Voľná diskusia a všetko ostatné

Nemusí sa týkať krevetiek
Napísať odpoveď
Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Hryzo »

zhodnotil som, že nieje odveci mat spamm temu len tak, kam človek može postnuť hocičo, čo nevie kam inam

ja začnem s otazkou - co su toto za krevetky http://zvierata.bazos.sk/inzerat/450336 ... -AKCIA.php? uplne obycajne davidi bez sfarbenia ci? viem, že by som to mohol vsunut do nejakej inej temy, ale neviem do ktorej, kedže niesom isty, čoo su to za krevetky :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Milos »

N.davidi var. Wild to su, veru tak.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Hryzo »

ked uz sme pri tych wildoch ... je nejaka sanca, ze ked ich clovek chova, vyleze z toho nejaka zaujimava farba(pravdaze nahodne zazrakom) napriklad 1ks za x generacii?
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa IringPalo »

Ja mam tuto wild formu, tiez som to bral od niekoho za 15 centov a niektore vyzeraju ako tigre, akurat priesvitne. viem ze sa mi nepodari to udrzat lebo tam je gulas vsetkeho od cervenych po zelenkaste, ale keby mam moznosti tak tieto pasikave su fakt krasne a mozno by to bola aj stabilna forma. oplatilo by sa to selektovat.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa viridis »

TIe fotky su dost mizerne. Krevetky sa javia zelenkave.
Len o malo viac sfarbene su teraz niektore Modre neocaridiny, co som pred mesiacom kupil vo Zvolene na burze.
Cize nemusi ist o divu formu, moze ist aj o nejaku neselektovanu zelenu, modru varietu Neocaridina davidi. (ak je to n.davidi a nie iny druh)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

juraj_28
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02 Jan 2015, 18:41
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa juraj_28 »

čaute, keď už je tu tá voľná téma, nechávate niekto krevetky resp. neviete o niekom kto chová v Leviciach alebo okolí?

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa IringPalo »

Ahoj Juraj, vitaj na krevektaroch. V nitre je krevetkar DevilNR ktory ma slusny vyber krevetiek. Sadni na autobus mas to len dve hodiny tam aj spat, sacok das pod bundu a si v pohode.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa IringPalo »

Po dlhom zvazovani co urobim s novou nadrzou (kedze sa mi biotop pre kaprozubky nepodaril) sa vo mne ozyva krevetkarsky duch a spravim z nej biotop pre gabonensis.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa viridis »

Mám v blízkosti nekontaminované dubové aj jelšové porasty. (podpoľanie)
Suché dubové listy a jelšové šištice sa s obľubou používajú do krevetkárií.
Predpokladám, že každý občas vybehne do prírody a má možnosť si to nazbierať sám. Dub aj jelša sú bežné dreviny.

Dalo by sa to ľahko a lacno tiež posielať poštou ako obyčajný list a relatívne v slušnom množstve.
Otázka do pléna znie, čo si myslíte, za nejakú symbolickú cenu, poštovné + 1-2e, našli by sa ľudia, čo by overené listy-šištice si nechali poslať ?

Ak hej, tak môžem deckám dať tip, ako si prilepšiť k vreckovému. ;)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Denis »

Videl som obcas inzeraty kde ludia ponukali jelsove sistice. Ak si dobre spominam, ked som posielal krevetky niekde do BA, tak sa ma ten clovek pytal ci nemam na predaj sistice. Myslim, ze z toho nebude ziadny biznis, ale par centov k vreckovemu potesi, treba len skusit. Problem vidim v cenach nasej posty, lebo za pol kg list stoji dobierka 2,90ojro...

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa viridis »

Dobierka by to zbytocne predrazila a skomplikovavala prevziatie.
Obycajny list myslim stoji nejak okolo 1,- e prva trieda. Pri platbe vopred prevodom by to bolo relativne lacne a jednoduche aj poslat, aj kupit.
Uvidime, najprv nazbierame, potom mozeme skusat. Na biznis to urcite nie je, to len tak pre srandu. ;)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

plautus
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 20 Dec 2014, 21:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa plautus »

Dnes som si spravil radosť a kúpil som si zopár kusov neocaridina red sakura. K nim som dostal 2 cierne sakury. Hned ako zalozim nove akvarko tak nejake cierne krasky dokupim :)
Obrázok

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Denis »

fiha pekne krevetky, vratane tych pod fotkou ozajstnej krevetky :P

plautus
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 20 Dec 2014, 21:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa plautus »

Musel som vypnut adblock aby som pochopil o com pises. Zaskrtol som bezpecny obsah tak neviem preco mi to nahodilo hentak :oops:

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Denis »

Stale su tam, nevadi, ved sme chlapi :D

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa viridis »

Pekné. Tá čierna je fešanda.
Aj ja mám dnes pekné nové. Tigre od Denisa.
Niečo podobné, ako v tomto videu, akurát bez čiernych. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=vtWgsKe2OaI

Inak, zaujímavý "bordel" tam majú.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

DevilsNR
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 06:42
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa DevilsNR »

ešte k tým jelšiam viridis niekde som čítal že najlepší čas na ich zber je neskorá zima-skoro jar okolo marca vtedy sú vraj už dostatočne vysušené-dozreté a aj bez nejakej tej chrobače, ja osobne by som bral hneď tu v NR som našiel jelše iba v mestskom parku a to je hnus velebnosti
denis 0,5kg list plný dubového lístia alebo jelšových šištíc to by bol už listisko, také množstvo pravdepodobne nikto kupovať nebude, na burzách je myslím bežne ponúkané 10g v zip sáčkoch
Chov: CRS,CBS,Tibee, Taiwan,Sakura red, orange, schoko, black, yellow, Black&Blue, white pearl,blue dream, blood mary, c.japonica, c.gracilirostris

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Milos »

Hryzo napísal:zhodnotil som, že nieje odveci mat spamm temu len tak, kam človek može postnuť hocičo, čo nevie kam inam

ja začnem s otazkou - co su toto za krevetky http://zvierata.bazos.sk/inzerat/450336 ... -AKCIA.php? uplne obycajne davidi bez sfarbenia ci? viem, že by som to mohol vsunut do nejakej inej temy, ale neviem do ktorej, kedže niesom isty, čoo su to za krevetky :)
Toto je hryzove odovodnenie, preco sa rozhodol pre takuto "spam temu". Jeho povodny prispevok sem skutocne patril, ale prispevky o jelsovych siskach maju svoje forum.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa viridis »

Ktoreze ? Vsak v podstate nejde este ani o sistice, skor o sondaz, ci ma vyznam uvazovat nad pripadnym zasielkovym predajom. Vyhodnotil som to tak, ze to nepatri ani do temy o krmive, lebo nerozoberame ich hodnotu ako krmivo, ani do inzercie, lebo sa este nic nedeje. ;)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Milos »

OK, mas pravdu! :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných