Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Mirko1A »

Hryzo, asi ti to moc nepomože, ale ja som mal podobný prípad.
Do akvária sL, s pár gupkami a neocaaridina rili som dal 4 tigre. Z nich 1 vyskočil po dvoch dňoch, jeden odišiel do večných lovíšť (zomrel chudák, ani mŕtvolu som nenašiel) a dvaja už vyše 2 mesiacov žijú. Ale nemnožia sa.

Podľa mňa to je jednoducho v tom, že neocaridiny sú nezničiteľné a tie tigre sú náročnejšie.
Skúmať to asi nemá zmysel, lebo zase rozhasíš celé akva.

Možno boli chované v superluxusných podmienkach a tvoje low tech akva im nesadlo

možno z inej várky sa Ti budú dariť
hlavne by som nezúfal a moc sa tým nezaoberal

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Hryzo »

neboj, zmieril som sa s tym, ze asi pojdu vsetky .. a ked nahodou jeden ci dva preziju, ostanu ako spestrenie akvaria ... nebodaj by zazrakom ostali samec a samicka a v dalekej buducnosti by mozno nieco poriesili :D

jednoducho som v zavere, ze im nieco nesadlo (pricom netusim co) a naozaj low tech neupravene akvarium im nevyhovovalo a preto posli/pojdu ...

ratam, ze to nebudem silit, a v dalsom kole tam nasadim nejake neocaridiny (povodny plan pred tigrami som planoval skusit palmata white) a uvidim, co na to akvarium povedia tie :) ... pisem sem vsak info, aby sa aj v buducnosti dokazalo docitat, co sa dialo a co sa pri tom robilo ... nedajboze, ze by sa nieco podobne opakovalo, a prislo by sa na pricinu :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Mirko1A »

Máš pravdu, z cudzích chýb sa človek poučí, i keď v tvojom (ani mojom) prípade nejaká zjavná príčina nebola.

podľa mňa je Neocaridín taká bohatá pestrosť, že človek si dokáže vybrať aj niečo exotickejšie v rámci tohto nenáročného druhu (ale chápem tvoju experimentátorskú povahu, preto tie tigre)

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Hryzo »

tak tigre sa tvaria, ze by mohli byt u mna spokojny ... tieto vsak niesu a neboli ... neocaridiny uvidime ... tieto nase pripady mi pripominaju jeden priklad, ktory som niekde cital s discusmi - tie kolkokrat chovaju v doslova idealnych podmienkach vo vsetkych smeroch aby rastli rychlo a zdravo, a potom sa dostanu k ludom, ktory maju "obycajne" akvarium a staci rozdiel jedneho stupna oproti chovnym podmienkam a discusy to nezvladnu a skapu ...

hold niesom prvy ani jediny
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa viridis »

Hryzo, u teba by som tipoval na problem pri zvliekani. Ak som dobre pochopil, mas trocha tvrdsiu vodu ako sa uvadza u tigrov optimum. Plus mozno cistota vody, ak si krmil trocha viac, ako sam pises. Ale tazko mudrovat. Teplotu vody mas aku ?
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Hryzo »

23 izbovu mevyhrievanu
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa viridis »

No, 23-24 má aj Denis. Pozerám, že tam nemáš filter. Ale ani to by nemusel byť problém, mne prežili 4 tigre a 4 neocaridiny v karanténnom 4l pohári takmer tri týždne.
Čo už, Proste to týmto u teba nesadlo.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Hryzo »

maly filter setovy f203 tam je ... ostal tam od zabehu, lebo som ho nemal kam dat ... proste im to nesadlo a tym to ja osobne uzavriem ...

o zvliekani hovorim aj ja preto, pretoze mi to tak naozaj pride -
1. su mliecne, ako keby mali jednu vrstvu zbytocnu navyse
2. plavaju dost chaoticky, zabacaju a otacaju sa hore bruchom pri plavani uplne nahodne ako keby niekdo iny tahal opraty
3. vobec nestrielaju tak, ako ked som ich priniesol pri akomkolvek kontakte ci tam idem pinzetou ci špajglou a dokazem sa ich doslova dotknut
- body cislo 2 a 3 hovoria, ako keby boli z casti paralyzovane starym pancierom
4. ako som pisal, pride mi, ze za "temenom" maju akokeby pancierik napuknuty ako pred zvliekanim

doteraz som nasiel dokopy 3 zvleky, ten treti dnes rano, ked boli vecer iba 3 krevetky v akva ...

este otazka ... moze mierne rezonujuci filter sposobovat stres natolko, ze by z toho boli krevetky takto mimo a kapali by? :) len jeden z menej pravdepodobnych dovodov, co ma napadol :D

jaj a este jedna haluz:
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Začiatočník
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 20:34
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Začiatočník »

Ahojte, tak po dlhšej dobe podávam ako to somnou dopadlo, po vašich radách som spravil pred 3 týždňami "reštart" nádrže, čiže som vybral kamene,drevo, rastlinky a substrát, všetko som poriadne po premýval a vrátil naspäť, od vtedy som nezaznamenal ani jeden úhyn a navyše si myslím že som aj vyriešil problém, prečo sa mi nechceli rozmnožovať. Pred včerom som im dal po dlhšej dobe granulky a išli sa o ne pozabíjať a všimol som si, že všetkých 12 krevetiek má sedielka, čo znamená, že by mali byť samičky. Takže už len k nim zohnať nejakých samčekov, čo však môže byť celkom problém :-)

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa viridis »

Dnes z akvária pre tigre vylovený uhynutý tiger. Už včera večer som pozoroval divne sfarbenú krevetku sediacu bez pohybu na rastline. V strede tela bola akoby naprasklá a svetlejšia, zvyšok tela bol zvláštne hnedasto sfarbený, tigrovanie skoro nebolo vidieť; postupne sa objavili oranžové škvrnky pri koreni chvosta aj v hlavovej časti. Ráno už bola mŕtva celá oranžová na dne. Možno problém pri zvleku ? Ostatné krevetky vyzerajú ok. Dve samice nosia vajíčka, hoci sa mi zdá, že časť asi stratili.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa mosfet »

Idem sa podeliť aj o svoj postreh.
V 20l s taiwan - hybridmi som mal problém s tým že sa celý deň schovávali a postupne kapali. Asi bolo na príčine silné svetlo vlastnej výroby v ktorom som použil LED pásy. Už keď som nevedel kam z konopy, tak som vyskúšal odpojiť polovicu LED. A čuduj sa svete, krevetky prestali kapať a veselo si pobehujú po akva.
Z toho mi vyplíva : silné svtlo nerobí dobre krevetkám :idea: aspoň podľa mňa :mrgreen:

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Hryzo »

Neocaridinam u mňa problém 11w na 15l akva nerobilo a stále nerobí ... viď téma ssp ... Asi podľa krevetiek
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Denis »

Mosfet mozno to mohol mat na svedomi nasledny stres zo silneho svetla, mozno kapali zo stresu a nim spojene problemi... Je fajn, ze si prisiel na to co im vadilo.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Denis »

Chlapi, mozno sme to tu uz aj rozoberali, no neviem to najst, ani si na to spomenut. Co sa deje v akva, ked mi crs krevetky plavaju pri hladine a pokusaju sa ujst z akva. Je to akva len o 15l vody. Zabehnute dva mesiace a teraz uz su v nom krevetky snad 4 mesiace dalsie. Dokonca som nasiel pod akvarkom vyschnute krevetky, ktorym sa podarilo dostat z akva. Podla nemeckej stranky by to malo zmamenat, ze maju malo kyslika, no je tam bublinkovac a to asi nebute tym. Mate nejake napady, skusenosti?

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Hryzo »

Pokud chovatel zaregistruje snahu krevetek opustit akvárium, měl by zpozornět, zkontrolovat kvalitu vody nebo posoudit vhodnost ryb, které jsou s krevetkami chovány.

Nie o musíš mať vo vode zle.
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Majino »

Presne ako píše Hryzo, určite kvalita vody, v 10L akva bez filtrácie mám Yellowky a žiadne výskoky nevidím...

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Denis »

Urcite nieco co nemeriam, bud no2, no3, atd. Dnes som vymenil 2/3 vody, cize 10 litrov, z toho som dal 8l z akvarii s inymi crs a 2l novu ro. No aj tak krevetky boli na hladine. Asi ich poprekladam do ineho akva ak ta dnesna vymena nepomoze.

Jarino24
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 20:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Jarino24 »

no urcite mas nieco s vodou inak by nevyskakovali

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Hryzo »

podla mna by si nemal davat vodu z inych akvarii ale "cistu" ... v inych akvariach nejake to no2 a no3 ci nh4 a podobne je tiez v urcitej miere ktora je vyssia ako "cista voda" a tym, ze dolievas vodu z inych akvarii vlastne nedokazes zriedit pripadny zly stav tolko, ako s "cistou" ... a tym padom nemusis dosiahnut zelany vysledok a to znizenie hladiny daneho prvku/zluceniny
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Denis »

No som lajdak co sa tyka merania hodnot vody, ale hned na druhy den po vymene vody som pozoroval, ze krevetky uz nie su na hladine. Ale napriklad dnes rano som opat videl 2-3ks pobehovat pri hladine.

hryzo v tom mas pravdu, ze uz nejake tie latky su v tej zabehnutej vode, ale co tie uzitocne bakterie v zabehnutej vode? v cistej novej vode nebudu a bojim sa navyse, ze drasticka vymena 1/2 vody v akva moze skor viac uskodit ako pomoct.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných