Porada pred kupou

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
seko0408
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 15 Mar 2015, 12:58
Kontaktovať používateľa:

Porada pred kupou

Príspevok od používateľa seko0408 »

Ahojte, chcel by som sa poradit pred kupou mojho prveho krevetkaria. Viem ze jednotlive otazky su urcite zodpovedane v horbe tem ale citat 11 stranok a hladat odpoved sa mi nie ze nechce ale akosi na to nieje cas a mozno sa tieto info zijdu viacerim zacinajucim.
Chcel by som chovat nenarocne krevetky kedze som zaciatocnik tak asi najskor Neocaridina Red Cherry.
Akvarium resp. krevetkarium by som vzal toto: AQUAEL akvárium SHRIMP Set SMART 30. ( http://abc-zoo.sk/1807-aquael-akvarium- ... black.html ). Samozrejme ohrievac by som nedal, alebo dokupil s termostatom ak to je potrebne, aby sa mi tam krevetky neuvarili. Ale skor ma zaujima ten filter MINI-PAT. Ma s nim niekto skusenosti? je pre krevetky vhodny? teda nieje silny?
A este ma najviac zaujima ci pri kupe tohto akvarka este je potrebne dokupit nieco nejaky bublinkovac a pod.
-----------
Ina moznost je este kupit klasicke 30 litrove akva napr. 45x25x30 (34l). a tu by som zase potreboval poradit aky filter do 30l akvarka ktory by nevadil krevetkam, pripadne co ine na upravu vody potrebuju. Kedze do tych fitrov a pod sa absolutne nevyznam. (nakupujem len so stranky abc-zoo tak kludne kto ma cas mohol by sa mrknut na to).

Akvarko budem mat v izbe kde spim takze vyssia cena za tichy chod mi vadit nebude.

Substrat by som tam dal tento: Fluval Shrimp STRATUM 2kg ( http://abc-zoo.sk/11335-podny-substrat- ... m-2kg.html )
Rastlinky hlavne javsky mach a 2 - 3 riasove gulicky Cladophora aegagropila + nejaky koren a kamene.
vymena vody 1x tyzdenne cca 20%

Pre krevetky by som chcel vytvorit co najidealnejsie podmienky, mrzelo by ma ak by som si zariadil akva a poumierali mi, preto sa chcem spytat skusenejsich.
Cital som ze v malych akvarkach sa udrzuje cistota vody zlozitejsie, 10l by som rozhodne nekupil to je moc male mozno este 20l nano cube ale to mi tiez nejak extra velke nepride co som pozeral. No hlavne ma zaujimaju odpovede ohladom tych fitrov, vzduchovania a substratu.

Akvarko by som nechal zabehnute nejake cca 3 tyzdne a potom kupil krevetky. Dakujem kazdemu za cas a radu :)

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: porada pred kupou

Príspevok od používateľa Hryzo »

seko0408 napísal:... Viem ze jednotlive otazky su urcite zodpovedane v horbe tem ale citat 11 stranok a hladat odpoved sa mi nie ze nechce ale akosi na to nieje cas ...
ludia ti urcite radi poradia, ak uvidia tvoju snahu ... tvoja snaha vsak spocivala len v ospravedlneni sa, ze sa ti nechce a nemas cas ... mna to od odpovede a rady odradilo prepac

dam ti jeden priklad z reality: na http://www.akva.sk je tema o drevach, momentalne ma 59 stran ... uz tyzden to citam, cestou do prace, z prace, cez prestavku ... a som uz na 52 strane ... ak po precitani danej temy budem mat este nejaku otazku, tak sa ju spytam, ale poviem ti, myslim, ze som sa docital uz vsetky odpovede, ktore som potreboval.

staci do googlu napisat zacinam s akvaristikou https://www.google.sk/?gws_rd=ssl#q=zac ... varistikou a najdes milion clankou v nasom ci ceskom jazyku, ktorym rozumies. za cas, za ktory si napisal cely prispevok, by si mal precitany aspon jeden z nich ... ak mas zaciatky zluskane a zaujimas sa o krevetky, dam do googlu chov krevetiek a vyskoci mi toto https://www.google.sk/?gws_rd=ssl#q=chov+krevetiek ... dalsich milion stranok v nasom ci ceskom jazyku.

nehnevaj sa na mna, ze som ti takto odpovedal, ale cast tvojho textu co ja citujem, ma naozaj dostala

AKO CHCES MAT FUNGUJUCE AKVARIUM, KTORE VYZADUJE CAS, KED SI NEVIES A NECHCES NAJST CAS NA NASTUDOVANIE INFORMACII, AKO SA O AKVARIUM STARAT
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

seko0408
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 15 Mar 2015, 12:58
Kontaktovať používateľa:

Re: porada pred kupou

Príspevok od používateľa seko0408 »

slusne som sa spytal, nepotrebujem vediet kto ma ake akva a ake filtre v nich aby som teraz tyzden cital toto forum a po tyzdnu sa dozvedel ze ano staci mat len jeden filter. mam aj ine zaluby a radsej si precitam dobru knihu namiesto 100 prispevkov z ktorych sa mozno v jednom dozviem to co potrebujem. Dnesna doba a hlavne ludia su vsak taky ze namiesto 3 riadkov odpovede ktore maju v hlave a nemusia ani hladat a namiesto toho aby pomohli a usetrili niekomu cas radsej napisu 20 riadkov o tom aky som lenivy lebo sa mi nechce citat polovicu fora -_- Ved ja som si to tiez vsetko nastudoval tak preco by som teraz mal niekomu davat moje cenne informacie. Nemam nahodou tomu kto mi odpovie na moje otazky poslat na ucet 10 eur za tu namahu mi odpovedat? Akoze prepacte ale s takymto pristupom sa stretavam velmi casto. Neochotny ludia. Osobne som taky, ze aj keby som mal pisat stale to iste tak to proste napisem a este som rad ze som niekomu pomohol. Teraz ti dam priklad aj ja, minule sa jeden chalan pytal na fotoaparat a ci skor ultrzoom alebo co a predstav si namiesto toho aby som mu napisal ze staci zadat do googlu klady a zapory oltrazoomu som sa mu tam rozpisal ozaj ze brutalne a pekne mu vsetko vysvetlil. Niekto proste nieco chce, paci sa mu to ale nema teraz potrebu citat a hladat po nete milion veci, staci mu strucnejsie info z prvej ruky nato predsa fora su... ci nie?
Takze fajn od teba sa odpovedi nedockam takze dakujem za poucenie, snad sa najde niekto viac ochotnejsi nez ty... Mna len trocha mrzi ze cim dalej tym viac neochotnych ludi navstevuje taketo a podobne fora.. a vzdy ak sa niekto zvecsa novacik nieco spyta tak odpoved je " najdi si, nastuduj si, precitaj si .. nam sa ti to nechce vypisovat. " Pritom o dannom cloveku neviete vobec nic, co robi, kolko ma casu, aky je a pod... ale z toho ze sa spyta nieco co mozno najde niekde na fore je vo vasich ociach lenivec ktory si nechce nic nastudovat :( . Mal by si prehodnotit svoj postoj voci novacikom a ludom lebo ak je clovek ako ja nadseny do krevetiek a chce si zaobstarat chce do toho investovat a starat sa o to a potom mu niekto napise ze nastuduj si tak prepac ale trocha to cloveka odradi a rozmysla ci sa naozaj chce zaclenit k takym neochotnym ludom " krevetkarom " lebo ocividne ak sa bude chciet nieco v buducnosti informovat tak zrejme bude musiet citat dalsich 100 stran na fore nez by mu niekto odpovedal v 3och riadkoch :?

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: porada pred kupou

Príspevok od používateľa Hryzo »

zober to z druhej strany:

1. pouzijem vetu moderatora fora akva.sk ktoru rad pouziva - preco chces, aby ludia venovali cas aby ti odpovedfali, ked ty sam niesi ochotny venovat cas tomu, aby si si nieco prestudovat/precital ... sam si to teraz napisal, radsej si precitas nejaku knihu alebo nieco podobne ako citat a vzdelavat sa ... takze s tym si u mna neuspel .. ked chcem chovat krevetky, musim o nich nieco vediet ... naucim sa vtedy, ak budem studovat .. ani citat si sa nenaucil preto, lebo ti dal niekdo strucnu odpoved ...

2. akvarium je ovela zlozitejsia sustava, ako si len predstavujes a jednoducha obycajna a strucna odpoved sa neda dat ... take odpovede davaju v obchodoch, kde ti predaju hocico .. prave pre tu ich "strucnost" ... akvarium ako take sa sklada z velmi vela veci, ktore jedna na druhu nadvazuju, a preto odpoved kup take akvarko, taky filter, take svetlo, taky casovac na zasuvku, nastav taky cas, daj tam take rastliny, taky strk, take dno, take onake veci a urcite ti to bude fungovat proste NEJDE


ches jednoducho strucnu radu? OK, dam ti ju, potom ale nenadavaj, ze ti krevetky kapu ...
http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=18&t=153 - toto krevetkarium je moje, ma 15L hrubeho objemu a nemam tam vobec nic specialne
mam tam obycajny kremicity strk kupeny v obchode, mam tam par kamienkov, ktore ani nevidis, pretoze su pod strkom a vyberat sa mi ich nechce (povodne ich bolo viac a nieco som s tym planoval dosiahnut)
mam tam rastlinky - javsky mach, valisneriu tocenu, cryptocoryne affinis, hygrophila varsh artem, hydrocolyte tripartita, blyxa japonica
mam tam obycajne drievko kupene v akvaristike
filter tam mam obycajny neznackovy zavesny, neviem aky ma prietok, dal som do nho obycajnu akva spongiu na filtrovanie a fici ... filter som povodne nemal ziadny, potom som pouzival bublifuk na vzduch motorcek, teraz som na tomto zavesnom
svetlo tam mam 11w, svietim 6hod denne
krevetky red cherry tam su od zaciatku, nemal som ani zabeh akvaria, krasne sa mi mnozia a prosperuju
okrem nich tam mam slimakov, obycajne kotulky a k tomu vcera pribudli razborky skvrnochvoste
nerobim vobec ziadne testy vody pretoze ziadne nemam

to akvarium preslo roznymi fazami, od zaciatku, ked som mal problem s riasami az do stavu, ked je to akvarium uplne samostatne a nemusim do nho zasahovat

svetlo je prilis silne na tak maly objem, nie vsetky rastlinky su vhodne do tak maleho objemu, ale aj tak je to moje najspolahlivejsie akvarium ...

a ked si neprecitas co clovek robil, akychz chyb sa dopustil, comu sa treba vyhnut ... tak nikdy nebudes vediet co robit a ziadny univerzalny navod ti nepomoze ... maximlane ti tak vsetko vykape a ty s tym tresnes, pretoze niekdo na fore ti poradil dat tam to ci vybrat ono ...
prave citanie clankov, roznych tem na forach a potom sa pytania nejasnosti, sa clovek dozvie presne to co potrebuje .. staci aby si tam dal taku ci onaku rasltinku, a uz mozes mat slabe svetlo na zaklade coho ti zacne odhnivat rastlinka ktora ti zmeni parametre vody na zaklade coho sa ti mozu zacat tvorit riasi ci tvoji zivocichovia mozu zaat umierat ...

http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=18&t=48 tato tema, clovek ktory sa snazil naucit co sa da, ktory cita a ma trochu skusenosti .... a nevie dojst na to, preco mu kapu krevetky ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: porada pred kupou

Príspevok od používateľa Hryzo »

seko0408 napísal:Pre krevetky by som chcel vytvorit co najidealnejsie podmienky, mrzelo by ma ak by som si zariadil akva a poumierali mi, preto sa chcem spytat skusenejsich.
Cital som ze v malych akvarkach sa udrzuje cistota vody zlozitejsie, 10l by som rozhodne nekupil to je moc male mozno este 20l nano cube ale to mi tiez nejak extra velke nepride co som pozeral. No hlavne ma zaujimaju odpovede ohladom tych fitrov, vzduchovania a substratu.
este budem dobry na teba a odpoviem ti na toto:

ano cim mensie akvarium, tym tazsie pre zaciatocnika, pretoze kazda chyba sa v malom ukaze ovela viac ako vo velkom

substrat - pri neocaridinach nemas vela dovodov, preco davat specialne dno .. neocaridiny su nenarocne a staci im obycajna vodovodna voda (radsej odstata)

vzduchovanie - staci citat par minut a dozvies sa, ze vzduchovanie v akvariu nepotrebujes, ak ti filter dostatocne ceri hladinu a/alebo mas v akvariu zive rastliny ... vzduchovanie je skor dekoracia vo vacsine akvarii :)

filter - vacsina setov je poddimenzovanych a filter je slaby, ide vsak o to, co tam chces a budes mat a akvaria dokazu fungovat aj bez filtra (m,oj predchadzajuci prispevok .. keby som svoj teraz vybral, nic sa nestane a fungujem alej)

ak chces pre krevetky to najlepsie ako pises, musis studovat a vela citat ... inak im ich nedas ... protirecis si sam sebe : chces naidealnejsie podmienky, ale niesi ochotny studovat a staci ti strucna odpoved ... ako ti strucnou odpovedou dokaze niekdo zodpovedat vsetko, co na IDEALNE podmienky treba?
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

seko0408
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 15 Mar 2015, 12:58
Kontaktovať používateľa:

Re: porada pred kupou

Príspevok od používateľa seko0408 »

samozrejme ze to nejdem kupovat hned zajtra a urcite si planujem este nejake veci nastudoval, potreboval som sa od niecoho ale odrazit. znamena to ze ten filter k tomu akva je slaby a zbytocny? potom sa ten set nano neoplati kupovat nie?.. aky filter by si kupil do 30l akva pre krevetky ty? ak mi napises nejaky model tak zase podla parametrov si uz budem vediet popozerat aj ine. ... K tym idealnym podmiankam som proste myslel ze nechcem aby to vyzeralo tak ze kupim akva, drbnem tam mach a vybavene a skor som cakal ze mi trocha nadpoviete aj vy ale som si vedomi ze 30l akvarku sa asi az tak moc idealne podmienky vytvorit nedaju, stale je to len nano akvarko. Neviem preco ale ja ako zacinajuci sa nemozem zbavit pocitu ze najdolezitejsia vec v akvarku je prave filter, kedze filter = cista voda a cista voda = spokojny zivot.

Idem si citat tie temy co si spomenul. Kazdopadne sa na mna nehnevaj. Asi som sa fakt trocha unahlil a zacal sa vypitovat zbytocne veci...

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: porada pred kupou

Príspevok od používateľa Hryzo »

nehovorim, ze ten filter je zly, pre mna vsak pride malicky (len kvoli tebe som si ho na nete vyhladal a pozrel video aby som mohol narychlo zhodnotit) ... neviem, papierovo prietok hovori, ze je vhodny ... mozno by stacilio vymenit len ten molitan za vacsi ...
iny ludia by ti odporucili externy , nech nezaberas miesto v akvariu, dalsi zase zavesny ... moznosti je vela ... ja osobne mam v 54L akvariu aquael fan mini a spodok som vymenil za klasicky molitan z bublifuku

idealne podmienky sa ako tak vytvorit daju v kazdom akvariu ... len mensie akvarium to ma ovela zlozitejsie ako som pisal predtym ... a ako zacinajuci je lepsie filter mat ako nemat a je to jedna z najdolezitejsich veci, pravdaze po samotnom akvariu a vode :)

ak chces kupovat set, niesi z Bratislavy? ak ano, tak som na druhom fore pisal, ze maju v super zoo v danubii sety fluval a aquael za 50eur ... najlepsia cena vobec ... :) http://www.akva.sk/bratislava-oc-danubi ... 16181.html
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

seko0408
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 15 Mar 2015, 12:58
Kontaktovať používateľa:

Re: porada pred kupou

Príspevok od používateľa seko0408 »

z Blavy niesom, ale dik za info. Z abc-zoo by som mal mat nejaku zlavu preto by som nakupoval od nich. dik za info, este si nejake veci nastudujem a ak mi nieco nebude jasne spytam sa :)

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: porada pred kupou

Príspevok od používateľa mosfet »

Pripájam sa k Hryzovi, ak by si len trošku čítal tak by si sa dozvedel že k neocaridinam ti aktívne dno je zbytočné, pat mini je vlastne obehové čerpadlo s kúskom molitanu ??? asi nie je veľmi výkonný.
Rada ako od Hryza : radšej si niečo naštuduj dopredu a keď ti niečo nebude jasné radi poradíme.
Moja rada : lepšie je poskladať si vlastnú zostavu - zvlášť akva, filter, svetlo a vyskladaj si podľa svojich predstáv no radšej najprv čítaj, čítaj, čítaj aby si nemusel dva krát kupovať ( poprípade sleduj bazos.sk bazar.sk akva.sk/burza a pod no najprv musíš vedieť čo chceš )

P.S. krevetky kapú aj skúseným :( :( :( dôležitejšie je aby človek hľadal v čom je problém a ak nie je čas na čítanie tak nebude ani na opateru !!!

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Porada pred kupou

Príspevok od používateľa Mirko1A »

Moja rada:
ten set ok, prečo nie. ohrievač zbytočný - vyhodiť
filter, ktorý tam je, nie je filter, iba čepadielko na vírenie vody. Ak nie je hlučné, pre krevety to stačí. Ja mám konkrétne v 30L Dennerle Eckfilter a úplne postačuje na premiešavanie vody a biologické odbúravanie dusíka. Samozrejme, nie na mechanické čistenie, ale to pri krevetách nemusíš až tak často realizovať (z času na čas odsaješ detrit z dna).
Čím viac sa v akva rýpeš, tým je nestabilnejšie. Treba nechať nech si samo vytvorí rovnováhu a to bude tak o 5-6 mesiacov po založení.
ak dáš nenáročné rastliny - viď google alebo low-tech akváriá (A VEĽA KUSOV hneď od začiatku), nečakať, že však sa rozrastú, ale rovno tam šupnúť čo najviac aj plávajúcich druhov a rýchlo sa rozrastajúcich, tak pre Neocaridina je to úplne postačujúce a malo by to fungovať pre tvoju spokojnosť (+ by som pridal 1-2 Clithonov slimákov na čiastočné čistenie)

ak však dáš nejaké náročné druhy rastlín, začneš tam hnojiť rôznymi hnojivami a rýpať sa v tom, tak je to odsúdené z 50% na problémy....

Ako povedal Hryzo, treba čítať. Ja by som však radil čítať nie siahodlhé vlákna, ale vybrať si 2-3 konkrétne akváriá (tu alebo na akva.sk), ktoré sa podobajú tvojim predstavám, a tam sa dozvieš asi najlepšie a najrýchlejšie, čo potrebuješ.
veľa zdaru prajem

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Porada pred kupou

Príspevok od používateľa Milos »

Je mi luto, ale sekcia "Zariadenie krevetkaria" sluzi pre fora s technickou tematikou (filtre, osvetlenie, atd.). Zaciatocnikom samozrejme radi poradime v prislusnych forach.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Porada pred kupou

Príspevok od používateľa Milos »

Pre zaciatok je dobre vediet, o akych druhoch sa ideme bavit (predpokladam, ze Neokaridiny), prejst do prislusnej sekcie a najst tam forum pre zaciatocnikov. Ak neexistuje, je mozne ho zalozit, alebo poziadat moderatora.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

seko0408
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 15 Mar 2015, 12:58
Kontaktovať používateľa:

Re: Porada pred kupou

Príspevok od používateľa seko0408 »

Milos napísal:Pre zaciatok je dobre vediet, o akych druhoch sa ideme bavit (predpokladam, ze Neokaridiny), prejst do prislusnej sekcie a najst tam forum pre zaciatocnikov. Ak neexistuje, je mozne ho zalozit, alebo poziadat moderatora.
oki tak pardon a teda vas ziadam o zalozenie nejakej sekcie pre zacinajucich krevetkarov, od vybavenia az po rastliny a konecne vypustenie krevetiek :)
vdaka :)

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Porada pred kupou

Príspevok od používateľa mosfet »

Napíš, prosím ťa čo si sa na tomto fóre ohľadom založenia akva a chovu neocaridin a rád ti pomôžem a určite aj ostatný.

seko0408
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 15 Mar 2015, 12:58
Kontaktovať používateľa:

Re: Porada pred kupou

Príspevok od používateľa seko0408 »

mosfet napísal:Napíš, prosím ťa čo si sa na tomto fóre ohľadom založenia akva a chovu neocaridin a rád ti pomôžem a určite aj ostatný.
co som sa co ? dozvedel? docital predpokladam :P
fajn idem si " poradit sam " :D a vy ma mozte skontrolovat ci som na nieco nezabudol.

Tak hadam nerobim nejake testy, vpodstate uz viem co chcem. Ale co som cital toto forum tak sa krevetkarom dost casto stava ze ma v akvarku z rastlin kadejaku pliagu parazitov a pod. ja som uz aj na tie nazvy tych parazitov zabudol ... a celkovo som zhodnotil ze chov krevetiek je asi narocny. Ale nemyslim si ze ma to nejak odradza od toho zalozit si akva... Chcem si este viac zistit info o tych plostenkach a pod, ako sa im vyhnut pripadne zbavit.. ono nadobudam pocit ze pri chove krevetiek je dolezitejsie si nastudovat rastliny nez samotne krevetky :D:D a rastliny studovat ma az tak nefascinuje... Je mozne chovat krevetky a dat im tam len javsky mach a Cladophora aegagropilu ? samozrejme strk a kamene a filter. je v takomto pripade okislicovac nutny? Este mam otazku, co2 v malych akvarkach do 30l je nutnost?

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Porada pred kupou

Príspevok od používateľa mosfet »

:D ospravedlňujem sa, nedopísal som myšlienku.
Takže: U neocaridin ti úplne postačuje obyčajný štrk ( malej zrnitosti ) , v pohode stačia machy a ak ti filter bude čeriť hladinu tak okysličovanie je zbytočnosť. CO2 je potrebné iba pri náročnejších rastlinách ( www.rybicky.net tam nájdeš info aj o rastlinách, rybách a ostatných ). Nepotrebuješ ani žiadnu špeciálnu vodu, iba odstatú z vodovodu.
A ak ešte niečo ťa napadne tak sa opýtaj.
Bojuj :mrgreen:

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Porada pred kupou

Príspevok od používateľa jamro27 »

Dam ti tu jeden priklad

syn ma akva 25x25x30 [sxdxv] dno je tam piesok cierny ma tam cca 4 druhy rastlin, filtracia ziadna, svietia len ked krmia a ked pozeraju na akva. Vymena vody 1/2 [filtrovana cez britu] je len ked je udrzba a to je ked su spinave skla a neni uz vidiet do akva, tak to je asi raz za dva mesiace. Osadka akva su: panciernik panda 1ks, endlerky 5ks, clea helena cez 30ks a red cery okolo 70ks po udrzbe davame vzdy prec cez 30 cherin. Tu je vidiet rovnovaha akva scim som vobec nepocital ze by to mohlo takto fungovat ale funguje a cherinam sa dari viac ako ked boli u mna a mali komplet starostlivost. Zalezi na teba co chces a od toho sa treba odrazit, ja by som pre krevetky skor zvolil akva s vacsim dnom ako viskou a druha vec su financne mozosti. Ked chces set skus pozret aquatlntis advance 50 bleck alebo 60.

podlas mojej ex.filter nemusi ist stasle a ani svietit sa nemusi.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

joey
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06 Nov 2014, 16:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Porada pred kupou

Príspevok od používateľa joey »

Kup rovno specialne dno pre narocnejsie krevetky. Red cherrynam to neuskodi a nevies,mozno o par mesiacov budes chciet zmenit osadku ,tak budes v pohode. Nevidim dovod preco davat klasicky strk,piesok,pokial nemas rozpocet na dno do 3ecek.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Porada pred kupou

Príspevok od používateľa Milos »

O dne tu mame forum, nie? Rovnako tu mame forum o parazitoch a skodcoch a tiez o rastlinach. Cokolvek cloveka zaujima, moze sa spytat tam. Vyhodou toho bude, ze sa
1.) informacie roztriedia tak, aby ich mohli najst aj ini ludia, ako ti priamo zapojeni do diskusie
2.) forum sa bude skvalitnovat a nie degradovat do podoby nesurodej masy nedohladatelnych dat

Pani, taketo duplicity sa tu jednoducho nemozu stavat. A nie je to koli mojej zlomyselnosti, ze som si to vymyslel a hotovo. Kazdy asi pochopi, ze na to existuju dobre dovody. Takze prosim, aby ste tuna uz neprispievali. Dakujem.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

seko0408
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 15 Mar 2015, 12:58
Kontaktovať používateľa:

Re: Porada pred kupou

Príspevok od používateľa seko0408 »

Milos, prepac ale ja si myslim ze tu nechodia denne stovky ludi aby tu vznikal chaos a duplicitne temy, skor si myslim ze je tu komunita nejakych stalych ludi ktory chovaju krevetky dlhsie a obcas pride nejaky novacik ktory sa chce dozvediet nieco nove... a tato tema kde su zaklady z kazdej temy trosku je skor vyhodou nez nevyhodou koli chaosu. Zaciatocnik tak nemusi listovat 10 stran o rastlinkach ak sa chce dozvediet len Zaklady, nemusi studovat dne, ak chce pocut len 2 vety ze na cherry staci obycajny strk ale ak ma peniaze navyse nech kupi nieco lepsie ak by chcel v buducnosti narocnejsie krevetky ... a pod ;) Ale samozrejme je to na adminoch a moderatoroch a ak to chcete mat takto zatriedene tak sa nehadam. Dakujem aj tak chlapom za trpezlivost a odpovede aj ked mozno z vasho pohladu na banalne veci no mne to dost pomohlo :) dik.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní