Rastlinna potrava

Čím a ako často kŕmiť krevetky
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Denis »

Martin dakujem :) termin koncom juna...

Krevetkam som dnes dal listy pupavy obarene, najskor ziadna slava a potom sa sli pobit :) Konecne mi zacalo nosit par samiciek, ale co ma mrzi ze golden bee samicka pustila vajicka :(

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa mosfet »

Žihľavu som nenašiel no našiel som mladú, neviem ako sa to správne volá, u nás to je hluchavka. Tak som ju sparil a šupol do akva.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Denis »

Dnes som opat dal krevetkam listy pupavove a krevetkam stale chutia. Za par minut boli listy derave. Ako som opat zacal krmit cerstvou zelenou potravou, tak mi uz takmer vsetky caridiny zacali nosit vajicka. Uz len tigre a tb nenosia, zatial :mrgreen:

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa jamro27 »

Mna mati skoro zastrelila, otrhal som jej listky zo salatovych priesad. Ale krevetkam chutili.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

tpm
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 15 Jan 2015, 18:23
Bydlisko: Veľký Šariš
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa tpm »

Zdar, zatiaľ som svoje jedince ešte nikdy nekŕmil žiadnou zeleninou a ani listami rastlín a stromov.
Bol by som vďačny, ak by niekto napísal podrobný zoznam všetkého s čím sa dá prikrmovať.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Hryzo »

prebehni si tuto temu a zistis, ze skoro vsetkym ... okrem par druhov rasltin/krovin/drevin, ktore su jedovate ...

je to vsetko o badani ... napriklad - brectan je jedovaty, avsak pakobylka, ktoru ma sestra doma, ju papa s velkou oblubou a je to jej zelena potrava v zimnom obdobi .. :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

tpm
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 15 Jan 2015, 18:23
Bydlisko: Veľký Šariš
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa tpm »

Zdar, manzelka ma na zahrade kopu mäty, medovky a inych bylin. Mozem to dat krevetkam?
Zihlava im chuti, len ju nemam stale poruke.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Hryzo »

cital si tuto temu? Sa mi zda, ze sme take nieco uz pisali :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

tpm
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 15 Jan 2015, 18:23
Bydlisko: Veľký Šariš
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa tpm »

Ano čítal som, len o mäte som sa nič nedočital. Na záhrade mi už moruša začína púšťať listy, tak skúsim potom aj morušu. V blízkosti domu mam lúku, včera som bol na žihľavu a poškuľoval som po kostihoji lekárskom. čo vi nato?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Milos »

Ja pri krmeni krevetiek uplatnujem princip "predbeznej opatrnosti". Morusa a medovka lekarska su odskusane a mozem ich len vrelo odporucit.
Mata a kostihoj: Jedna je aromaticka, druha lieciva, cize obsahuju "nejake" latky. A kedze krevetky su citlive na "kadejake" latky, treba byt opatrny. Ale samozrejme, ze "nejake" latky obsahuje uplne vsetko a dvojnasobne to plati o zihlave (jej jed) aj medovke lekarskej (tiez aromaticka, lieciva bylina).
Takze ku kostihoju a mate: neodskusane treba odskusat, ak si trufnes :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Toho jedu sa zbavime vyvarenim vsak(potom uz neprhli).

Da sa zihlavou krmit kazdy den?

tpm
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 15 Jan 2015, 18:23
Bydlisko: Veľký Šariš
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa tpm »

Milos napísal:Ja pri krmeni krevetiek uplatnujem princip "predbeznej opatrnosti". Morusa a medovka lekarska su odskusane a mozem ich len vrelo odporucit.
Mata a kostihoj: Jedna je aromaticka, druha lieciva, cize obsahuju "nejake" latky. A kedze krevetky su citlive na "kadejake" latky, treba byt opatrny. Ale samozrejme, ze "nejake" latky obsahuje uplne vsetko a dvojnasobne to plati o zihlave (jej jed) aj medovke lekarskej (tiez aromaticka, lieciva bylina).
Takze ku kostihoju a mate: neodskusane treba odskusat, ak si trufnes :)
Hehe :) ak si trufnem, pekne :) Mam dve akvarka , skusim to na 20 l a dam vediet :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Milos »

Mikel vzdy je dobre dodrzovat princip pestrej stravy. V zasade je ale mozne krmit zihlavou non stop, pod podmienkou, ze do toho maju aj ine krmivo.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa rudo »

ahojte,vcera som prvykrat pouzil na krmenie zihlavu,, poobede som ju zalial vriacou vodou,, chvilku nechal vyluhovat,a potom som dva listy cca 3cm stvorcove dal do akva krevetkam, za chvilku ich bolo na listoch vela, dnes rano som siel do roboty, a ked som prisiel pobdede domov,ziadne zihlavove listy som nenasiel v akva, je mozne ze by ich krevetky za cca 24 hodin zozrali uplne? krevetiek mam asi 25 kuskov,, red cherry,,okolo 1 cm,,

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Denis »

Rudo samozrejme, ze ich zozrali :-) zihlava je no.1 ;-)

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa rudo »

denis to som necakal ze to zlupnu,, ratal som stym ze dnes listy vytiahnem von,, mozno trocha ohryzene :) ako casto im mozem dat zihlavove listy a ake mnozstvo ?

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Denis »

Ja davam kazdy druhy treti den. Ono to zavisi od toho ci mas dostatok prirodzenych rias v akva, cize ako svietis, celkovo krmenie. Cize treba odskusat, ale jeden list 5cm urcite 25ks krevetiek za den zozerie. Ak by nie, je zbytocne nechavat tam dlhsie list, ved vies...

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa rudo »

krevetky sa dlávia žihlavou ;)
DSCN0165.JPG
DSCN0178.JPG
Naposledy upravil/-a prasan v 24 Sep 2017, 12:24, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

ferro
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 20 Mar 2015, 11:03
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa ferro »

Mňa ide poraziť keď čítam ako vaše krevetky zlupnú žihľavu :-). Mne sa žihľavu darí aj pestovať na balkóne, tak by som im ju mohol dávať často, ale moje krevetky ju začnú žrať až tak po ~1.5dni ako ju dám do akva. To už začína vtedy žltnúť (asi hnije) tak ju radšej vyberiem... Prestal som ju dávať úplne...

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa jamro27 »

Taku zeru aj mne, cerstvu moc nechcu(zaliatu vriacou vodou). Im ju tam nechavam.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných