Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Slezina »

Jasne krevetky pojdu von len to bude tazky lov kedze ich tam je kopec drobnych :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

sprav to ako pise denis. odsaj s vodou komplet dno, premy ho a poloz len malu vrstvu. za zvazenie by mohlo stat este ho aj prykryt nejakym inym, neaktivnym dnom.
inak ja som podobnu operaciu robil s krevetkami v akvariu a vyslo to. nahnal som ich vsetky do jedneho kuta, odsal z protilahleho a takto postupne zostalo len hole sklo, trocha vody a krevetky.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Slezina »

Tak dmes prezmenu 6ks mrtvych...vybral som koren aspon a zajtra hned z rana to cele prekopem atd uz dufam ze do zajtra ziadne nezdochne :'/

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

pocitaj s tym, ze ak je takyto problem, dochnut budu este aj niekolko mesiacov po jeho odstraneni. obcas sa to stava, ze su oslabene a prejavi sa to neskor. kazdopadne by to ale uz nebude take caste.
ako sa inak spravaju? su normalne aktivne? alebo take omracene, spomalene? myslim ze si spominal, ze neprijimaju potravu. predpokladam, ze tiez ustalo rozmnozovanie.

este ma napadla jedna rada> zozen si nejaku "vodnu burinu". teda rychlo rastuce, plavajuce rastliny, napr. rohatec. budu pomahat s odstranovanim hnojiv z akvaria.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Hryzo »

vola sa to rožkatec :) .. ak si z BA (tipnem si ze nie) tak mam teraz v pohari na okne nejaky prebytok ... ti mozem dat
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

tik za opravu Hryzo, mal som zostat u toho pomenovania "vodna burina" :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Slezina »

Milos neprimaju potravu lebo ich velmi malo krmim lebo som mal podozrenie ze je to z prekrmenia ale inak sa spravaju normalne su zive a aktivne a ked im dam spareny list do hodiny je po nom a rozmnozovanie neustalo mam tam cca 50krpcov od 2 az 5mm a jednu samicku s vajickami na ktorych uz vidno ocka cize cca do tyzdna su vyliahnute.
Hryzo niesom z BA ale diik zajta si nieco zozeniem :-)
Zajra prekopem cele akva a necham tam len mach a maly kusok fissidensu ten maju radi malicke sa v nom schovavaju vela.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa jamro27 »

V utorok ti pride zasielka v pondelok to poslem. Dno bysom dal max 2cm ale nove aktivne dno, pokial davas destilku nemusis mat ani aktivne dno, len treba striehnut parametre vody. Koren do akva by som dal obycajnu vinnu revu. Mozno najdem aj doma ak hej tak ti pribalim.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Slezina »

Jarmo ale ak by som dal nove dno netrebalo by znova zabeh akvaria?Mne osobne sa zda ze hej ze by tam bol vlastne nezabehnuty substrat a to by uz neprezili krevetky urcite.
Dakujem este raz Jarmo :-)

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Majino »

Ak dáš vodu zo zabehnutého akva, časť starého dna, filter pôvodný tak je to v pohode.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa jamro27 »

Ved das vodu co mas teraz v akva ateda trocha stareho dna tam daj a filter mas zabehnuty.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

Ak sa rozhodnes uplne vymenit dno, teda dat nove: Najskor premy stare a vloz ho cast nazad, ale len na jendu polovicu dna. Nove dno nechaj par dni stat vo vode vo vedre, vodu pravidelne men, kazdy den. Potom pomaly hrst po krsti v priebehu par dni na druhu stranu akvaria nasyp nove dno. Nechaj takto aspon tyzden a potom mozes stare dno bezpecne odsat.
Nieco som o tom pisal v teme moje krevetkaria, vid. to moje forum co tam mam, nejak v decembri som takuto operaciu sam robil.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Slezina »

Takze 3,5 hodinova zabavka zamnou.
Lovil som drobce 1,5 hodiny naratal som ich cca 50 a dospelych 30.
Dno som nechal len skoro necely centimeter a ked som ho cistil tak sa drolilo a stale z neho isiel cierny prach a nedalo sa vobec poriadne preplachnut
A tak sa mi zda ze to dno by aj mohlo za tie uhyny.
Ked som cistil filter bola tam kopa tohto prachu dnu cize sa musi uvolnovat aj priebezne...asi kupim dake ine dno a postupne ho vymenim lebo tomuto uz neverim.
Krevetky su zatial v 5L nadobe lebo voda v akva je zakalena dost dam ich tam az v noci ked sa to ustali.
Do filtra som dal aktivne uhlie a do akvarka napustil 50% novej vody...pridal som aj bakterie a vec co viaze tazke kovy.
Tak som zvedavy ako toto skonci :-)

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa MikelCRS »

No ja mam uplne nove dno a ked to nho stuchnem tak tiez ide z neho cieeny prach.

Tie kovy by malo viazat aj to uhlie tusim.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

Zalezi na tom, ako velmi sa to dno "prasi". Drobit sa drobi kazde, ale ze by som zaregistroval stopy po prachu vo filtri, to sa mi este nestalo.
Skutocne to vypada tak, ze na vine bude dno. Ak sa drobi na prach, ktory je viditelny volnym okom, pravdepodobne v tomto procese budu uvolnovane aj mensie ciastocky na molekularnej urovni. Tie uz zvysuju hodnoty TDS, na co su CRS citlive a moze ich to zabyjat.
Takze ano. Caste vymeny vody, mozno dodatocny filter a dno v zrychlenom konani vymenit.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Moj substrat ked do nho stuchnem tak vypusti hnedy oblak(alebo len taky oblacik, nic extra). O par sekund to zas spadne na spodok.

Raz som ho doplnal do akvaria napusteneho vodou. Vtedy som asi pol hodinu nic v akvariu nevidel, len hnedu vodu.

Ked pojde tak zmeriam tds a porovnam to so vstupnou vodou(RO+mineraly). Teraz merac ukazuje vsade 0.

(viem ze teraz neriesime mna :) )

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Slezina »

Vcera ked som dal cast dna naspet do akvarka a zacal naberat vodu tak bola kalna ako svina a to som ju nalieval cez infuznu hadicku a ajtak bola hnusna z dna.
Ustalilo sa to az do rana a chudence krevetky nocovali v 5L nadobke ale zatial od rana ziadna mrtva tak uvidime.
To dno urcite vymenim za nejake ine...bud aktivne alebo obycajne kedze miesam vodu asi bude stacit aj obycajne.

Začiatočník
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 20:34
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník 55l

Príspevok od používateľa Začiatočník »

tak nejaké aktuálne fotky , akvárium - https://imageshack.com/i/f0p9me2Ij (celkom dosť špinavé, momentálne okrem menenia vody raz týždenne s ním nerobím nič) a krevetky - https://imageshack.com/i/exn78ugLj, https://imageshack.com/i/ey2yVvRBj .... dnes po vymenený vody, som trochu prerieďoval mach, tak sa mi naskytla aj možnosť spočítať aspoň zhruba krevetky, cherryn mám približne 10-12 z pôvodných 50, 4 black sakury (tie ostali všetky) a crs ostala už len jedna .... tetry ohnivé som presunul do veľkého akva, kedže tu mali snahu "ozobávať" krevetky :-) ... uhyn som nezaznamenal už skoro 2 týždne, no krevetky sa vôbec nemajú do rozmnožovania, už zhruba 3-4 týždne nemala ani jedna samička žiadne vajíčka, neviem čím by to mohlo byť ... Zelené sa im snažím dávať, aj keď len púpavu, pretože žihľavy som zatiaľ veľa nenašiel

Začiatočník
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 20:34
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Začiatočník »

opsravedlnujem, napísal som môj príspevok do zlej témy :-D

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

Patril asi aj tam, sem som ho preniesol, pretoze mam v plane troska rozviest tie problemy, ktore mas. Mozne dovody tvojich uhynov:
1.) Pises, ze v akvariu by si mal mat substrat so zivinami neznamej vyroby. To moze byt problem. Stalo by za zvazenie kupit si obycajny strk a nahradit ho.
2.) Pouzivas stale nejake pripravky ako Easy Carbo a spol. To tiez moze vadit.
3.) Na fotke je vidno nieco, co vypada byt ako povlak na hladine. Je to tak, alebo sa jedna len o hru svetla na zabere?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných