Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

neda sa ta voda nejak ochladit, neda sa ochladit miestnost? 25 je uz dost.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa romanek »

Skuim,na kolko by bolo dobre to znizit? Ak je to nieco bakterialne da sa s tym nieco robit?
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

su otazky, na ktore neexistuju jasne odpovede. mozno da, mozno nie. bakterii existuju nespocetne mnozstva druhov a tolko je aj moznosti dalsieho vyvoja. niektore veci maju spolocne a sice, ze rychlejsie sa mnozia v teplej vode s dostatkom zivin. takze nekrmit a znizit teplotu na kolko sa da.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa romanek »

Nic nepomohlo, vobec nekrmim, Teplotu som znizil, vyse tyzdna je na urovni 21-22 takze ani to znizenie nepomaha. Stale len co ja vidim tak 2-3 denne uhynu. Skusil som aj niekolko kusov prelovit do 2 tyzdne zabehnuteho akva a aj tam to kape. Z peknej osadky po pravidelnej a pracnej selekcii(cca 250 ks) zije zatial asi 15 kusov. Som znechuteny az tak ze zrejme zostanem len pri aquascapingu v 2 nadrzach a 3 krevetkaria zrusim a pichnem niekam na povalu. :(
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa prasan »

Mne sa zase red bee drží v tom najmenej estetickom,riasou zarastenom akvárku pri 25C. Všetky ostatné aj pri luxusných podmienkach šli hore baňou.

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa romanek »

Este ma napadlo ci to nemoze byt nedostatkom kyslika, kedze akva je uplne bez rias a je tam takmer na polovici velky mach, ci ten mach nemoze velmi odoberat ten kyslik. Ale na druhej strane by mi v tej druhej nadrzi kde som ich prelovil nemali kapat,no kapu
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

pridavas CO2 ?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa macadlo »

Ked su uz raz "nacate" tak budu kapat aj v druhej nadrzi a ten prechod z jednej nadrze do druhej im tiez moc neprospeje. Osobne by som asi navrhol restart nadrze ked uz to mas v takomto stave s novym kmenom krevetiek. Viem neni to lacne riesenie ale ja by som postupoval asi v tomto zmysle.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa romanek »

Milos napísal:pridavas CO2 ?
Nie co2 nepridavam
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa romanek »

macadlo napísal:Ked su uz raz "nacate" tak budu kapat aj v druhej nadrzi a ten prechod z jednej nadrze do druhej im tiez moc neprospeje. Osobne by som asi navrhol restart nadrze ked uz to mas v takomto stave s novym kmenom krevetiek. Viem neni to lacne riesenie ale ja by som postupoval asi v tomto zmysle.
Ako budem vediet ci to neskonci rovnako? Nema zmysel sa s tym hrajkat znovu len na rok, ak nezistim pricinu tak to nema zmysel

Dakujem za nazory
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

nepouzival niekto nejaku chemiu, mozno susedov postrek?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa macadlo »

Preco by to nemalo zmysel? Mat rok peknu nadrz je podla mna fajn. Pricinu vobec nemusis zistit podstatne je snazit sa predchadzat takymto situaciam. Ja napriklad akonahle vidim ze s nadrzou nieco nieje v poriadku okamzite menim cast vody kludne aj 30% a druhy den dalsich 30%. Spravim merania ci mi tam nieco nevyskocilo nad normal a potom riesim dalej. Ked sa uz dostanes do bodu ze to masovo kape tak to nebude len nejaka blbost. Kludne sa aj nadrz mohla dostat na koniec svojej zivotnosti alebo ako pise Milos nejaky postrek vonavka dezodorant alebo nejaka kontaminacia na rukach prenesena. Restart nadrze je otazka 3 hodin (pred 5 minutami som jeden taky restart spravil) a ak neni nadrz moc velka ze nepotrebujes moc noveho substratu tak to nieje ani tak drahe. Urcite by som nehadzal flintu do zita ale samozrejme je to na tebe. Jak sa hovori trpezlivost krevety prinasa ;)
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa romanek »

Dufam, ze sa mi to podarilo zastavit, dva dni slabucko vzduchujem pomocou filtra a zatial bez uhynu. Stale nekrmim tak dufam ze sa to zastavilo. Poslednych 12-13 kusov.
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

timco
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31 Dec 2018, 19:15
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa timco »

Zdravím,
v poslednej dobe mam v akvariu v ktorom chovam Neocaridiny yellow neon jedince so zlomeným tykadlami. Je to nejaká choroba (bakteriálna infekcia) alebo je to spôsobené starobou krevetky?
https://imgur.com/k5GhjoQ
Dakujem.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

Urcite by som vylucil starobu. Teoreticky by som si vedel predstavit, ze im to obhryza nejaka ryba.
Ale najskor pojde asi naozaj o nejaku infekciu. Inak funguje vsetko ako ma, mnozia sa dobre?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

timco
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31 Dec 2018, 19:15
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa timco »

V akvariu mam okrem krevetiek len dvoch otikov (otocinclus affinis) a slimaky kotulky. Takže obhryzenie od rýb je vylúčené. Keď som to pozoroval prvýkrát, tak som znížil teplotu na 23 stupňov, odstránil som chore krevetky (2 kusy boli vyblednute s polamanymi tykadlami a mali spomalený pohyb). Na zahraničnom fóre som našiel že proti bakteriálnej infekcií pomáha škoricova kôra a oregano (chlapík tak liečil krevetku zriedenym oreganovym olejom) , tak som do akva pridal škoricu a po troške listky sušeného oregana. Par dni som nevidel žiadnu s vyššie uvedenými príznakmi až dnes túto. Ostatne sú v poriadku. Zopár samic nosí vajíčka a v akva vidno aj drobcov.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

No tak su to tie bakterie. Este by som odporucil nekrmit, dat tam namiesto toho nejake suche listy. A nemas tiez uz moc zanesene dno?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

timco
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31 Dec 2018, 19:15
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa timco »

Substrat na dne som čistil zhruba pred rokom. Nezda sa mi ešte veľmi zanesene. Skusim vynechat krmenie a doplniť listy, dúfam ze to pomôže. Dakujem za radu ;)

Používateľov profilový obrázok
pmasarik
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 08 Mar 2017, 18:17
Bydlisko: Nové Mesto n/V
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa pmasarik »

Čus borci, Tak som sa už stretol s takýmto nevysvetliteľným úhynom bohužiaľ aj ja. V nádrži s CRSkami mi začalo umierať denne cca 5-10ks. Po prvom zistení cca 15.12. to začalo, som začal častejšie vymieňať vodu a prestal som kŕmiť. Potom som znížil teplotu z 24 na 22.. úhyn sa len zmiernil, ale kapú veselo ďalej. Teraz som urobil výluh z šišiek, mangrovníka a dubových listov a chcem vyskúšať aj to, ale nikde som nenašiel nejaké dávkovanie. Neskúšal to tu už niekto? Ako je to zo skladovaním takéhoto výluhu som tiež nikde nenašiel žiadnu info...

Parametre vody a všetko ostatné je v poriadku. Krevetky sú aktívne a kapú hlavne staršie kusy a stredne staré. Mladé som ešte mŕtve nenašiel. Niektoré si ešte veselo nosia aj vajíčka. Mám pri nich ešte aj zostatky bloody mary ktoré si tam tiež veselo žijú ďalej. Niekto nejaké nápady?
Môj youtube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCxlF9e ... erA/videos
Reverzná osmóza: https://www.youtube.com/watch?v=qSF5saWrmB0
Ako pripraviť vodu pre krevetky: https://www.youtube.com/watch?v=CH8WNaC3hVk
Založenie akvária pre krevetky rodu Caridina: https://www.youtube.com/watch?v=VishkTWQi1k

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa macadlo »

Vyzera to ze ti uz nadrz prisla na koniec svojej zivotnosti. Treba zrejme spravit restart. Pravdepodobne je dno uz presytene odpadovymi latkami a tie uz nevie zadrzat a unikaju do vody ku krevetam a tie kapu. Je to vsak trochu skor nez by som u tej nadrze predpokladal nakolko si pred rokom aj nejakymi drobnymi menil dno. Ale zas na druhu stranu bolo tam vela kreviet. Ja osobne by som nevahal a spravil restart.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných