Rastlinna potrava

Čím a ako často kŕmiť krevetky
MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ha tak ja mam morusu na zahrade ale ja napadnuta voskami a striekana

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Hryzo »

tak to ani neskusaj ... jedine ze by si robil pokus ako dlho s takym niecim preziju :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ved jasne inac by na tom davno frcali... Mozno uz nie :D

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Denis »

Docital som sa, ze aj list z vlasskeho orecha je vhodny pre krevetky a ze krevetky idu po nom hned po vlozeni do akva a su ako sialene :) uz len vyskusat...

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Medovka moze ist surova ci sparit?

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Denis »

Vsetko co sparis je rychlejsie skonzumovatelne krevetkami, obycajne je vsetko nesparene tvrde a natrapia sa s tym kym to rozoberu. Nehladiac na to, ze sparenim zabijes nechcene mozno skodlive mikroorganizmy. Ja vsetko sparujem, aj medovku.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Tak moje teda niesu ani na zihlavu a ani na medovku :(

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Milos »

Tak si citam zlozenie jedneho z mojich krmiv (Baby od Dennerle) a udajne obsahuje okrem ineho aj tieto rastliny:
Pupava, lucerna, fenikel, rozmarin, list brezy, kora brezy, listy ginka, byl zita.
Ten rozmarin skusat nebudem, inak skusim asi vsetko.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Denis »

V nedostatku zihlavy v mojom okoli som skusil list pupavy zaliaty vriacou vodou a samozrejme ze to krevetkam nechutilo ako pri zihlave, ale zozrali. Tiez mam krmivo od Shrimp Nature, kde ked privoniam, tak citim lucernu.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa viridis »

Dcera ma nasusene brezove listky, skusal som sparene. Krevetky a slimaky ich zozeru za par dni.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Milos »

Denis k tomu, ze co im chuti a co nie. Uz som to tu niekde tusim pisal, ale mozno sa oplati par krat to podciarknut:

Malym detom chutia casto najviac hranolky s kecupom a rodicia ich aj tak krmia kadecym inym. A maju na to dobre dovody. Ja ku krevetkam pristupujem rovnako. Som toho nazoru, ze potrebuju co najvacsiu rozmanitost potravy. Ak by som im daval z rastlin len podla ich chuti, nejedli by nic ine, ako morusu. Ta je dobra a kedze sa snazim tiez o to, aby sa dobre mnozili a rastli (cize mali prisun kalorii a primerane nizko koncentrovanych proteinov), tvori vacsinu ich rastlinneho pokrmu. Ale kedze sa snazim zaroven aj o to, aby zostali fit (a teda mali co najvacsi prisun vsetkych mineralov, vitaminov, esencialnych latok, farbiv), tlacim do nich co najvacsiu rozmanitost pokrmov, ci sa im to paci, alebo nie.
Obcas ich tak nastvem tym, ze morusa jednoducho nie je nikde v akvariu, nech hladaju ako chcu. Tak sa musia uspokojit aj so zihlavou. A obcas nie je dokonca ani ta a je len medovka, mlade listky jasena, jelse, atd.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Denis »

Milos ano suhlasim s tebou. Ja by som sa momentalne uspokojil aj s medovkou, no ta mi zamrzla cez zimu na balkone a aj po vyse dvoch tyzdnoch v teple navyhukol ziaden listok. Salat na parapete uz rastie, ale to si len ja myslim, dufam, ze to nie je nejaka trava :) Takze za dva tri tyzdne mozno uz aj cerstve zelene daco zobnu moje krevetuše :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Milos »

Denis, podla mna ak tento vikend vybehnes niekam do prirody na miesto, na ktorom sa zda byt dost vlkho (ale nie mokro) a svieti nan slnko, najdes tam pekne vyhonky cerstvej zihlavy. Co ma privadza k tomu, ze vypinam internet, startujem bicykel a idem take miesto najst! :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Slezina »

Hokaido je tekvica :-)
Ja som skusal hokaido a nechceli ani susenu preliatu vriacov vodou a ani uvarenu.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Hryzo »

to je o vyhladovaní ... v 54ke ju zväčša ignorujú, bo je tam veľa rias ... v 15ke sa na ňu vrhnú ako šialené, lebo tam im slimáci všetku riasu zožrali ... ja mam uvarenú a zamrazenú tekvicu a občas proste kúsok urežem
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Majino »

Hokaido môžem potvrdiť, že krevetky ľúbia zjesť a kotúľky tiež, ale radšej majú žihľavu, to je proste top.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Denis »

Aj ja som mal nasusenu tekvicu (obycajna), v tomto obdobi ked nie je zihlava sa hadzali aj po susenej tekvici. Skoda, ze som si len polovicu tekvice nasusil, budem pripraveny na dalsiu zimu a nasusim aspon jednu celu.

Milos u nas este po zihlave nechyrovat, tri dni dozadu zacalo prsat, tak len teraz zliezol sneh...

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa mosfet »

To so snehom môžem Denisovi potvrdiť, len dnes som sa odtiaľ vrátil a ešte aj dnes som stál na lyžiach. Len mi je ľúto že mi nevyšlo navštíviť jeho pivnicu. :cry:

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Denis »

Martin aj mna to mrzi, ze navsteva nevysla. No na druhej strane prave v ten den som sa dozvedel, ze budem mat syna :)

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa mosfet »

Gratulujem :D :) :P ocino a držím palce nech sa darí aj mamine aj drobcovi a nech je všetko ako má byť. A aby som nezabudol - samozrejme aj tebe nech sa darí. A ako , krevetky si vzali príklad? Už nosia?
Ozaj , kedy máte termín? ( že kedy čakať založenie novej témy ? )

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných