Mineralne gule

Nemusí sa týkať krevetiek
Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mineralne gule

Príspevok od používateľa Hryzo »

ebay je poprve bezpecnejsi a podruhe ich tam amju lacnejsie :)
http://www.ebay.com/itm/221526901703?_t ... EBIDX%3AIT
http://www.ebay.com/itm/321495919591?_t ... EBIDX%3AIT

mam ich vo watch liste uz odzaciatku co som prisiel na ebay
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Mineralne gule

Príspevok od používateľa Majino »

Aliexpress je rovnako bezpečný ako Ebay, cenu som neporovnával, náhodou som ich našiel a zo zvedavosti objednal :)

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Mineralne gule

Príspevok od používateľa mosfet »

Aliexpress je OK už som odtiaľ objednával viac krát a všetko v poriadku, no gule mám objednané z ebay-u spolu s Denisom. Vlastne objednával on.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mineralne gule

Príspevok od používateľa Denis »

Hryzo presne tie gule sme s mosfetom objednali. Keby to tak clovek vedel aj objektivne posudit, ci z tych gul sa dari alebo nedari viac ci menej... Snad uvidime aspon male zlepsenie :)

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Mineralne gule

Príspevok od používateľa Majino »

Denis sám neviem ako to bude vplývať na krevetky, ale uvidíme, nechcem ich tam dávať veľa, skôr ako doplnok.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mineralne gule

Príspevok od používateľa Denis »

Majo, krevetky sa s nimi mozu minimalne gulovat, pripadne hrat schovavacku poza gule :lol:

Ja ocakavam minimalne od tych co dvihaju pH, ze sa konecne zacne darit mojim tigrom... snad.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mineralne gule

Príspevok od používateľa Denis »

Tak mineralne gule su uz v akvariach, ale ako teraz zistujem, tak som to dokefril a dal som gule na zvysovanie ph ku taiwanom (tie mali ist k tigrom) a naopak. Prikladam foto o dokefreni heh a idem to hned prelozit.

Tourmaline Ceramic Balls
Tourmaline_Ceramic_Balls.jpg
Tourmaline_Ceramic_Balls.jpg (69.32 KiB) 5897 zobrazení
Maifanitum Mineral Balls
Maifanitum_Mineral_Balls.jpg
Maifanitum_Mineral_Balls.jpg (55.37 KiB) 5897 zobrazení

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Mineralne gule

Príspevok od používateľa mosfet »

Denis , nemali byť náhodou sivé a hnedé?
A ktoré zvyšujú PH - z týchto dvoch?

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mineralne gule

Príspevok od používateľa Hryzo »

no tie gule zaujimaju aj mna ako ste pokrocili ... vyhral som v aukcii za dost dobru cenu tie hnede a uz ich mam doma :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mineralne gule

Príspevok od používateľa Denis »

Mosfet tie Tourmaline Ceramic Balls su uz na suchu take jemne sivo modre a po ponoreni do vody su taketo, ale to moze aj svetlo a fotak z mobilu skreslovat. Lebo sa mi nezdali fakt take modre v akva. V popise bolo pisane ze su sivo cierne, este schvalne som si vybral jednu gulu zo sacka a zda sa mi naozaj na suchu do modra, ale to zase moze svetlo z linky skreslovat. Urcite ale nie su ako tie prve znacky MK-Breed co som dal na prvu stranu.

PH zvysuju tie sive, cize Tourmaline Ceramic Balls. Ty si chcel hnede Maifanitum Mineral Balls ku hybridom, takze ziadne obavy :)

Hryzo, zatial som ich len dnes dal do akva, tak snad nenajdem hore drnom rano krevetky :) Inak rozpraval som sa dnes s p. Blanarom z PO a hovoril, ze treba tak postupne davat do akva tie gule, aby to nespravilo sok krevetkam, zmena hodnot. Samozrejme od velkosti gul to zavisi, mam cca 2cm gule, preto len po dve som dal a ze po dvoch dnoch zase pridat dve gulky.

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Mineralne gule

Príspevok od používateľa Majino »

Ja som ich tiež dal do akva na skúšku, zatiaľ sivé, tiež 2ks :) krevetky si ich "obzreli" a potom už nevšímali, nejaký špeciál efekt som nezaznamenal v akváriu.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mineralne gule

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Uz mesiac nic nepisete. Vsimli ste si nieco? Kludne piste, zaujima ma to.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mineralne gule

Príspevok od používateľa Hryzo »

mna tiez, dokonca som sa aj pytal ako co a nikdo nic :) ... mam oboje v skrinke a cakam ktore kam pouzit ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Mineralne gule

Príspevok od používateľa jamro27 »

Ja nepouzivam mineralne gule, ale mam v akva Shirakura Mineral Stone.

Shirakura Mineral Stone obohacuje akvária o základné minerály a je prírodný iontový výmenník pre čistenie vody. Jeho extrémne vysoká kapacita iónovej výmeny na seba viaže toxíny, ako je napríklad amoniak / amónne a ťažké kovy, po dlhú dobu, a uloží ich bezpečne, tak, že tieto látky nie sú žiadnym nebezpečenstvom pre krevety. Spočiatku to vyzerá, ako by sa uvoľnil a rozpadával minerálny kameň vo vode, je to nevyhnutné pre ukladanie toxínov v medziľahlých vrstvách a adsorpciou. Pokiaľ ide o zdravie, vitalitu, žiarivých farieb a vyhnúť sa problémom pri sťahovaní z kože , je dostatočne obohatená voda v akváriu s minerálmi a rýchla väzba rozvíjajúcich sa toxínov rozhodujúca. Použivajú sa pri mäkkej vode, alebo pri použiti spodného substrátu, ktorý zmierňuje výstup vody.

Japonský chovatelia kreviet sú presvedčení o pozitívnych vlastnostiach minerálnych kameňov a ich použitie v chovných zariadeniach, rovnako ako Takayuki Shirakura
Prílohy
mineral.jpg
mineral.jpg (21.77 KiB) 5821 zobrazení
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Mineralne gule

Príspevok od používateľa džara »

cauko. v jednom svojom krevetarku pouzivam pro soil. kupil som ho pred rokom v tt na burze od poliaka. krevetam sa dari, mam tam niekolko tibee, ktore sa snazim rozmnozit. pouzivam RO plus +salty mineraly. TDS oklo 200. iba ma trosku trapi ph.
to sa mi drzi pri 5ke. asi to sposobuje ten substrat. ibaze by som chcel pridat par tigrov a ph 5 je hoodne malo. myslite ze by pomohli tourmalinove gule?

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mineralne gule

Príspevok od používateľa Denis »

ahoj dzara. nepoznam ten substrat, no predpokladam, ze ked mas take nizke ph, tak je to aktivny substrat. podobne ako co pouzivam ja akadamu. no a spravil som merania dnes len a len pre teba aby som ti vedel odpovedat :)

15.3. som dal novu akadamu do akvaria 50 litroveho a dal tam 3ks tourmalinove gule (sivej farby, ktore podla predavajucich posuvaju ph na 7-7,5), ktore boli asi 10 dni pouzivane v danom akva so starou akadamou. vstupna voda mala ph 6,8-6,9 a dnes po 9 dnoch je ph 6,1. cize moje meranie zistilo to, ze tie gule urcite neposobia pri aktivnom substrate. turmalinove gule by mohli mat ucinok na ph pri obycajnom neaktivnom substrate. este by som dodal, ze v 50 litr akva bolo za tych 9 dni 3ks tourmalinovych gul a odporuca sa jedna gula na 15 litrov.

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Mineralne gule

Príspevok od používateľa džara »

len a len tebe dnes dakujem , za tvoje merania :lol: . ked nejak neporiesim to ph smerom nahor, budem musiet skusit taiwany ;) . tie by to mohli mat radsej.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mineralne gule

Príspevok od používateľa Denis »

nz :mrgreen:
inak ak mam povedat ci je nejaky rozdiel v akva s gulami a bez gul, tak nevidim ziadny rozdiel, v nicom. iba ak v hodnotach, ktore som nikdy nemeral...

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Mineralne gule

Príspevok od používateľa jamro27 »

Skus dat do akva len PH+ ale ci to bude dlhodobo fungovat aj s akt dnom ti neviem povedat.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mineralne gule

Príspevok od používateľa Milos »

taiwany aj CRS no problem, ak si postrazis filtraciu. ja mam pH okolo 5,5 (to je len taky odhad, skalu merania mam len do 6,0). Tigre v tom nepojdu. Ale extra vyhoda je, ze pri takomto pH sa uz nemnozia ani kotulky :D Cize mozes ich mat, ale da sa ich aj rychlo zbavit.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných