Domace pestovanie zeleniny na okne pre krevetky

Čím a ako často kŕmiť krevetky
Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace pestovanie zeleniny na okne pre krevetky

Príspevok od používateľa Mirko1A »

Denis napísal:Mne odhnil salat, tiez vykukol za par dni a uz je po nom. Agronom zo mna nebude :-D
vola sa to "padanie klicnych listov u rastlin". pričinou je to, že si nemal sterilnú zeminu. Spôsobujú to pôdne huby.
Kedze som "agronom" poradim, buď kúpiť vrecko substratu v Hornbachu (substrat na vysievanie), pripadne preliat obyčajnú zem horúcou vodou, pred sadením a nechať vychladnut.
alebo jednoducho použiť jiffy zakoreňovace, alebo obyčajnú vatu (ak ide o vypestovanie mladučkých rastlín šalátu.
Treba to dať na parapetu, alebo kde je dostatok svetla, aby sa rastlinky nevyťahovali a neboli moc bledé, chlorotické.

Inak nemal by o byť absolútne žiaden problém dopestovať aj pre neagronóma. na to odhnivanie je pripravok (Previcur), ale zas pravdepodobne chceš bio- produkciu, takže netreba sa vzdávať a na druhý pokus to vyjde, len trošku viac hygieny alebo lepší pôdny (presterilizovaný) substrát.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace pestovanie zeleniny na okne pre krevetky

Príspevok od používateľa Hryzo »

tak, dnes po prechadzke popri dunaji, prichadza pokus cislo 1 o pestovanie zihlavy doma na okne

zihlavu som vytrhol s co najviac korenovym systemom tj aj s takou jje drevnatou neviem co - asi zilkou :D spod zeme a skusil zasadit ... uvidime, ci porastie alebo sa nechyti vobec
zihlava pokus 1.jpg
inak, bolo tam zihlavy az az ... nakrmil by som vsetky krevetky na slovensku , keby som ju vytrhal
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace pestovanie zeleniny na okne pre krevetky

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Nasiel som ze sa do krmiv dava: listy vlasskeho orecha, listy brezy, listy gingo, lucerna, kapusta kaderava, plody jarabiny, fenikel, jacmen, rozmarin, pupava.

Tu jarabinu na okne asi tazko dopestovat :D. Davali ste niekto krevetkam rozmarin?

Davaju sa listky ci cela haluzka.

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace pestovanie zeleniny na okne pre krevetky

Príspevok od používateľa Slezina »

Ahojte
Na druhy krat sa mi podarilo pestovanie spenatu.
Prvykrat vyliezli tenke dlhe a pak uschly no tentokrat sa drzia tak dufam ze aj dorastu :)
2015-03-29 15.03.51.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 24 Sep 2017, 12:30, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace pestovanie zeleniny na okne pre krevetky

Príspevok od používateľa Hryzo »

take mam aj ja v jednom kochliku ... uz som ho premiestnil na balkon ...

zihlava zatial stagnuje, pravidelne polievam vodou z akvaria ... snad sa chyti
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace pestovanie zeleniny na okne pre krevetky

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ja som si zasadil zihlavu cca pred tyzdnom a uz vyrazila nove listy. Mam ju na balkone vedla muru na zemi, v poltieni.

Takze Hryzo ak ju nemas v tieni tak skus pre nu nejaky najst. Vychadzam z toho ze aj v prirode rastie v tieni a aj mojej sa v tieni dari. Tien ale neznamena tma ako v noci, stale to je rastlina a potrebuje svetlo.

Ak jej zabezpecite tien a dostatok vody(hnojiva nepotrebuje) tak nevidim dovod aby nerastla.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace pestovanie zeleniny na okne pre krevetky

Príspevok od používateľa Hryzo »

MikelCRS napísal:...
ver mi, viem, ze patri skor do tiena a v tieni ju mam .. mam ju za rohom hned vedla kuchynskeho okna ... svetla si myslim dostatok (inym kvetinam sa tam dari) a tien (resp priame slnko nehrozi)

ak nevidis dovod aby nerastla, ja ti jeden hned dam - vyrval som ju z prostredia kde rastla a bola na nho zvyknuta, a zasadil som ju uplne inde do inych podmienok a inej zeminy ... moj otec ma uz co to odpestovane a ked on povedal, ze to niekolko krat skusal a nikdy sa mu neujala, tak to nieje len tak ...

tvoje "ja som si zasadil" znamena co ... kupene semienka ci vytrhnuta a presadena rastlina?

... tam oja zihlava inak trosku ovedla ale stale je zelena a ako tak sa drzi ... polievam dostatocne
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace pestovanie zeleniny na okne pre krevetky

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Vytrhnuta a presadena. Hlinu ma len tu co zostala na korenoch. Proste len vykopana a hodena do kvetinaca. Doslova.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace pestovanie zeleniny na okne pre krevetky

Príspevok od používateľa Hryzo »

ak sa jej bude darit tak sa tesim a gratulujem ... ja len ze nie vsetko moze byt na prvy pohlad uplne jasne a hotove .. cakam a som velmi zvedavy na hlasenie po tyzdni a dvoch tyzdnoch ... ak sa ti ujme pojdem si vytrhnut asi aj ja k tebe :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace pestovanie zeleniny na okne pre krevetky

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Minulu stredu som ju dal na balkon. Cez vikend polial. A dnes som nasiel asi 10 mladych listov. Vykopana je u babky na zahrade(za dubravkou) tam je jej more... Naopak pri okoli mojho domu som vobec nic nenasiel.

Kludne, nerobi mi problem ti nieco z nej dat. Ale nebude to podobne ako ta co mas teraz? Ked si ju vykopol tiez bola zdrava...

Ak mas balkon skus ju dat tam, ku zabradliu(ak neprepusta svetlo).

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace pestovanie zeleniny na okne pre krevetky

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Pardon nie 10 listov ale tak 20-30. Ale to je len taky detail. :)

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace pestovanie zeleniny na okne pre krevetky

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Teraz ma napadlo... Je viac druhov prhlavy. Jedna ma spicate listy a je taka tmavsia. A druha ma oblejsie listy a je svetlejsia. Ja mam tu spicatu. Mozno mas ty tu oblejsiu a mozno je nejaka narocnejsia. Vsetko je to len mozno...

Ked uz sme pri tych druhoch. Neviete ktora krevetkam viac chuti? Tej co mam ja sa dotkla len jedna krevetka ale to asi len oberala bakterialny povlak kedze nou moc nemykala(list tam je uz den, asi ho idem vybrat). Ine krmiva jedia. Nikdy som nemal moznost sledovat nazivo take "boje" ako tu vy spominate :)

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace pestovanie zeleniny na okne pre krevetky

Príspevok od používateľa jamro27 »

Ja davam aku najdem, obycajne spicatu. Ani moje moc nechceli, nedal som im 4 dni jest, po 4 dnoch dostali zihavu ale nakrajanu, postupom casu sa na nu naucili. Ked im ju dam po dlksej dobe tez sa idu za nou zblaznit. Tak isto som ich naucil na spenat atd
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace pestovanie zeleniny na okne pre krevetky

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Takze hlasenie asi po tyzdni: minulotyzdnove listy sa asi 2-3x zvacsili. Pribudol jeden vyhonok s cca 6-10 listockami.

Podla mna to je stale nenarocna burina :D

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace pestovanie zeleniny na okne pre krevetky

Príspevok od používateľa Hryzo »

mikel, ako zihlava? takto s odstupom 2 tyzdnov .. .stale je v pohode?
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace pestovanie zeleniny na okne pre krevetky

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Vyzera ze ano. Povodne listy skapali a vyschli ale tie co narastli u mna ziju. Ale vsimol som si na listoch nejake biele bodky, neviem ci to je nejaky skodca alebo co. Skusim ju poliat.

Ak sa podari poslem aj foto

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace pestovanie zeleniny na okne pre krevetky

Príspevok od používateľa Milos »

Hlavne sa postaraj, aby mala dost dusika. Zihlava ho potrebuje hodne.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

ferro
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 20 Mar 2015, 11:03
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace pestovanie zeleniny na okne pre krevetky

Príspevok od používateľa ferro »

Tiež sme asi pred mesiacom zasadili žihľavu do črepníka a pestujeme na balkóne a dari sa jej fajn bez nejakej špeciálnej starostlivosti. Akurát že moje krevetky keď im dám sparenú žihľavu, tak si ju nevšímajú pol dňa/deň a potom sa do nej pustia... Je to normálne? Akoby im chutila až taká odstáta... len sa bojím či po toľkých hodinách je ešte stále vhodná... ale keď im to tak chutí...

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace pestovanie zeleniny na okne pre krevetky

Príspevok od používateľa Milos »

fero je to normalne, vzdy idu az na odstate.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Domace pestovanie zeleniny na okne pre krevetky

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Porovnanie ako vyzerala moja zihlava kedysi a ako vyzera dnes. Hryzo co ta tvoja?
dnes(30.5.2015) stonka je pre to taka hola lebo som ju otrhal, kedysi tam listy boli :-)
dnes(30.5.2015) stonka je pre to taka hola lebo som ju otrhal, kedysi tam listy boli :-)
IMG_20150530_201629155.jpg (35.34 KiB) 6258 zobrazení
22.4.2015
22.4.2015
IMG_20150422_154451025.jpg (40.9 KiB) 6258 zobrazení
Naposledy upravil/-a prasan v 24 Sep 2017, 12:31, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný