, 23:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevetky Sulawesi - SK/CZ chovatelia

Príspevok od používateľa ivan2 »

Takze sulavezky maju spoluplavajucich - lasturnatky. Inac zeru asi secko, ked dam susene, tak su za chvilu na filtry, ak mrazeny plankton, alebo zelene tak zostavaju na drevach, alebo machu :?:

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevetky Sulawesi - SK/CZ chovatelia

Príspevok od používateľa Denis »

Super, to su dobre spravy. Mohol by si dat aj nejake foto, na zaciatok foto akva by velmi potesilo. Mas tam aj nejake vapnite kamene? Svetlo silnejsie pre rast rias? Pripadne slimaky tolomelanie? Teplotu si na kolko podvihol?

ivan2
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06 Jún 2015, 23:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevetky Sulawesi - SK/CZ chovatelia

Príspevok od používateľa ivan2 »

dnes om objavil v 1 aq tylomelanie, tak som ich svacol k sulawezkam,foto sa mi nechce robit, teplota je cul 27, , vodu som dal 2/3 osmozu, a 1/3 teplej z vodovodu , a doteraz som ju nemenil, je tam javsky mach a list microsoria, ktore maju za ulohu sa rozrast :) , a su tam dake dreva z potoka, + bublifuk :( , a sulaWEZKY ODKEDY SU U MNA , NEBADAM , ze by narastli, a ani ze by daka nosila ikry . Vyzeraju velmi vitalne, lesk tela maju tip top

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevetky Sulawesi - SK/CZ chovatelia

Príspevok od používateľa seic »

starsi forum, ale odpovim... na rybicky.net urcite byla chovatelka z Cech, co je odchovavala a prodavala... zkusim pohledat..

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevetky Sulawesi - SK/CZ chovatelia

Príspevok od používateľa IringPalo »

pri takychto teplotach budeme asi musiet vsetci prejst na sulawesi :D
panelakovi chovatelia budu v nich elita
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevetky Sulawesi - SK/CZ chovatelia

Príspevok od používateľa Milos »

seic napísal:starsi forum, ale odpovim... na rybicky.net urcite byla chovatelka z Cech, co je odchovavala a prodavala... zkusim pohledat..
Dik moc, daj vediet ak to dohladas.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevetky Sulawesi - SK/CZ chovatelia

Príspevok od používateľa seic »

http://rybicky.net/nadrze/11264

ale profil/nadrz je neaktualizovana, je to 4 roky... ale mozna pro inspiraci, odchovavala ...

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevetky Sulawesi - SK/CZ chovatelia

Príspevok od používateľa Denis »

Sanka dolu :shock:

Ivan tebe sa ako dari so sukaweskami? Si asi jediny aktivny uzivatel fora o kom viem, ze ich momentalne ma.

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevetky Sulawesi - SK/CZ chovatelia

Príspevok od používateľa Miky »

Denis napísal:Dnes som sa dozvedel, vlastne to iste co plati pri aj pri CRS-kach. Sulaweske krevetky potrebuju na svoj zivot v akvariu spolubyvajuceho, a sice slimaka Tylomelania
To tedy koukám :shock: Tylomelánie jsem chvilku choval a i se množili. Docela mě štvalo že nemůžou být místo kotulek u CRS, jsou to pěkný šneci.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevetky Sulawesi - SK/CZ chovatelia

Príspevok od používateľa Denis »

Nasiel som kontakt na chovatela v CR

Kód: Vybrať všetko

Prodám vlastní odchovy Caridina dennerli - již lépe domestikovaná 3. a 4. generace po odchytu. Pouze vlastní odvoz a pouze zkušeným chovatelům. Cena 100 Kč/ks.
Tel.: +420 776 112 447 E-mail: oldrich.zeleny@gmail.com Lokalita: Jihlava

RomanZ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 09 Nov 2015, 10:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevetky Sulawesi - SK/CZ chovatelia

Príspevok od používateľa RomanZ »

Už dlho som plánoval urobiť jednu - dve väčšie nádrže pre neocaridiny, ale už ma z toho miešania vody fakt triafa šľak - mám nachystané jedno 160l a jedno 100 akvárko a do toho pripraviť vodu je u mňa fakt problém. Dokonca z RO mi ide voda s pH 7,90- 8.00. To ma dosť prekvapilo. Rozhodol som sa radšej vyskúšať "kardinálky", pretože dokážem pomerne jednoduchšie udržať s GH cca 10, kH cca 7 a pH mám stabilne 7,9-8,1. To 100l akvárko je už zabehnuté asi rok - mám v ňom Neoheterandrie elegans, ktoré prosperujú perfektne + tam mám neocaridiny + cela helena. 160l nádrž ide asi mesiac - tam mám len Heterandria Formosa - asi 10 kusov. Už len zohnať nejaké to stádo kardináliek. Vie niekto poradiť chovateľa na SK?

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: RE: Re: Krevetky Sulawesi - SK/CZ chovatelia

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Denis napísal:Nasiel som kontakt na chovatela v CR

Kód: Vybrať všetko

Prodám vlastní odchovy Caridina dennerli - již lépe domestikovaná 3. a 4. generace po odchytu. Pouze vlastní odvoz a pouze zkušeným chovatelům. Cena 100 Kč/ks.
Tel.: +420 776 112 447 E-mail: oldrich.zeleny@gmail.com Lokalita: Jihlava
Tento ma aj harlekynov tusim

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

RomanZ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 09 Nov 2015, 10:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevetky Sulawesi - SK/CZ chovatelia

Príspevok od používateľa RomanZ »

Toho pana som vyguglil aj ja, ale je to pre mna prilis daleko. To uz mam blizsie do PL. Ale rad by som zohnal kardinalky aspon z 2 zdrojov. Urcite sa pochvalim, ked sa podari.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevetky Sulawesi - SK/CZ chovatelia

Príspevok od používateľa Denis »

Roman tie z pl su odchov alebo dovoz? Ja verim Milosovi nasmu, ze ich namnozi a potom berem od neho. Ma v nemecku odchovane. ;-)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevetky Sulawesi - SK/CZ chovatelia

Príspevok od používateľa Milos »

Vdaka za slova povzbudenia Denis, klop klop, zatial to vypada slubne :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

RomanZ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 09 Nov 2015, 10:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevetky Sulawesi - SK/CZ chovatelia

Príspevok od používateľa RomanZ »

Denis napísal:Roman tie z pl su odchov alebo dovoz? Ja verim Milosovi nasmu, ze ich namnozi a potom berem od neho. Ma v nemecku odchovane. ;-)
Nasiel som tam dvoch chovatelov, ktori pisu na nete, ze predavaju svoje odchovy. Je mozne ze ak budem mat cestu ich smerom, tak by som zobral aj od nich. Ale radsej by som kupil od nasich samozrejme. A idealne je mat z pochopitelnych pricin jedince z viacerych chovov. Takze keby mal Milos nieco na predaj, tiez sa hlasim :-). Pred mesiacom som kupil par kusov red crystal na burze v Ostrave od jedneho Poliaka, ale vtedy som este netusil ze sa preorientujem a neopytal som sa na kardinalky. Ale do konca roku tam pojdem este aspon raz. Mam este par red crystaliek aj od teba. Urcite si spomenies na 2 mladych panov z Oravy, co ta navstivili :-). Ja som bol naposledy u teba sam - uz si ani nepamatam kedy presne to bolo. Ak pojdem v najblizsom case cez RK, tak sa ozvem

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevetky Sulawesi - SK/CZ chovatelia

Príspevok od používateľa majtan.miso »

...bereme aj 5 gold chipsov...:D

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných