Filtracia

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa seic »

macadlo: kde vubec kupujes ten novy filter? tady v CR jsem ho nikde nevidel... diky

P.S. jo tak uz chapu.. cena na eBay 18 USD... :) tzn. tady v CR se 100% prirazkou neprodejne...
P.S. 2 macadlo: prosim te, jaky rozmer maji ty molitany.. diky

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa macadlo »

No ak by niekto chcel tak este jeden filter Qanvee mam na predaj za 9,5 Euro + postovne
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa romanek »

seic napísal:macadlo: kde vubec kupujes ten novy filter? tady v CR jsem ho nikde nevidel... diky

P.S. jo tak uz chapu.. cena na eBay 18 USD... :) tzn. tady v CR se 100% prirazkou neprodejne...
P.S. 2 macadlo: prosim te, jaky rozmer maji ty molitany.. diky

tu je lacnejsi, ja som ho kupoval odtialto, ten vacsi stal do 8€

https://www.ebay.com/itm/Biochemical-Bi ... 4jH0-pBF6g
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

3RYCK
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07 Apr 2017, 13:02
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa 3RYCK »

Nazdar,

Určite mnohí poznáte tento "mod", ja ako začínajúci krevetkár som ho našiel na youtube - ak vás odrádza čínsky dvojramenný bublifukový filter pre hlučnosť kompresorov, dá sa naň nasadiť hlavica z filtra AquaEl Pat Mini, sedí presne. Osobne mám odskúšané na tých čiernych verziách filtrov z Číny, Qanvee som neskúšal.

Niečo na tento štýl:
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa seic »

romanek napísal:
seic napísal:macadlo: kde vubec kupujes ten novy filter? tady v CR jsem ho nikde nevidel... diky

P.S. jo tak uz chapu.. cena na eBay 18 USD... :) tzn. tady v CR se 100% prirazkou neprodejne...
P.S. 2 macadlo: prosim te, jaky rozmer maji ty molitany.. diky

tu je lacnejsi, ja som ho kupoval odtialto, ten vacsi stal do 8€

https://www.ebay.com/itm/Biochemical-Bi ... 4jH0-pBF6g
diky za tip... ten prodejce nema typ v nazvu, takze to nenajde... ;)

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa prasan »

3RYCK to je fakt dobrý postreh.Tiež pri takomto zapojení ako na fotke neobľubujem práve tie veľké bubliny a hluk.Riešil by som to ako ty resp.prerobil si to na luftheber.
s-l1600.jpg

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa seic »

to kdybych vedel, ze to je takova "novinka" dal bych to sem uz pred X lety... :-)

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Napokon pouzijem aquaclear 30 tusim co siel dokopy tyzden pripadne z neho prehodim motor do tela AC 70tky + nasadim molitan na nasavanie nech to larvy nenasaje. Ak sa aj nezadari mlade odchovat tak samozrejme zamrzi ale nejak extra ma to neprekvapi. Bude to prvy pokus o cieleny odchov (mimo kreviet sladkovodnych).
Problemom je separovanie keramiky a sorbentu na fosfaty. Nesmu byt blizko seba inak zacnu bakterie z keramiky vyzierat fosfaty. Tie dojdu, bakterie padnu, vytvoria tie iste fosfaty a dokola. Uz som to raz tak spravil a odniesla si to komplet hystixka (mlade ryby by to zabilo)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa seic »

prasan napísal:3RYCK to je fakt dobrý postreh.Tiež pri takomto zapojení ako na fotke neobľubujem práve tie veľké bubliny a hluk.Riešil by som to ako ty resp.prerobil si to na luftheber.
s-l1600.jpg
to je tvoje fotka? cimpak to mas naplneny ten Qanvee filtr? JBL Micromec? BioCeraMAX 1600?

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa prasan »

To je foto z linku čo dal kolega.

pavliina
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 26 Mar 2018, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa pavliina »

Ahoj, zařizuji krevetárko pro CRS, koupila jsem si set Blau kit 28 l a v něm je závěsný filtr BLAU FM 120. Poradíte mi, jakou dát filtrační hmotu? Protože to co je tam teď, jsou dva tenké plátky molitanu, to přeci nemůže stačit, ne? Mám tam přidat pěnu nebo můžu použít substrát Ebi gold? Co je lepší, co poradíte? Moc děkuji za tipy [emoji4]Obrázok

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Milos »

Nie som si isty, ci by sa substrat nerozpadol, ale za pokus to mozno stoji. Hlavne je ale na nasavanie nasadit molitanovy filter, cim sa ochrania mlade krevetky velke len par milimetrov. To zaroven tiez zvacsi filtracnu plochu.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

pavliina
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 26 Mar 2018, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa pavliina »

Ještě se zeptám. V tom filtru je v plastové mřížce aktivní uhlí. Mám to akva zajet s ním nebo mám rovnou vyměnit za nějakou jinou filtrační hmotu? A kam všude, do jakých komor můžu dát jinou náplň? Jen do té jedné za ty molitany jak tam jsou? Se omlouvám ale s tímto typem filtru nemám zkušenost a ráda bych tomu hned ze začátku udělala co nejlépe...

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa prasan »

Aktívne uhlie tam môžeš nechať.Na začiatku pomôže.V podstate je jedno aké filtračné náplne použiješ.Siporax,biomolitan či iné.Osobne by som ukladal náplne v smere prúdenia vody.Hrubé a následne jemnejšie.

PetríkJ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03 Okt 2019, 18:52
Bydlisko: Púchov
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa PetríkJ »

Ahojte,
konečne som to dočítal ja mám dve 112l akva,
v jednom trochu štrku asi 1l a 8l Platinum Soil, stena okrasná o objeme asi 15l, Tetra EX600plus 600l/h. prietok neškrtím, 12 veľkých Endleriek, kopec slimákov, 80 Orange krevetiek a nosia vajíčka...
V druhom jemný štrk a piesok spolu 5cm vrstva, jednoramenný a dvojramenný bublifuk, filtrík mini Heilea PT 200 zapichnutý v molitane 50x50x150mm, 12 menších Endleriek, 50 Red Cherry krevetiek a nosia vajíčka, kopec slimákov

Filtre nečistím nieje čo, aj externý mám sanie tesne pod hladinou =)

Každých 8dní odkalujem s výmenou 1/3vody, vodu denne kyblik do suda prilejem, ale posledné 2 dni už nelejem nech tam nieje chlór, nič nemerám voda všetká aj malé akvarka aj dažďová pH 7,5 len to akvarko kde je platinum soil pH 7,0

Môžem odkalovať aj s dlhšími intervalmi? Aj tak odkalím len piesok alebo substrát a mini krevetky a potom ich naháňam s telefonom a podberakom v sude...

PetríkJ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03 Okt 2019, 18:52
Bydlisko: Púchov
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa PetríkJ »

Omyl*

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Milos »

Myslim, ze ak budes odkalovat ovela ovela menej, bude ti to stale dobre fungovat. Staci pravidelna ciastocna vymena vody.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

PetríkJ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03 Okt 2019, 18:52
Bydlisko: Púchov
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa PetríkJ »

Akosi kapali tak týždenne len vymením 1/5 vody kýblom a ďalší týždeň odkalím bordel po endlerkách čistej tam vrátim keď usadne v sude a 1/5 dolejem novú a prestali kapať

tpm
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 15 Jan 2015, 18:23
Bydlisko: Veľký Šariš
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa tpm »

Zdar, mám vnútorný filter. Vývod z filtra mám vo vnútri, čiže voda prúdi bez okysličovania. Je potrebné pre krevetky nastaviť vývod tak aby aj okysličoval vodu? Je to potrebné pre krevetky? V akve mám teraz už iba bloody mary. Rozmýšľam, že dokupim nejaké taiwany a tie vraj potrebuje dostatočne okysličenu vodu.

Používateľov profilový obrázok
pmasarik
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 08 Mar 2017, 18:17
Bydlisko: Nové Mesto n/V
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa pmasarik »

Vzduchovanie nie je potrebné, stačí aby filter jemne čeril hladinu. Bloody mary potrebujú úplne inú vodu, ako taiwanky. Buď sa bude dariť jedným, alebo druhým, ale určite nebudú prosperovať v jednej vode oba druhy. S okysličením vody to nemá nič spoločné, ide o rozdielne PH, KH a GH.
Môj youtube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCxlF9e ... erA/videos
Reverzná osmóza: https://www.youtube.com/watch?v=qSF5saWrmB0
Ako pripraviť vodu pre krevetky: https://www.youtube.com/watch?v=CH8WNaC3hVk
Založenie akvária pre krevetky rodu Caridina: https://www.youtube.com/watch?v=VishkTWQi1k

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných