Poradte rastlinky

Vhodné rastlinky a machy ku krevetkám
Fko
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28 Okt 2014, 22:09
Bydlisko: BA, PK
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa Fko »

DevilNR ja som ho mal 2dni priviazany na lavovom kameni, ale nejak sa mi to vizualne nepacilo a nakoniec som ho len tak polozil na dno (je to vacsi kusok v celku cca 8x5x3cm). Ovlyvnuje rychlost rastu ci je volne polozeny alebo prirasteny na tej bridlici (alebo niecom inom)?

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa Mirko1A »

Ako nenáročnú rastlinku do kreevetkária doporučujem z vlastnej skúsenosti Hydrocotyle tripartita (drobné listy, vzdušné korienky, krevetky sa v nej radi prehrabujú a schovávajú).
P1000686trip3.jpg
P1000697trip.jpg
P1000630trip2.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 19 Sep 2017, 21:12, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: obr.vlozené do príspevku

Jarino24
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 20:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa Jarino24 »

mate niekto navysse fissidensis fontanus? Ja som ho kupil ale bol hrozne zariaseny a celkom rychlo rastol len ta riasa ma hnevala

ivi84
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06 Sep 2015, 17:20
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa ivi84 »

vedel by mi niekto poradit, ake hnojivo na rastliny mozem dlhodobo pouzivat do akva s krevetkami? ak by bolo mozne, ocenil by som konkretny komercny nazov (snad to nebude proti pravidlam fora). doma mi ostal AKVAFLOR AF7. je vhodny? co napr. rataj CO2 vital?
Chovám z každého rožka troška Neocaridina a Caridina japonica.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa Hryzo »

ak by si sa pustil do temy nevysvetlitelnych uhynov, vela problemov s umrtiami, vacsimi ci mensimi, sa pripisuje ( aj ked nedokazane ) prave hnojeniu ... ak sa chces vyhnut zbytocnym problemom, skus to bez hnojenia ... mne rastlinky prosperuju aj bez hnojenia
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

ivi84
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06 Sep 2015, 17:20
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa ivi84 »

lenze mam slabe osvetlenie (zaciatocnicka nerozvaznost a kupa setu :( ). planujem prikupit rampu, ale este sa k tomu nejaky ten mesiac nedostanem.
Chovám z každého rožka troška Neocaridina a Caridina japonica.

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Profito ale vela rastlin a s mierou. Do 300l davam denne 6ml cca a krevetky to v pohode davaju ale akva je mega zarastene

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

ivi84
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06 Sep 2015, 17:20
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa ivi84 »

takze ten akvaflor je absolutne nevhodny?
Chovám z každého rožka troška Neocaridina a Caridina japonica.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa Milos »

Predovsetkym ale, forum sa nazyva "Poradte rastlinky", nie "Poradte hnojivo" :) Nie nahodou...Ak tu nie je forum o hnojeni, treba zalozit.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

ivi84
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06 Sep 2015, 17:20
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa ivi84 »

jasne, sorac. forum o hnojeni som nenasiel. viem, ze krevetky maju problem s hnojivami. chcel som len vediet, ci mozem minut zbytok hnojiva, co mi ostal.
Chovám z každého rožka troška Neocaridina a Caridina japonica.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa jamro27 »

Dam ti radu
Bol som zastancom hnojenia aj co2 v akva s krevetkami, po skusenostiach s uhynom po dlhodobom pouzivani hnojiva mi krevetky kapali. Vyhodil som co2 z akva prestal hnojt davam len pripravky pre krevetky a tekute co2. Ako som odporucal hnojit a davat co2 uz neodporucam. Vyskusaj sam na to prides.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

ivi84
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06 Sep 2015, 17:20
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa ivi84 »

to su ake pripravky pre krevetky?
Chovám z každého rožka troška Neocaridina a Caridina japonica.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa jamro27 »

Pozri spolupraca krevetkarov tu polsku strankunz ktorej objednavam vyrobky pre krevetky. Je tam toho spusta tie od azoo su dobre aj cena neni zla, koli postovnemu objednavame viacery.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa jano »

Slezina napísal: Myslim ze je jedno aky mach mame v akvariach krevetky budu vdacne za kazdy mach...id uz len o to ako chceme aby nam vyzeralo akvarko :-)
http://www.shrimpkeeping.com/aquatic-moss/
No škoda, že tá stránka už nie je :( dáko rýchlo skapala.

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa seic »

ja mam rad http://rybicky.net/atlasrostlin/recanka_guadalupensis - roste rychle, nechytaji se na to diky tomu rasy, krevetky miluji tu jungle, kterou prolezaji a krmi se tam.. dal pak obyc. plovoucky na redukci dusiku - Lemna Minor a Pistia stratiotes ... ;) "jedovatosti" Anubiase se po vsech tech famach venoval uz i Dennerle a vyvratil to... ;)

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa jano »

Najas - řečanku presne mám kúpil som j z ČR s bojovnicami krásne super rastlina :D len som chcel aj dáky mach keď to vidím tie kadejaké machy krásne. Anubiasy tam mám tiež. Tým sa u mňa celkom darí a furt majú na sebe dáku riasu, takže krevety sa určite tešia. Lemna u mňa vždy sem tam pláva, lebo mám nádoby 2 l na bojovnice a tam nie je filtrácia tak to musí byť.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa Milos »

K jedovatosti anubiasa a kryptokoridin: ten urbanny myt v najrozpracovanejsej podobe tvrdil, ze samotnou jedovatou zlozkou je kyselina stavelova. Ktora sa - ak sa nemylim - vyskytuje vo velkom mnozstve tiez v oblubenej potrave krevetiek: zihlave.

K plavajucim rastlinam: Lemna Minor ja moc rad nemam, pretoze sa jej neda zbavit. Pistia je skvela klasika. Tiez rozkatec.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa Majino »

Hlavne u Anubiasov tvrdili, že škodia keď sa spraví nejaký rez na rastlinke, odlomenie a podobne, ale tiež som nič také nespozoroval, môj favorit do krevetkária je Willow moss gigantea, nenáročný a rastie hádam aj v tme. Cryptocorynky to je srdcovka v rastlinnom spoločenskom akva.

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa jano »

Wow tak ten willow moss je krááásny

pointer
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11 Jan 2016, 18:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa pointer »

Poradte mi prosim nejake rastlinky do krevetkaria najlepsie tmavo zelenej farby aby sa hodili farebne k machom :?:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných