Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Cardinal, Harlequin a iné
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Denis »

Macadlo prave dnes som kupil tu lavovu drt, na ktoru si dal link, uz som ju aj prevaril, ide z nej riaden bordel. A aj dost prachu ostane na spodu sacka. No ale tiez si myslim, ze nebude rozdiel v lavovej drti, tak som kupil tu najlacnejsiu. Ci ale bude stopro ok sa dozvieme az casom. Planoval som dat kardinalka kremicity strk, ale rozmyslel som si to.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

Denis drť sa strašne po krajoch drolí.To je normálka.

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa macadlo »

Inac stale sa neviem rozhodnut ktore minerali na pripravu RO vody pre kardinalky budu lepsie ci salty shrimp 7,5 alebo 8,5 (na nemeckom ebay pise velka cast ludi ze ma kardinalky na 8,5 dalsia velka skupina zas pouziva 7,5 a dalsia skupina zas pouziva vodovodnu vodu) pripadne ci ist do Dennerle mineralov.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

No záleží na tom akú tú vodovodnú máš.

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa macadlo »

No ja budem urcitr miesat RO + mineraly. Preto sa neviem rozhodnut ake mineraly pouzijem. Voda co tecie v TN z kohutika je dost bieda.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

No ak chceš tieto C.dennerli ktoré majú oblasť výskytu Lake Matano - Malili Lake System,tak by som šiel do pH 8,5.Ak sa ti pošťastí trocha prekŕmiť a klesne ti to na pH 7,5 stále sa nič nedeje.S minerálmi to moc nepreháňaj - viď.water parameters of Lake Matano.

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa macadlo »

Dik za radu zoberiem tie 8,5. Tak som aj uvazoval keby nahodou trochu to pH kleslo tak budem este v "zelenom". K tomu tu lavovu drt na dno a par bridlicovych kamenov a koralovu drt.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Denerle sulawesi salt tusim. Saltyshrimp mi prisla ako slaba (ph max 8 a to zvysoval aj mironekuton aj onyx a vodivost okolo 230us) a dlho trva kym sa rozpusti. Mesiac dozadu som menil salty za denerle

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

230us je veľa.

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

300us sa odporuca. Mam to overene ako od Blanara tak od jedneho vietnamskeho chovatela (300-500us). Vodivost je im ale ukradnuta. Cista voda je podstatna a riasa

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Denis »

Ja som zatial len teoretik v sulaweskych krevetkach, len vlozim co som nasiel na nete. Krevetky Caridina cardinal ziju v jazere Motano v oblasti Sulawesi, udaje hodnot vody som nasiel:

Matano
Temperature (°C) 28.7
pH 8.5
General hardness (°GH) 7
Carbonate hardness (°KH) 5
Conductance (μS) 175
Total dissolved solids (ppm) 87.5
Oxygen (mg/l) 6.93

Ak teda od Salty Shrimp mineraly, tak by som sa priklonil k tym 8,5 aj ked producent udava 7,5 mineraly vhodne pre Caridina cardinal.

Ja som do akva dal kardinalkam okrem lavovej drti na dno aj vapencovu skalu, no neviem ci to nebude len zbytocne kolisat s hodnotami, este to premyslim. Vsetko zalezi od toho ake hodnoty mi vyjdu po namiesani ro vody s mineralmi.

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Original parametre su jedno ale voda od chovatelov je vec druha. Vapenec treba zohladnit pri davkovani soli spolu so zvyskom (mironekuton, substrat). Pri tej soli od denerle sa dari zverom lepsie. Okolo 300us pomaha pri mnozeni ale podstatny je filter a pestra strava. Nase uz jedia aj bettaglucan, hokkaido a granule + 3 druhy krmiv pre sulawesky a samozrejme riasa. Filtre som cistil za 3/4 roka raz

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

Aké soli,šak tam tvrdosť neurčujú soli ani vápenec.A to čo pridávaš do vody sú mineráli ale nie soli ako také.

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa macadlo »

Prasan solou su myslene samozrejme mineraly len vyrobcovia a aj uzivatelia tymto mineralom hovora "sol" - Dennerle Sulawesi Salt gh+ / kh+ alebo pri crs sa tato "sol" vola Dennerle Bee Salt gh+. Ked si vsimnes aj v inzeratoch na ebay vsetci nemci pouzivaju vyraz Garnelen werden gehalten auf "aufgesalzten" Osmosewasser co v doslovnom preklade znamena krevetky su chovane v "osolenej" osmotickej vode. Tym je samozrejme myslene ze sa jedna o vodu zmiesanu s mineralmi ktorych vzhlad evokuje sol. A inak po vsetkom co som sa zatial docital myslim ze vodivost do 350uS pre ne nebude problem.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Prasan ten chalan pisal pravdu. Naviac ma vela druhov sulawesiek pokope. Je to mineral salt - mineralna sol. To, ze to nie je sol v pravom zmysle snad dojde kazdemu. Obe soli mam odskusane.
Naposledy upravil/-a prasan v 19 Aug 2016, 12:56, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: info tapatalk

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Rozdiel je vo vodivosti aj to len koli sposobu rozpustenia. Salty shrimp mi zostaval aj po filtroch co mi denerle nerobi. Ak chce niekto aj rybky tak neoheterandia elegans tie podmienky vydrzi, mnozi sa a pritom neutoci na krevetky. Aj clea helena vydrzi a nejde po tylomelaniach. Otazkou je filtracia. Clear water ani purigen nevadi ale cw je efektivnejsi na no3.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

@majtan.miso: No práve,že nedôjde.Spomenul som to preto,aby sme neuvádzali do omylu.Aby tam nedaj Bože niekto nezačal dávať kuchynskú soľ.
A čo ma spoločné spôsob rozpúšťania s vodivosťou? Dovolím si tvrdiť,že nič.Ide o zloženie konkrétnych minerálov.A pokiaľ viem tak sa to nedávkuje do akvária.Treba si to rozrábať bokom v pripravenej vode a tak sa to kompletne rozpustené vlieva do akvária.Rozpustnosť konkrétneho prípravku vieme urýchliť prevarením resp.zohriatím vody.
Pri vodivosti by som určite nešiel cez 200us.
To ,že nejde Clea helena po Tylomelaniách je blbosť.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Denis »

Tiez sa priklanam k nazoru, ze by sme nemali slovo mineraly nahradzat slovom sol. Prasan uviedol jasny dovod. Ved necitaju toto forum len zdatni akvaristi.

Teraz k teme, k mineralom. Predsa ak do ro vody budem davat mineraly, tak je pre mna z financneho hladiska lepsie bezat na 180-200 uS.

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa macadlo »

Tu su parametre pri ktorych ich nemci chovaju (nepredpokladam ze by v inzeratoch zavadzali):

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 69-138-729
Wir halten sie bei einer Temparatur von 28-30 Grad und einem PH Wert von 7,5-7,8. KH 10 GH 7-10 . Der Leitwert beträgt 388 µS.

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 7-138-6623
Die Garnelen werden auf aufgesalzenem Osmosewasser bei LW ca. 320 gehalten.

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 8-138-1007
Gehalten werden sie in Osmose Wasser, aufgehärtet mit entsprechenden Sulawesi Salz, bei einem Leitwert von ca. 330 µ - Micro Siemens.

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 5-138-2065
Die Garnelen werden bei mir in aufgesalzenem Osmosewasser bei einem Leitwert von ca. 300 uS gehalten. Die Temperatur beträgt 28-29°C. Für die Aufsalzung verwende ich Sulawesi Mineral 7,5.

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 3-138-1952
Wasserwerte in meinem Becken:
---------------------------
Temperatur: 28°C
PH Wert: 7,5-8,5
Leiwert: 180-250µ - Micro Siemens


Wasseraufbereitung:
---------------------------
Osmosewasser mit Salty Shrimp Sulawesi Salz 8,5

Rozhodol som sa pre Dennerle Sulawesi salt. Lavova drt a filtre objednane akva pride dnes.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

Treba si uvedomiť,že napríklad i pridanie lístia(výluhy z neho) zvíši vodivosť.Je lepšie ako napísal i Denis (ekonomické hladisko) bežať na nižšej vodivosti ktorú mi môžu trocha ešte meniť látky pridané do akvária.(pripravovaná voda)
Nemci uvádzajú vodivosť v akváriu,my tu rozoberáme vodu a pridávanie minerálov.Dokážu fungovať pri takejto vodivosti,ale pripravovaná voda takú mať nemôže.Hlavne treba držať správnu celkovú a minimálnu uhličitanovú tvrdosť.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných