Piskořka věžovita

Rybky a slimáky vhodné do krevetkária
Napísať odpoveď
esonic
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19 Dec 2014, 23:35
Kontaktovať používateľa:

Piskořka věžovita

Príspevok od používateľa esonic »

Ahoj, nejaky napad jak zredukovat jejich pocet , pripadne uplne vyhladit ? :roll: ty co jsou na dne tak vysaji hadickou ale kazdy den jsou tam zase malicky znovu :roll: Heleny bojuji ale nestaci :| ted zkousim davat krmeni do nizke sklenice aby nic nepropadalo do dna a nemeli zadnou potravu

joey
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06 Nov 2014, 16:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Piskořka věžovita

Príspevok od používateľa joey »

No v prvom rade sa zamysliet nad krmenim. Evidentne krmis viac nez je potrebne. Potom nebude treba davat ani sklenicu a podobne zbytocnosti.

esonic
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19 Dec 2014, 23:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Piskořka věžovita

Príspevok od používateľa esonic »

Ja myslim ze spis bude problem se dnem mam tam "stěrk" cca 3-5mm :roll: a tam toho zapadne fakt hodne ;) krmeni jsem snizil cca pred 3 mesici na minimum a nevidim zmenu

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Piskořka věžovita

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ja by som skusil:

1. Pridat heleny(ak ich jedia)

2. Pockat este tak 2 mesiace(ak mas heleny v akvariu viac nez pol roka tak je to zbytocne, mne heleny vyzrali kotulky tie uplne najmensie ze pol roka a viac v 54l akvariu)

esonic
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19 Dec 2014, 23:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Piskořka věžovita

Príspevok od používateľa esonic »

helen mam +- 12 obcas vidim i nejake mimina. Tak nevim jesli to jeste vic hrotit aby se mi neprenozily i heleny. :lol: mam 120l takze to bude beh asi ne delsi trat.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Piskořka věžovita

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Tak potom neviem. Jedia ich tie heleny? Lebo som cital ze vezovky nevedia vysat.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Piskořka věžovita

Príspevok od používateľa Denis »

Heleny si pochutia na vezovkach, ale pokial maju v akva kotulky, tak najskor tie vyzieraju. Ak chces mat pokoj s vezovkami razom, tak pouzi pripravok No Planaria a spolahlivo ti zabije vsetky vezovky. Ano je to na planarie pripravok, ale zabija aj slimaky vezovky.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Piskořka věžovita

Príspevok od používateľa Hryzo »

a moze ti rozhadzat stabilitu akvaria ... ak ti tie vezovky nevadia natolko ze ich musis mat okamzite prec tak to nechaj na helenky ... helenky lahko povyberas .. tie sa nezahrabavaju tak nech sa kludne mnozia .. cim ich bude viac, tym bude menej vezoviek
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

esonic
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19 Dec 2014, 23:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Piskořka věžovita

Príspevok od používateľa esonic »

No Planaria je takove reseni, nereseni. Sice je to zabije ale co budu delat s X stovkama mrtolek ve dne :x Najednou se zacnou rozkladat a voda pujde srat

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Piskořka věžovita

Príspevok od používateľa Denis »

esonic napísal:pripadne uplne vyhladit ? :roll:
pytal si sa ako ich uplne vyhladit, dostal si odpoved. na mna sa darmo hnevas :)
esonic napísal:ty co jsou na dne tak vysaji hadickou ale kazdy den jsou tam zase malicky znovu :roll:
z tohoto som fakt nevedel posudit, ze tam mas niekolko stoviek slimacikov. tu sa tiez darmo na mna hnevas :)
esonic napísal:Heleny bojuji ale nestaci :|
nabuduce ti poradim pridat heleny teda

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Piskořka věžovita

Príspevok od používateľa mosfet »

Helena ti aj tak nikdy nevyhladí všetky. Zredukuje ich počet, no stále si necháva na prežitie ( a že vraj sú hlúpe ). No budú ti ich počty udržiavať na uzde. Tá planaria ich vyhubí úplne a ak tam máš krevetky tak tie ich dokážu vyčistiť - no ulitky budeš musieť aj tak povyberať lebo ti zmenia parametre vody.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní