Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Cardinal, Harlequin a iné
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

Takže krevetky sa už aklimatizujú.
Prvé čo som urobil, že som zmeral parametre vody, v ktorých som ich priniesol, keďže chlapík ich má na vodovodnej:

GH 21
KH 8
pH 7,6

Inými slovami: Nároky na vodu ako takmer ako neos, len to treba zohriať....ešte dobre, že sa už dva mesiace hrám s destilkou a minerálmi, idem si zmerať vodovodnú vodu, hehe
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

No snad zvladnu aj 7.8 - 7.9 :D

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

pH medzi 7,5 a 8,0 podľa mňa nie je problém, ani len teoreticky. Prekvapilo ma predovšetkým to vysoké GH, na ktorom sa mu množia.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

DevilsNR
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 06:42
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa DevilsNR »

Miloš normálne si mi dal chrobáka do hlavy, hentakú vodu +- 1-2 KH,GH mi pluje mestský vodovod, a tepla mám v podkroví viac ako dosť.
Chov: CRS,CBS,Tibee, Taiwan,Sakura red, orange, schoko, black, yellow, Black&Blue, white pearl,blue dream, blood mary, c.japonica, c.gracilirostris

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Denis »

Presne aj u nas je vodovodna voda GH 18 a ph 8. Sila :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

Na teplotu podkrovia by som určite nevsádzal. Podľa toho, čo som čítal, tak zásadité pH a teplota aspoň 27 *C sú nevyhnutné. Ostatné parametre, tam sa nejak dá dúfať v šťastie.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Prilis sa sulawesky mystifikovali. Predsa len je to uz cca 15 rokov co su v predaji cize su omnoho viac adaptovane. To iste caridina striata

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

To je stále a dokola tá istá internetová pesnička, čo vytvára túto mystifikáciu... Niekto niečo začne, dá to na internet, ostatní čo si chcú urobiť stránku to okopírujú a takto stále dokola, jeden kopíruje od druhého. Napokon keď človek príde k niečomu ako nový, má pocit, že napr. existuje nejaký konsenzus o tom, ze sulaweski sú neskutočne náročné na chov. Lebo všade na internete sa na tom zhodujú. Pritom čo vypadá byť ako zhoda, je len XXX kópia tej istej informácie, ktorú zavesil niekto, kto choval odchyt z prírody.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

...jeden príklad: Snáď každý, kto začína s CRS bude presvedčený, že existuje optimum pH 6,2 - 6,8, pretože takto si to pred rokmi (vy)mysleli na planetinwerts.com a odvtedy sa všade kopíruje interval pH 6,2 - 6,8. Internet je toho plný.
Pritom ak ich má človek pri pH 5,5, tak prosperujú úplne rovnako, ako pri 6,5. Aziati dokonca preferujú pH 5,5, ale táto informácia už na euro-americký internet nepresiakla, pretože ten je plný toho mému z planetinwerts.com
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Ja som sa zas docital, ze ph pre vsetky sulawesky ma byt medzi 7 a 8. Nemecky eshop to mal takto dane pri kazdom druhu :D po vcerajsom researchi som prehodnotil layout buduceho akva. Striaty su vraj dost nevrle a teritorialne a to aj voci sulaweskym druhom

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

To s tým pH 7 až 8 pre všetky je asi pravda. Hlavne nikdy nemôže klesnúť pod 7.

U mňa zatiaľ ďalší mýtus vyvrátený...často sa dá naraziť na tvrdenie, že sú na čistotu vody ešte citlivejšie, ako CRS. Tak buď neviem nič o citlivosti CRS, alebo majú iní v sulawesi akváriach nejaké iné tylomelanie, ako som si ja doviezol včera. Tylomelánia je vodné prasa. Jej stravovacie návyky sa nijak nepodobajú tým, na ktoré sme naučení od kotúľok. Má stále apetít a konzumuje veľa a rýchlo.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Ak si mal niekedy faunusa tak to je to iste. Skus pridat do nadrze zopar vezoviek. Jeden ich druh ustoji teplotu do 30°

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

Po tyzdni sa parametre este zmenili.
GH z 10 na 12
KH z 4 na 5
U pH som zmenu nezbadal (7,5).
Kardinalky sa zdaju byt fit, tylomelanie tiez...uvidim, co budu robit tie parametre, snad sa to niekde zastavi...

PS: Daval som tam nejake nove kamene, zopar pieskovcovych a zlepencovych sutrov. Mozno pohli parametrami tie.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Ph by som tragicky nevidel. Do 8.0 mas este daleko :) ja som dnes kupil dno. Manado, aquabasis plus a florapol - ziviny pre par rastlin a zaroven velka nitrifikacna plocha

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

Ja tiež uvažujem, že tam ešte nejaké to dno pridám, veď stability nikdy nie je dosť. Samozrejme, že už nie vápencové.

pH sa nebojím, ak niečoho, tak možno to GH...ale aj to je ešte ďaleko od GH 20, na ktorom ich tu bežne odchovávajú.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Noooo vidis. Mozno ta casom zlomim aj na spongicoly ;D

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Maros »

Mišo, podľa mňa neni vhodná kombinácia manado a florapol.
Na akve,písal konkrétne o tejto kombinácii Chnuro a nedopadlo to dobre.(nájdeš to tam)A jeden môj kamarát dával výživné dno pod manado (rastlinné akva + ryby) a už by to nespravil..
Stačí trocha neopatrnosti pri výmene vody a...

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Majino »

Manado ako také nie je nebezpečné, ani so zásobným Florapolom, akurát je naozaj potrebné opatrne presádzať, voda sa mení štandardne iba keby naleješ priamo silným prúdom na Manado trocha sa pohne, ale to spraví každý ľahší substrát.

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

10% vymena vody, kobercovka na dno (faunus kobercovku neznicil tak tylomelanie nebudu ine) a filter na 200l to ukoriguje. Pokial sa jedna o riasu tak tu potrebujem. No a florapol ma krasnu schopnost nasat prebytocne ziviny tak ako ada substraty len neznizuje ph a o to mi hlavne ide :) naviac tam asi aj supnem mirukon stone (ci tak nejak) a mineralne gule. Filter ma 100g purigenu, 250g matrixu a akvacit. Prietok nejakych 900l/h (realisticky pohlad cca 500-600l/h max). Odkalovat neplanujem aspon pol roka

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Maros »

Majino,tiež si nemyslím, že manado je nebezpečné(aj keď ja by som pod neho radšej nič nedal)
V každom akva sa mi stala daka tá nehoda, pri výmene vody,alebo outflow z lily pipe,bol veľmi do dola a vtedy to tiež lieta a nemusí to byť ani manado +výživné dno a to zachráni len veľká výmena vody a pochybujem, že dáky filter .Čo asi neni vhodné pri krevetkach ani to veľké uvoľnenie živín ani tá výmena.A na riasy,teraz ako na následok nemyslím,ale na otravu krevetiek.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných