Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Cardinal, Harlequin a iné
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

Nechcem sa moc bavit o vodivosti, kedze sam ju nemeriam. Takze tam ma ber s rezervou. Na druhej strane, casto sa priamo prepocitava do tvrdosti, aj ked neviem, ci je to uplne spravne. Kedze na vodivost asi mozu vplyvat aj elektrolity, ktore nemaju vplyv na tvrdost.
Ale k tvrdosti: Vo vacsine zdrojov sa uvadza ta, ktora bola namerana ich povodnej domovine. Co je hodne nizka, GH tusim 7. Niektori uvadzaju 10 - 11 GH ako horny limit, atd. Mne sa momentalne mnozia pri GH 15. Prestal som z ekonomickych dovodov pripravovat vodu z destilky a mineralov a jednoducho miesam vodovodnu s destilkou 2:1. Chlapik, od ktoreho som ich bral sa z tym maznal este menej a mal ich na odstatej a zohriatej vodovodnej, GH po prichode domov som nameral 22.
Cize je mozne, ze by sa im darilo viacej pri GH 7. Ale idu aj pri ovela vyssom. Dolezite sa zda byt to pH, teplota a cistota vody. Tam su naozaj pravdepodobne este nachylnejsie, ako taiwany. Tak opatrne som este nekrmil nikdy.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

Vodivosť a tvrdosť,to by som nezrovnával vôbec.Môžeš mať vodu o vodivosti i 2000us a môže to byť mäkká voda.A rovnako voda ktorá má vysoké pH nemusí byť tvrdá.
Oblasť Sulawesi je rozsiahlejšia,to chce zistiť konkrétnu lokalitu a podmienky v nej.Kopec fór len slepo kopíruje údaje toho druhého.Rovnako ako kopec chovateľov presvieča ľudí o chove diskusov v black water.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

Matano, tak sa myslim nazyva jazero, z ktoreho pochadzaju kardinalky (Caridine dennerli).
Takze ano, k vodivosti sa vyjadrovat radsej nebudem. Nemeriam ju.
K tvrdosti tolko, ze minimalne pri kmenoch stabilne sa mnoziacich v zajati nezohrava az taku vyznamnu rolu, aku sa jej snazia pripisovat mnohe internetove zdroje.
Ale s bombastickym vyhlasenim "mnozia sa aj na vodovodnej vode" chcem este pockat, kedze som mal z povodnych kusov nemale straty a zatial nie je nic iste. Aj ked zda sa to byt v poslednej dobe na dobrej ceste.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

Myslím,že tam potom nie je moc čo riešiť.Matano lake má síce vyššie pH no dôležitý je fakt akú ma celkovú a uhličitanovú tvrdosť.V podstate to Matano má mäkkú vodu kde vysoké pH určuje niečo iné ako vápnik. ;) (sodík a sírany)
Vodivosť okolo 175us a samozrejme vyššia teplota okolo 28C.
Miloš a vieš prečo si mal straty?Skús si dohľadať obsah solí v Matano lake a obsah solí u nás vo vodovode.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

Neviem presne, co sposobilo straty. Mozno to boli nasledky z prepravy, mozno z privikania na nove podmienky, mozno prilis vela organickych latok vo vode, kedze som tam mal s nimi aj tylomelanie a to su dost zruti.
V tomto momente je moja strategia drzat vodu co najcistejsiu a skusat to zatial miesanim vodovodnej a destilky. Nerad by som siel znova do niecoho komplikovanejsieho a nakladnejsieho, ak najskor nevylucim, ze nefunguje nieco jednoduchsie.
V utorok dufam budem mat cas znova urobit "spocitanie ludu" a podla toho, ako sa drzia/nedrzia tie, co boli vyliahnute uz u mna sa rozhodnem, ako dalej.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

Tieto som mal zálusk skúsiť i ja,len som sa akosi k tomu nedostal.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Denis »

Prasan ved Milos namnozi a budeme mat odchov od neho. Kazdopadne budem mat istotu, ze to nie su dovoz. Pre mna miesanie ro a vv to znie dost neisto, pretoze crskam to moc nevonalo. A vieme ze kardinalky su uz iny level. Preto sa cudujem, ze to funguje u Milosa a vlastne dotycny nemec ich mal na este tvrdsej vode.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

GG no hej, šak keď je to už na SK.No to riedenie je ok,len v blbom pomere. ;)
PS: Ja teraz doma mám už len red cherry a raky CH.holthuisi var.black + P.alleni.Pribudlo mi zopár rýb,tak som sa musel rozhodnúť.Teraz skúšam i dáke tie L-ká.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

1.) Uz nosi jedna samicka z prveho vrhu mojich odchovancov.
2.) V akvariu mam 4 vrhy.
3.) Neviem, ci nadalej nemam vysoku umrtnost. Tazko sa to u tohoto druhu zistuje, ked zaliezaju pod kamene stale.
4.) GH som nameral vysoke, 20! Myslim, ze je to tym, ze mineraly podielajuce sa na GH zo skaly co tam mam a tie, co su vo vodovodnej vode, nie su tou istou zlucninou. Takze tie z vodovodnej vody nevplyvaju na saturovanie roztoku skaly, cize ich posobenie sa spocita.
Kazdopadne, ak je tato teoria spravna tak to znamena, ze asi uz najlepsie by bolo liat tam rovno vodovodnu vodu. Budem mat takmer tu istu tvrdost a pravdepodobne nizsiu TDS.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

O tych kamenoch mi nieco hovor. Osobne netusim kolko mam denerli a kolko striat len z bokov vidim, ze sa nieco mrvi v kamenoch

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

V poslednej dobe som si nevedel na akvarium najst moc casu. Z toho pocitania kusov, spojeneho s vytahovanim kamenov som zrezignoval. Populacia sa evidentne rozrasta, nespozoroval som uhyny, tak snad je uz vsetko viac - menej v poriadku a len dufam, ze to tak zostane. Nemusim sa ani dozvediet, co im vadilo.
Momentalne nosia minimalne 4 samicky, z toho 1 je este povodna (posledna), 3 su uz odchovane u mna. Krevetky su cule a stratili plachost.
Vacsina povrchou je porastena synicami (fialovo - hnede), niektore zelenymi riasami.
Nadalej krmim len velmi opatrne, kazdy druhy den odrobinku niecoho, plus ziletkou kazdy den zoskrabnem trocha povlaku, ktory potom jedia. Vacsinu potravy maju ale asi z toho biofilmu, ktorym sa same napasu. Totiz aj napriek extremne striedmemu krmeniu, nepovsimol som si ziadne spomalenie vyvoja. Mlade rastu pekne a samicka nosi prakticky non-stop. Par dni po vyliahnuti ma znova vajicka.
K biofilmu este jedna poznamka: V akvariu nie su ziadne rastliny. Nechcel by som, aby konkurovali riasam. Napada ma, ci neskusim podobny model aj v jednom akva s blue velvet.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Denis »

Milosko a kedy ze ides na svk, ze by si mi doniesol 10ks? :) Fotka akvaria by sa hodila pre lepsiu predstavu.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

Neviem ako to bude s transportom. Ja sa bojim, ze to bol kamen urazu u tych prvych 10. Ale ak, tak az nejak cez leto, lebo na podchladenie su tieto naozaj haklive.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Sulawesky ide vyskusat uz aj Szopen.

Zatial prve video zo serie sulawesi: https://youtu.be/gsGxy-mrrw0

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

MikelCRS napísal:Sulawesky ide vyskusat uz aj Szopen.

Zatial prve video zo serie sulawesi: https://youtu.be/gsGxy-mrrw0
Sulawesi is the new Red Bee! Po startrekovsky "final frontier"! :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Jeden postreh. Pouzil som seachem pristine do velkeho akvarka. Kedze mi to nedalo tak som preventivne jednu davku dal aj k sulaweskam a bez problemov. Ucelom Pristineu je likvidacia detritu a mastnej hladiny pomocou bakterii. Vysledky su zatial malo viditelne ale nieco z detritu ubudlo a aj rastlinam sa dari lepsie takze predpokladam, ze rozlozeny detrit sluzi ako vyziva rastlin/machov

Odoslané z LG-D855 pomocou Tapatalku

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Nove video o zakladani sulawesi krevetkaria od Szopena: https://youtu.be/D1aMC8uWJMM

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Zaujimavo zostavene len by ma zaujimalo ako chce cistit hadicu od nasavania. Co sa bakterii tyka tak su omnoho vykonnejsie moznosti

Odoslané z LG-D855 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa macadlo »

Caute ten Szopenov sposob zakladania Sulawesi krevetarka sa mi celkom paci akurat ma zaujima ci sa da pouzit aj lacnejsia alternativa tej lavovej drte od SL Aqua co pouzil on lebo ta vychadza cca 21 Euro 4 litre co je celkom dost. U nas som nasiel lavovu drt 5 litrov za cca 2,05 Eura + postovne. Otazka je ci by tato bola vhodna:

http://www.stavbaeu.sk/forestina-dekor- ... 005-170181
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

Szopen vo viacerých videách zavádza.Zrejme sú to len pekné reklamné videá pre konkrétne obchody.Jazero Matano v živote nemalo vodivosť 400us ako on uvádza vo videu.Ak som ho na to upozornil,tak môj komentár zmazal.
Ohľadne tej drte čo si našiel.Myslím,že tam rozdiel nebude.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných