Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Začiatočník
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 20:34
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Začiatočník »

V substrátu podľa mňa problém nie je, aspoň teda nie so živinami v ňom, pretože krstný má tento substrát tiež s krevetkami a nemá s nimi žiadny problém ... Prípravky som vyradil skoro hneď po tom ako som ich v tom príspevku spomínal a od vtedy som nepoužil žiadny .... Čo sa tej hladiny týka, tak pred pár dňami som tam hodil na hladinu pistiu, aby tam nebolo toľko svetla a nešla tak riasa, lenže som to nejak neodhadol a dal som jej tam príliš, takže hladina sa prestala hýbať a myslím si, že kvôli tomu vznikol ten povlak. No úhyny už momentálne prestali, teraz ma skôr trápi v čom je problém, ze nechcú nosiť vajíčka :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

Poviem ti tak...ak sa nenarocne Neocaridiny nechcu mnozit a vo velkom kapu a toxicke latky sme asi vylucili (dno, preparaty, atd.), potom uz sa moja hlava ubera len dvoma moznymi smermi:

1.) Totalna zahada a tazko na to prist, fakt ze neviem...moze to byt cokolvek. Od larvy vazky schovanej a polujucej v rastlinach, cez susedu postrekujucu svoje pelargonie nejakym sialenym pripravkom, az po vybuch vzdialenej supernovy. Jednoducho, nejaka sice realna, ale velmi velmi velmi nepravdepodobna a tudiz tazko odhalitelna pricina.

2.) Velmi jednoducha a casta vec> MASIVNE prekrmenie. A vyvoj udalosti by tomu aj napovedal. Mozno si pred nejakym casom krmil natolko, ze krevetky nestihali krmivo skonzumovat. To sa usadzalo a akumulovalo v dne. Tam hnilo a produkovalo toxicke latky. Ked si presiel na rastlinnu potravu, veci sa pomaly zacali davat do normalu, avsak chvilu potrva, kym sa dno i voda vycistia.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Začiatočník
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 20:34
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Začiatočník »

Najpravdepodobnejšie bude asi to s tým prekŕmením, teraz im už síce nedávam žiadne vločky ani granule, no predtým som dával pravidelne (aj kvôli rybám)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

A mal si vacsinu ryb, krora si hlada potravu vo vodnom stlpci. Alebo tiez nejake, ktore sa zivia z dna? Co kotulky, mas tam nejake slimaky? Ak je odpoved na posledne dve otazky NIE, tak asi mas v dnes spustu nahromadenej hnijucej potravy, pozno uz aj plesne.
Vymienaj pravidelne vodu za odstatu, nesetri na tom. Pri kazdej vymene sa snaz odkalit co najviac dna. Kludne, pokojne to rob aj kazdy den.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Slezina »

Ak to bude robit kazdy den nestihne sa mu voda znova zabehnut bakteriami a koleduje si len o problem...ak kazdy den tak nech si kupi dake bakterie.
Ja som si v mojich zaciatkoch takto pochoval vela neokaridin a tie vydrzia vsetko :)

Začiatočník
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 20:34
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Začiatočník »

mal som tetry ohnivé (približne 12 ks) a zo začiatku malých prísavníkov, ktorých mi bolo ľúto nechať vo veľkom akva na večeru skalárom, no v januári som ich vybral, lebo sa mi zdali už dosť veľké a od vtedy som tam už žiadne ryby nepridal. čo sa týka kotuliek, tak tým sa u mňa vôbec nedarí, mám tam asi zo 3 veľké a sem tam sa objavia nejaké mrnavé, no žeby sa počet tých väčších zväčšoval sa nedá povedať. Vodu vymieňam pravidelne každý týždeň približne 10-20% (niekedy sa pozabudnem a "odcucnem" aj trochu viac)

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Hryzo »

Tu trochu viac by som dal na pravidlo a odcerpaval cca 30 v rámci bežnej údržby ...

S tým častejším menením ... ja momentálne po liečbe lalasturnatiek menim cca 20 percent každý druhý deň ... Dnes je to piaty krát ...po dnešnej výmene naskakujem na 3denné výmeny ... po 2 trojdennych pôjdem na 4denné
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

Vacsina bakterii v akvariu je na jeho povrchoch, nie az tak moc vo vode. Moja rada ale pozostava aj z toho, aby prestal krmit. Takze ak ma zabehnuty filter a nekrmi, s odstatou vodou sa podla mna moze u neokaridin hrat, kolko chce. Hlavne je vycistit to dno.
Ale ze sa nedari ani kotulkam...hmm...nevidel si tam nejake vacsie cervy?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Začiatočník
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 20:34
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Začiatočník »

mal som tam planárie, no tých som sa zbavil prípravkom No planaria ... od vtedy už len sem tam vidno, také malé červíky (1-3mm maximálne) ale inak nič, ale čo všetko žije v tom substráte, to netuším :D

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa mosfet »

Keď si tam dal No-planariu tak sa nedivím že sa kotúľkam nedarí. Ona likviduje aj slimákov - odporúčam častejšiu výmenu vody vo väčšom množstve, aby sa čo najviac odstránili pozostatky No planarie.

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Slezina »

http://youtu.be/nxZslc1oTd4
Taketo cervy som vcera nahodou nasiel na Fissidense...slabo to tam vidno ale cerv ma cca 3mm...nemoze to byt dovod uhynu krevetiek??

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Mne sa zda ze ma 3cm :)

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Hryzo »

Začiatočník napísal:mal som tam planárie, no tých som sa zbavil prípravkom No planaria ... od vtedy už len sem tam vidno, také malé červíky (1-3mm maximálne) ale inak nič, ale čo všetko žije v tom substráte, to netuším :D
tym, ze si tam dal no planariu, si rozhadzal akvarium a to je dovod tvojich problemov ... mne po pouziti no planarie sice zmizli nezmary, no vyse mesiaca som mal pravidelno nepravidelne uhyny ...
planaria je stale usadena v dne, vsaetko co pomrelo ti tam ostalo tiez a teraz sa to tam vsetko rozklada .. .od planarii az po tie kotulky ... ja by som odporucil poriadne odkalit dno aby si odstranil co najviac zvyskov organickeho odpadu a pravidelne menil vodu kazde 3 dni cca 30percent aspon 2 tyzdne ... casom sa to ustali, par krevetiek este hold odide ...
Slezina napísal:http://youtu.be/nxZslc1oTd4
Taketo cervy som vcera nahodou nasiel na Fissidense...slabo to tam vidno ale cerv ma cca 3mm...nemoze to byt dovod uhynu krevetiek??
dovod to moze byt, pri tvojom pocte uhynu ich tam vsak musi byt dost ... par cervickov by nezvladlo tie uhyny co si pisal 5-6 kusov za den
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

Takze asi sme na to prisli, nie? No Planaria plus vela rozkladajuceho sa organickeho materialu v dne.

Riesenie:
1.) Caste vacsie vymeny vody, spojene s intenzivnym odkalovanim dna.
2.) Nekrmit
3.) Na tvojom mieste by som tam tiez docasne pridal nejaky ryby, ktore sa zivia na dne.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Slezina »

MikelCRS napísal:Mne sa zda ze ma 3cm :)
No 3mm naisto sak si pozri to co je na videu je list fissidensu :-)

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Aha tak to mas potom dobre priblizene. Ja som myslel ze to je nejaka egeria :D

Začiatočník
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 20:34
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Začiatočník »

Milos napísal:Takze asi sme na to prisli, nie? No Planaria plus vela rozkladajuceho sa organickeho materialu v dne.

Riesenie:
1.) Caste vacsie vymeny vody, spojene s intenzivnym odkalovanim dna.
2.) Nekrmit
3.) Na tvojom mieste by som tam tiez docasne pridal nejaky ryby, ktore sa zivia na dne.


Vodu som menil predvčerom a na vaše rady aj včera, odkalil som trochu viac ako obvykle (nejakých 30-35 %) s tým, že som sa dosť intenzívne s odkalovačom hrabal v substráte a snažil som sa odtiaľ dostať tie hnijúce zbytky potravy, potom som dolial odstátu vodu (stála 3 hodiny, to by malo stačiť, že ?) .... no dnes ráno ma čakalo nemilé prekvapenie, 3 mŕtve krevetky z toho 2 black sakury, ktoré do teraz prežili všetko

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa jamro27 »

To je tak na nove zalozenie akva. Alebo krevetky dat mimo akva a v akva odsavat dno s castou vymenou vody, znasobit filtraciu, pridat bakterie. Ja som nechaval vodu odstat aspon celu noc a pridaval som aquasafe na odstranenie tazkych kovov z vodovodnej vody.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

Ok tak mozno inak: Nechaj si odstat dostatok vody aspon na 50% objemu akvaria a nechaj ju odstat aj dva dni. Cez vikend potom urob restart za chodu. Vytiahni krevetky do vacsej nadoby, kde das 50% vody z akva a 50% odstatej.
Cele dno vyber, spolu s 50% vody z akvaria. V tejto vode ho dokladne popreplachuj, tak aby odisla prec drtiva vacsina detritu a odpadu.
Dno daj naspat, vodu nechaj aspon z 50% novu, nechaj filtraciu slapat naplno a krevetky vloz do akvaria. Aspon tyzden ich nekrm, potom zacni krmit vecami s malo kaloriami a proteinmi, cize zelena strava v malinkych davkach.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa jamro27 »

Chcel by som poprosit spravcu fora o vytvorenie temy o foteni akva /moze ju vytvorit kazdy/ a presunut prispevky o foteni tam, nakolko sa miesaju temy. Kto mate otazky a nie je tu o tom tema tak ju vytvorte, o tom je toto forum, ked nieco chcem najst aby tam bolo to co hladam.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných