Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Slezina »

Ahojte
Takze po velkej prerabke zatial len jedna mrtva a to dnes cize viac ako po tyzdni...dufam ze bola uz posledna.
Bohuzial to bola samicka ktora mi pustila v utorok malicke je ich cca 30 mozno viacej...
Dufam ze preziju vsetky a zas sa mi to tam bude hemzit krevetkami ako pred mesiacom a pol :-)

Stefan
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 10 Okt 2014, 09:58
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Stefan »

Neviem či to tu patri ale chcem sa podeliť čo sa mi stalo..kupil som si CBS mal som ich asi cca dve tyždne pri red cherry a davidovkach, potom som kupil CRS od denisa pozeram sledujem uhyn den každy druhy vyberam mrtvoly červeno biele moj tip krevety od denisa sa neujali hmm zla voda ,pripadne parametre.po dlhšom sledovani a pozorovani som zistil a napočital že CRS od denisa sa nič nestalo dokonca ich mam všetky aj ked som pisal denisovi že niečo odišlo.pointa prišiel som na to že to my dochli CBS ale prečo boli po uhyne červeno biele ked ležali na dne preto som ich považoval za CRS nakolko mam machy tak boli tie denisove poskryvane a pri krmeni sa mi ich podarilo spočiťať su všetky a z CBS mi ostali len dve z 10 kusov...včul radťe debatujte...

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Milos »

Po urcitej dome od umrtia sa cierna skutocne meni na cervenu, resp. lososovo oranzovu. Deje sa to nasledkom odpojenia molekuly karotenoidu z proteinoveho komplexu, ktory normalne sposoboje zmenu spektra svetla, rozptylovaneho samotnou molekulou karotenoidu. Je to rovnaky biochemicky proces, ako scervenanie korovcov pri vareni. Ibaze tam je sposobeny teplom (denaturaciou proteinu), tuna rozkladnymi procesmi.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Denis »

Tento problem by sme mohli kludne do temu o nevysvetlitelnych umrtiach dat.

K veci, napada ma strava. Tie cbs uz dlhsiu dobu krmis niecim, co uz im casm skodi. Crs zatial mas kratsie a casom dojde k tomu istemu aj u nich. Podobne umrtia som zazil, ked som istu dobu krmil len sak krmivom. Prestal som krmit na tyzden uplne, potom par dni len zihlava a az potom krmivo co s najmensim podielom bielkovin. Pravdepodobne aj tebe dochnu kvoli nadbitku bielkovin v tele.

Milos fajne si sa rozpisal ;-)
Naposledy upravil/-a Denis v 20 Apr 2015, 18:29, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Presun prispevkov do temy o uhynoch

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

Inak Denis mam v akvariu s CRS podobny problem, ako si mal vtedy ty. Vzdy kazdych par dni jedna dospela odide. A zda sa mi, ze vacsinou to je po krmeni nejakou potravou inou, ako rastlinnou.
Lenze je to o to komplikovanejsie, ze okrem dospelych tam mam aj spustu mladych. Ak prestanem krmit, alebo to prilis obmedzim, riskujem ze zacnu odchadzat mlade (tym sa zatial dari perfektne a je ich tam neurekom). A tie stare sa mi zase az tak setrit nechce...maju uz kadeco zasebou tak ci onak. Vek (stredne stare tam moc nemam, kedze tieto varky mladych z tejto jari su prve od minuleho augusta, ak nie aj dlhsie) stare dno, vymenu dna, atd...skratka tych dovodov uhynu je mozno aj viacej.
Takze asi budem len pomaly pokracovat v tom systeme krmenia, aky mam teraz. Zmierim sa s tym, ze ta stara generacia uz odide pomaly tak ci onak. A budem sa modlit, aby tie nove boli v poriadku a na ADA Amazonii sa im darilo zase aspon dva roky tak, ako sa ich predchodcom darilo na Ebi Shrimp Gold. No uvidime, vzdy to je s nimi napinave :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Denis »

Ano v jednom akva, kde su kapajuce stare a aj rastuca mlad, je tazke nieco robit. Ja som mal tu moznost, ze som vsetky stare vychytal a prelovil do ineho akva a tam nekrmil. Jasne ze este den dva tri daco poslo, ale potom to uz bolo fajn. Teraz mam opat problem s tigrami, aj po prelove do povodneho akva kapu. Vymenil som dnes polovicu vody, vsetku som dal RO + mineraly. Uz upustam od RO + VV pri tigroch.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa jamro27 »

Nejak nam to zacalo kapat. :(
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Slezina »

U man sa to nastastie po prerabke zastavilo.
Tak drzim palce nech sa to podobne podari aj ostatnym :-) :-)

Stefan
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 10 Okt 2014, 09:58
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Stefan »

Dakujem za vyklad miloš je to fakt poučne odvtedy žiaden uhyn tie dve CBS žiju aj denisove CRS sa maju k svetu a pol roka som nemal nosiacu samicu u obyčajnych krevetkach teraz mi už nosia tri a red cherry maju sedielka tak počitam že za chviľu budu nosiť a denisove zaťial nič nakolko su mlade ešťe ale už vidieť rozdiel medzi samcom samicou a su pekne vyfarbene to asi bude tym krmivom.shrimp king.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Denis »

Stefan co si spravil, ked uz ziadne krevetky neuhynuli?

Stefan
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 10 Okt 2014, 09:58
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Stefan »

Ako som ti pisal do mailu som tam mal čistu destilku nie z ro ale kupenu nie technicku to už viem ,,,som urobil vymenu vody asi cca 5 litrov za vodovodnu odstatu mame dve pramene na ktore je napojene mesto my mame tvrdosť 9 podla vodarni stredne makka voda tak uvidim čo to urobi a znižil som teplotu na 21stupnou.som mal pocit ked bola destilka že bola priliš makka ta voda tak som ju trochu pritvrdil mam tam male kotuľky take ploche volaju ich nejak tušim japonske take ploche budky maju a tie mi tam uplne zbeleli takže asi nedostatok vapnika moj nazor ,neritiny v pohode a veľka kotuľa taky tak.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Hryzo »

takze, mne zatial nevysvetlitelne, niekdo mozno vie presne co sa deje ...

akvarium samochod: http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=18&t=90&start=40
vcera som nasiel jedneho tigra mrtveho, dnes som nasiel dalsieho, ktory uz melie z posledneho ...
priznaky: zmliecnenie tela - nieje priesvitne, ale ma taky mliecny nadych, mensia apatia, zruzovenie tela, uhyn ...
akvarium som cele prehladal ako sme natom, pocet krevetiek sedi, takze nevyskakali, vymenil som okamzite dnes viac ako 50 percent vody, ale nasiel som dalsie 2 krevetky ktore su take mliecne, zatial vsak nastastie neruzoveju ...
tak isto som nasiel uz druhy zvlek, a 2 krevetky uplne bez akychkolvek priznakov, uplne krasne "zafarbene", ako maju byt - priesvitne telicka s krasnymi pruhami
... viridis pisal, ze mliecne telo moze byt aj pred zvliekanim, avsak ta ruzova sa mi nepaci ...
duplujem fotku (je uz v mojej teme) tak sa nehnevajte, len nech to je radsej nakope
duplujem fotku (je uz v mojej teme) tak sa nehnevajte, len nech to je radsej nakope
takto ju obycajny slaby prud vykacuje a prevaluje
takto ju obycajny slaby prud vykacuje a prevaluje
niekdo so skusenostami nejake vysvetlenie alebo sprdnutie, ze mam nieco zle? slimaky aj rybicky uplne v pohode, len tie krevetky neposluchaju
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa jamro27 »

Take sfarbenie mali aj moje CRS ktore neboli dobre vyfarbene /nemali peknu bielu/ sfarbene do ruzova boli vsetky hlavne zo spodnej casti. Drzim ti palce nech to nedopadne ako u mna. Nepomohlo ani zalozenie akva na novo.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

To mliecne sfarbenie (v chvostovej casti, predpokladam?), som mal par krat u neokaridin, ale vzdy to boli ojedinele pripady, ktore nepokracovali ziadnymi problemami. Tieto jedince som odstranil.
Literatura vravi, ze to moze byt priznak uplne cohokolvek. Otrava, infekcia, atd. Takze asi som moc neporadil. Jedince s tym mliecnym sfarbenim by mali byt premiestnene do karanteny asap.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Hryzo »

tazke rozhodovanie, co spravit ...

ak by to bola otrava - prelovenie im moze pomoct. vsetkym ... ak by som tam nechal tie zdrave, su v ohrozeni aj oni ...
ak by to bola choroba, je lepsie pre mna vylovit zdrave jedince, zmenou akvaria by som im vsak mohol oslabit imunitu a nastartovat to aj u nich
ak by to bola choroba a prelovil by som "chore" jedince, ich presun by ich s najvacsou pravdepodobnostou zabil kvoli zmene podmienok, a mohol by som si nieco dovliect aj inam (volne zabehnute akva nemam, ak by mali ist do izolacie, isli by do 4L pohara ... ked tak rozmyslam, ten zabehnuty mam so slimakmi)

v skratke, prelovenie moze uskodit aj tym aj tym ... neprelovenie tak isto ... ide o 2 alebo 3 urcite zatial zdrave jedince a o 3 jedince, ktore javia nejake tie priznaky nevieme coho ... idem kupit kofolu pre navstevu a parky lebo mam na ne chut .. a ked sa vratim, snad budem rozhodnuty
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Hryzo »

tak nateraz so msa rozhodol tak, ze som tu viditelne mimo odlovil do karanteny kde to asi len dozije ... ostatne nechavam tam ... ked som predchvylou pozoroval, videl som jednu mliecnu "utekat" pred svetlom, a ked sa trochu prehla, prislo mi to ako puklina na pancieriku .. takze mi to prislo skor ako pred zvlekom ako choroba ... uvidime zajtra
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Hryzo »

takze sa to bohuzial neupokojilo ... rano dalsia vykotena ... ta ktoru som prelozil pravdaze tiez ...
napravo krevetka zo vcera, nalavo z dnes rana
napravo krevetka zo vcera, nalavo z dnes rana
krev 2.jpg
krev 3.jpg
ta nove z rana, si mozeme vsimnut, ze nebola taka ruzova ako tie 2 predtym ... iba trosku predna cast tela ...
na druhej a tretej fotke sa mi zda, ako keby mala nacaty pancier pred zvlekom ... nemozu umierat kvoli tomu, ze sa nevedia zvliect? este som sa s tym bohuzial takto nestretol tak neviem ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Hryzo »

tak este pridam dalsie info ... prebehol som akvarium, aj som vybral drevo nech vidim poriadne ... su tam vsetky 4 zvysne krevetky, 3 z nich su vsak mliecne ... jednu jedinu som ohodnotil ako "cistu" a tu som prelovil do druhej 27Litrofky, ktora je uz zabehnuta a presuvam tam postupne 54ku ... je tam vsak vyssia teplota cca 25,5 kvoli eleganskam ,.. snad mu to neuskodi a nepodpisal som mu ortiel smrti takym prechodom ... zvysne 3 ostali v samochode a uvidime co cas ukaze ... kedze mam vsak uz zajtra tu svadbu, tak dnes vecer vymenim znova 50percent vody a potom kontrolujem az v nedelu :)

ruzove zatial krevetky niesu (tak ako dnesna mrtvolka z rana), ph papieriky ukazuju cca 7 (mam papieriky v rozmedzi 5,5-9), krevetky su stale aktivne aj ked sa schovavaju nonstop ... vyliezaju iba obcas ... neviem noo ...

este som zabudol .. ta mrtvolka, ktorej fotky som daval vcera, mala par malickych bielych skvrniek na panciery, ako ked mate flaky na nechtoch kvoli nedostatku vitaminu B ... u ostatnych to nebadam ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa viridis »

Hryzo, to je mrzuté. Držím palce. Rád by som ti dal nejakú radu. Avšak s hromadnejším úhynom som sa pri tigroch zatiaľ našťastie nestretol. Mal som dva úhyny, jeden kus uhynul, keď som presunul tigre z karantény do akvária a potom ešte skúšal meniť pH sódou bikarbónou (veľmi neodporúčam, mení sa aj KH) - to pripisujem skokovej zmene v parametroch vody. Druhý kus uhynul relatívne nedávno, jednalo sa o jedného vzrastom menšieho tigra, zrejme proste kondične slabší kus. Možno v kombinácii, že som trocha viac kŕmil, ako bolo treba.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Hryzo »

chcel som sa pochvalit, ze to skoncilo .... ale dnesne rano ma vyviedlo z omylu ... dnes rano som na 3. den od poslednej smrti nasiel dalsiu mrtvu ...
som "dufal", ze dovod je vela zbytkoveho jedla, pretoze tam mam 5 mladych guppy a tie som krmil viac krat denne, pricom som sa spoliehal, ze co nezdzobu, to zjedia prave krevetky ... nasledovali 2 polovicne vymeny vody 2 dni po sebe a po sobotnej pauze som vcera vecer dal cca tretinovu ... krevetky stale nazive ... dnes rano som nasiel jendu mrtvu, a jednu krevetku co pobehovala pri nej, pricom bola taka apaticka, ze podla mna urcite skape tiez ...

tato dnesna mrtvolka tak isto zruzovela, zruzovena cast bola predna (hlavne telo) a koniec chvosta ... zvysne 2 krevetky su stale mliecne, aj ked som nasiel dnes rano novy zvlek ... stale hladam problem v zvliekani neviem preco, mam taky vnutorny pocit ... :(
do akva boli btw pridane 3 male mineralne gule (tie sede) hned po prvej vymene ...

ta jedna jedina oddelena krevetka, co sla do druheho akva, ani neviem ci este zije ... je tam totiz o trochu viac rastlina a machu, a dokaze sa tak schovavat, ze som ju od prelozenia nevidel ... telicko som vsak nenasiel zatial, a slimaky ani nic ine, co by ju spapalo som nenasiel .. jedine, ze by elegansky boli take drave, ze by ju roztrhali :D
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných