Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Cardinal, Harlequin a iné
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Denis »

Pravdepodobne to bude podobny pripad ako pri miesanej vode pre crs. Do akva davam pripavenu vodu RO+mineral na 200-220uS a v akva je casom vybehnuta vodivost az na 300uS. Cize asi preto napisu ze ich kardinalky maju pri 300uS a viac.

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa macadlo »

Tak kolko mineralov dat do pripravovanej vody mimo akva si musi samozrejme kazdy odsledovat sam. Mna zaujima vysledna vodivost v akva pri ktorej chovatemom krevety prosperuju. Presne jak Denis pise ked mam vodu pri crs 300uS tiez zarabam v bandaske cca na hodnotu 270uS
Denis napísal: Predsa ak do ro vody budem davat mineraly, tak je pre mna z financneho hladiska lepsie bezat na 180-200 uS.
Este jedna otazocka co sa tohto tyka - pri vyssich hodnotach vodivosti okolo tych 300-350uS namiesanych mineralmi (odhliadnut od ekonomickeho hladiska) bude mozno aj trochu vyssia hodnota kH a nebude tymto padom aj pH trochu stabilnejsie?
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Takto saltyshrimp sa pomaly rozpusta a v procese rozpustania pozvolna zvysuje vodivost. Maju podla navodu dva sposoby rozpustenia. Prvym je 3 dni davkovat co2, nasledne prevzdusnit a pouzit alebo pouzit vodu zohriatu na bod varu - to mi nefungovalo. Denerle som len pridal, zamiesal a do 5 minut mala voda zelane parametre. Mnozstvom to vychadza rovnako. Dal som doporucenu davku mineralov a v pohode 300us. Vyrobcovia pri davkovani vseobecne prehanaju. Nikdy mi voda nedosiahla na stanovenu vodivost podla navodu. Na zaciatok treba zohnat kamene porastene riasou a moze byt javsky mach (dari sa mu v tej vode)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Pouzi onyx sand a mironekuton stone. Oba drzia minimum ph na 7.5

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

pH kolíše najmä v mäkkej vode,čo v podstate voda pre sulawesi je.Preto sa upravuje - mineralizuje na vyššie pH.No to pH nie je tak podstatné ako spomenutá celková tvrdosť a uhličitanová tvrdosť.Či bude pH kolísať od 7,5 do 8,5 je to krevetkám šum a fuk.Zmeny pH však nesmú byť náhle,nárazové a dlhotrvajúce.Preto je dôležitá pravidelná výmena vody,hlavne ak chcete tieto krevetky.Dolievaním upravenej vody na pH 8,5 sa stabilizuje i voda v akvárku.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: RE: Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa MikelCRS »

prasan napísal:Jazero Matano v živote nemalo vodivosť 400us ako on uvádza vo videu.
Je mozne ze som to prehliadol, ale na tomto screenshote z videa uvadza spravne parametre.

Lavova drt SL Aqua by nemala byt bezna drt. Vraj je vytazena na Sulawesi a obsahuje stopove prvky pre Sulawesi krevetky. To ale podla mna nahradia mineraly Dennerle/SaltyShrimp.


Screenshot_20160819-194920-800x450.png

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

Zrejme to tam dal po tom čo som ho na to upozornil.

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

No a z toho co tu je mozem usudit podla caelueanok aj denerli, ze im ani vyzsie hodnoty nevadia

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

Podľa čoho si to akože usúdil? Ja vidím vodivosť 109us/175us a 146us. K tebov spomenutej hodnote 300us je to dosť ďaleko.Kedže ide o riečny systém Malili v rovnakej oblasti,voda je tam dosť podobná.Písal si v predchádzajúcich príspevkoch o zohľadňovaní vápenca pri miešaní vody - čo si akože myslel?

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

...prasan lebo mam oba druhy spolu. Denerli je sice menej ale to je normalne. Nosia menej vajicok a kopec ich nevidno pokial nie su granule mimo skal. Takze usudzujem z praxe

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Co sa vapenca tyka tak zvysuje aj tvrdost. To iste robi aj mineralny prach/sol. Takze naco robit bordel. Odkedy mame v sulaweskom podny filter a kremicity strk prekryty onyx sand -om tak menime 15% vody raz za mesiac. Inak len dolievam odpar. Napad na dva externe filtre a bublifuk mam tiez od aziatov

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

Veď píšem,že je to spoločný riečny systém Malili,takže spolu kľudne môžu byť pretože parametre potrebujú takmer totožné.
Trocha zavádzaš,pretože tie minerály ktoré sa používajú pri krevetkách Sulawesi nie sú vápenec.Stačí si pozrieť geologické zloženie onoho prostredia.Vápnik je tam v minimálnom množstve,takmer zanedbateľnom.Podľa tvojho názoru si kopec budúcich začínajúcich akvaristov môže myslieť,že na úpravu vody pre tieto krevetky sa používa vápenec,čo je totálna blbosť.Až sa začínam o tie tvoje báť.
Zdá sa mi,že v tom máš trocha hokej a miešaš jablka s hruškami.U nás celkovú tvrdosť určuje hlavne vápnik a horčík.V Sulawesi je to inak.

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Ja zavadzam? Prasan kde som ja pisal, ze v sulawesi je vapenec? Pisal som, ze rovnaku pracu spravi mineralna sol spolu s onyxom spravia tu istu pracu omnoho efektivnejsie. Kde si ty nabral vapenec alebo upravu vody jeho pomocou?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

majtan.miso napísal: Vapenec treba zohladnit pri davkovani soli spolu so zvyskom (mironekuton, substrat).

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: RE: Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

prasan napísal:
majtan.miso napísal: Vapenec treba zohladnit pri davkovani soli spolu so zvyskom (mironekuton, substrat).
A dodaj zvysok tej casti. Vztahovalo sa to na upravu vody. Vsetko co v akva meni parametre vody treba zohladnit. Tak to bolo myslene

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

Minerál pre Sulawesi na upravu vapenec neobsahuje a RO voda tiež nie.Tak stále nechápem kde a prečo chceš zohľadňovať vápenec. :?:

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Denis »

Otazka: Ked zabieham krevetkarko pre kardinalky, je zrejme dobre dat nejake rastlinky na spotrebovanie NO2, ale skor by ma zaujimalo, ked budem mat malo rias v akva ci mam davat mach nejaky? Kedze sa prevazne rastlinnou potravou zivia kardinalky.

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Mozes dat javsky mach a zabi vlas zozen ako krmivo

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

Denis myslim,ze pri sulaweskach sa oplati riesit dilemu rastliny vs. riasy tym, ze im jednoducho poskytnes velke akvarium so spustou povrchou, do ktoreho das aj rastliny na cistenie vody. Tym dosiahnes potrebnu cistotu a vo velkom akvariu budes mat tiez vzdy dost rias, aj ak ich koncentracia bude koli rastlinam nizsia.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Denis »

Milos mas na mysli rastliny plavajuce alebo nieco ako Ceratophyllum? Take co spotrebovavaju skodliviny pri nabehu? Alebo machy a aj nejake korenove?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných