Rastlinné krevetkárium reštart

Prezentujte svoje krevetkárium
Napísať odpoveď
drakkenn
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15 Feb 2017, 13:42
Kontaktovať používateľa:

Rastlinné krevetkárium reštart

Príspevok od používateľa drakkenn »

Takže po nehode krevetkária ktoré opisujem tu https://www.krevetkari.sk/viewtopic.php?f=18&t=513 som sa odhodlal k reštartu.
Tento krát som sa rozhodol pre pomalšie rastúce rastliny a menej machov.
Ako substrát som tentokrát použil Platinum Soil Powder .
Baktérie pri založení a aj po používam už u mňa osvedčené SEACHEM STABILITY A SEACHEM PRISTINE.
Ako hnojivo SEACHEM FLUORISH + TRACE taktiež overené v starom krevetkáriu
Pri zakladaní do dna ešte použité Mironekuton Super Powder,BioBacter a Rich One .
Rastlinky zakúpené nasledovné - Pogostemon helferi, Littorela uniflora, Christmas moss (V. Montagnei) Ludwigia senegalensis ,Hygrophila Araguaia.
Čo sa týka rastliniek toto bol môj plán .Bohužiaľ napriek tomu že často objednávam veci zo stránky rostlinnaakvaria (teraz invital) tentokrát ma kvalita rastliniek veľmi sklamala .Neobviňujem eshop bola moja vina že som nepočkal na teplejšie počasie - ale rastlinky boli v zúfalom stave .Problém je možno aj to že tentokrát som objednával chorvátske invitro rastlinky (predtým vždy len holandské ) .
Ludwigia senegalensis a Pogostemon helferi prišli v podstate v stave úplného rozpadu ,neprežila ani stonka .Ostatné boli ako tak použiteľné a spamätali sa).Napriek tomuto sklamaniu obchod invital stále odporúčam .
Akvárium je zatiaľ s menším počtom rastlín čo ma mrzí ale čas to všetko vyrieši :-)
Ďalšou zmenou je filter namiesto JBL cristal profi green line e401 som vsadil na kvalitu značky EHEIM experience 250 .Filter vyzerá pevne a kvalitne ,čo ma torchu sklamalo je jeho výkon ktorý je v reálnej prevádzke slabší ako JBL .
Co2 je dávkované z bomby cez difuser napojený na filter cca 1 bublinka za sekundu bez nočného vypínania.
Ešte plánujem dokúpiť SÖCHTING Oxydator .
Svetlo ostalo ledkové - zloženie lediek je nasledovné - 6500 k Biela -28 ks,445 nm Blue -16 ks,630 nm Red - 12 ks - svietenie 10hodín denne.
Tak to je v rýchlosti všetko čo ma napadlo.Prikladám aj zopár fotiek - ospravedlňujem sa za kvalitu cvakané len narýchlo mobilom. Veľký foťák sa mi nechcelo vyťahovať :-)NA tretej fotke je vidno aj prvý drobizg zatiaľ som ich narátal + - 8 ks.
20190530_203545.jpg
20190530_203630.jpg
20190530_203249.jpg
20190530_203050.jpg
20190530_202804.jpg

drakkenn
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15 Feb 2017, 13:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinné krevetkárium reštart

Príspevok od používateľa drakkenn »

Takže nejkých 5 mesiacov po založení - krevetky sa množia ako divé ,filtrujúce krevety v pohode ,väčšinu slimákov som preložil do iného akvária (rozpúšťala sa im ulita ) Rastlinky rastú .Nie síce ako v Ebi Gold WaterPlant Soil ale to som ani neočakával.Prikladám aj zopár fotiek - kvalita nič moc fotené mobilom .Keď bude viac času nafotím zrkadlovkou . Plavák vpravo hore bolo núdzové riešenie na dopĺňanie odparu počas dovolenky a splnil všetky očakávania :-) za málo peňazí jednoduché riešenie - ten ale pôjde preč z estetického hladiska :-)
20190902_193807.jpg
20190902_193833.jpg
20190902_193853.jpg
20190902_200004.jpg
20190902_195321.jpg

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinné krevetkárium reštart

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

Pekne to máš staráš sa ako treba tak je to poznať :)
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinné krevetkárium reštart

Príspevok od používateľa Marshall »

Drakenn, tvoje nadrze su uchvatne. Je tu tema ohladom aquascapingu krevetkarii. Tvoje by tam mali byt ako priklad, ako sa to ma robit.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

drakkenn
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15 Feb 2017, 13:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinné krevetkárium reštart

Príspevok od používateľa drakkenn »

Aktuálny stav krevetkária kde ma čaká radikálne prestrihanie rastlín ktoré rastú ako bláznivé :-)
kreve2.jpg

Používateľov profilový obrázok
Romster
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26 Jún 2020, 12:53
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinné krevetkárium reštart

Príspevok od používateľa Romster »

Obrázok
drakkenn napísal:
02 Sep 2019, 20:14
Takže nejkých 5 mesiacov po založení - krevetky sa množia ako divé ,filtrujúce krevety v pohode ,väčšinu slimákov som preložil do iného akvária (rozpúšťala sa im ulita ) Rastlinky rastú .Nie síce ako v Ebi Gold WaterPlant Soil ale to som ani neočakával.Prikladám aj zopár fotiek - kvalita nič moc fotené mobilom .Keď bude viac času nafotím zrkadlovkou . Plavák vpravo hore bolo núdzové riešenie na dopĺňanie odparu počas dovolenky a splnil všetky očakávania :-) za málo peňazí jednoduché riešenie - ten ale pôjde preč z estetického hladiska :-)20190902_193807.jpg20190902_193833.jpg20190902_193853.jpg20190902_200004.jpg20190902_195321.jpg
Pekne akvarko. Chcel by som sa opytat na ten mach co mas v prednej casti akvarka na kameni na tejto fotke z pred roka (prispevok z maja). Aky je to presne mach? A hlavne, ako si ho tam tak pekne upevnil a zabezpecil aby tak pekne narastol do takehoto tvaru (prispevok zo septembra minuleho roku)? Je to o strihani, alebo je v tom ina finta?

drakkenn
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15 Feb 2017, 13:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinné krevetkárium reštart

Príspevok od používateľa drakkenn »

Jedná sa o Christmas moss (V. Montagnei) prilepené Seachem Flourish Glue lepidlo na machy .Mach sa už potom prichytáva sám . Mach veľmi rýchlo rastie treba pretrhávať ale veľmi rýchlo zregeneruje . Mne ho zničil nejaký druh blšivcov ktoré som si priniesol zrejme na nejakej rastline z akva burzy .Tento typ blšivcov mi úspešne likviduje aj machové gule nič iné .(obrázok som pridával do témy škodcovia )

drakkenn
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15 Feb 2017, 13:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinné krevetkárium reštart

Príspevok od používateľa drakkenn »

Aktuálny stav .
Obrázok
Prílohy
akva3.jpg

venusa915
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04 Mar 2021, 16:16
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinné krevetkárium reštart

Príspevok od používateľa venusa915 »

krásne krevetkárium. :)

otázka od veci. žije ešte toto fórum? lebo vidím len nové príspevky krevetáriek, ale na otázky v diskusiách nik neodpovedá....

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: esdelagiciwpo a 7 neregistrovaných