Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Cardinal, Harlequin a iné
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa Denis »

Milos kolko kusov mas cca kardinalok momentalne? Zacital si s 10 kusmi, potom pri premiestnovani akva v aprili si ich ratal cca kolko ich bolo? A teraz po pol roku kolko ich moze byt?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa Milos »

Zacinal som s 10 kusmi, potom sa to mohlo rozrast na nieco okolo 100. A potom som nebol doma 2 mesiace, starala sa o to priatelka. Prekrmovala a som na zhruba 20 dospelych, jednom dorastajucom vrhu a 2 - 3 nosiacich samickach.
Takze som prakticky znova na zaciatku, ale sak ono sa to zasa rozbehne. A skusenosti mam viacej, takze sa toho nemusim tolko bat, ten chov je teraz pohodlnejsi. Napr. uz viem, ze nemusim pri vymenach vody nic zohrievat mimo akva atd. :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa zozo »

Ahoj Miloš, ako si to myslel, že nemusíš nič zohrievať mimo akvária..? Ja keď mením 40l, tak zohrievam zhruba 8-9l vody. Pritom v nej priebežne rozpúšťam soľ...

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa Milos »

Myslel som to tak, ze na zaciatku som to robil tiez takto. Neskor som po skusenostiach dosiel k zaveru, ze zasa az tak citlive na chvilovy vykyv teploty nie su. Mam tiez cca 40 litrov objem vody, vymienam naraz od 5 - 10 litrov.
Teplota vody v akvariu je cca 26 *C, menena voda ma cca 22 *C.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa zozo »

Aha tak to chápem. Ale ja mám vodu z osmózy teraz tak 6-max.9 stupňov. Vymieňam 40 litrov každý piatok. V 130-tke. Ja v každých 20 litroch privediem do varu v nerezovej kanvici 5 litrov spolu zo soľou. Takže dohromady zhruba 10 litrov privediem do varu. A až potom vymieňam. Je pravda, že je to dosť nepohodlné a hlavne zdľhavé, ale robím to hlavne kôli rozpusteniu soli.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných