Voľná diskusia a všetko ostatné

Nemusí sa týkať krevetiek
Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa IringPalo »

ja mam velky zaujem o dubove listy ak budu za rozumnu cenu, takze urcite to zmysel ma
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Milos »

Ale ja netvrdim, ze tato tema nema zmysel (tym myslim dubove listy), len ze by mala byt diskutovana v prislusnom fore, aby si aj ini uzivatelia vedeli dohladat informacie, ktore ptrebuju.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa mosfet »

Admin by to mal prehodiť do správneho oddlenia :arrow:
A na ospravedlnenie - tá téma sa tu vyvynula tak povediac z ničoho :P

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Milos »

Admin je lenivy jak vos, takze len prudi kade chodi, nech si ludia triedia prispevky sami :D

Ale nie vazne, nieco co bolo priamo o neokaridinach som vam tu z toho babskeho trhoviska presunul a v ostatnom ma viridis pravdu, ze to sem patri :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Hryzo »

tak dnesna exotika uspesna ... okrem nadhernych tmavomodrych guppy ktore boli na prvy pohlad "HU", som v tombole ziskal procambarus-a a pakobylku drapalavu http://sk.wikipedia.org/wiki/Pakobylka_ ... BEav%C3%A1 - ta uz ma novy domov u mojej sestry :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa IringPalo »

Kolko casu denne / tyzdenne venujete akvariu / akvariam (skor udrzba, krmenie, selektovanie) ?
Kolko casu denne / tyzdenne pozerate do akvarka (kochanie sa, obdivovanie, fotenie) ?
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Hryzo »

verim, ze toto presunu do novej temy, kde sa to nestrati v spame a budeme si to moct porovnat ...

ja mam pravidelnu udrzbu v nedelu, cim stravim tak 2-3 hodinky, podla toho ci riesim aj rastlinky alebo nie
krmim denne a trva to tak 5 minut + potom pozeram do akva a kocham sa
pozeram pravidelne kazdy den do vsetkych akvarii, hlavne po krmeni ale aj navecer pred spanim dajme tomu tak pol hodinku az hodinku dokopy ... teraz ked mam raka tak aspon o 15 minut dlhsie :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Milos »

Kolko stravim casu, pri akvariach? Nemam presne urceny rezim, takze sam neviem. Jediny kto vie, je moja draha a odhaduje to na niekde medzi "vela" a "privela". :)
Ja skor len tak reagujem na to, co sa tam deje. Ak je vsetko OK, len krmim. Ak treba urobit nieco viacej, urobim.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa mosfet »

Moja polovička to komentuje asi tak ako Milošova : " hlavne že rybičky majú čistú vodu a v byte je ako v chlieve " :oops:
Podľa mňa im venujem málo času, podľa manželky veľa.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Hryzo »

dnes som sa bol pozriet na bycikli na strkovisko pri dunaji ... skoro som vyplul dusu ale doniesol som si cca 10kg peknych kamienkov, pravdaze substrat pre rastlinky to nieje kedze maju velkost 1-2 cm ale myslim, ze sa budu plne hodit k racikovi podla toho, co mam v hlave ... aj ked stale rozmyslam vsetkymi smermi
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa IringPalo »

dnes som so zhrozenim prisiel na niekolko veci.
pri udrzbe pouzivam ruzovy a cerveny kyblik, nikdy som nemeral objem a vzdy som si myslel ze kybliky maju 10l. dnes som zistil ze jeden ma doplna cca 12 a druhy 15l, cim sa dost vyrazne meni moja predstava kolko vody mam v akvariu ,od coho sa odvija aj hnojenie samozrejme a ine faktory. co uz, moja hlupost.
druha vec je ze cherryni pozhadzovali vajcia. ako boli pekne nalozene tak teraz nemaju nic ako sa mi tak zda. jedna moznost, ak som moc velky optimista je, ze uz porodili. druha ze pozhadzovali. samiciam sa stale tvoria sedielka, co predtym nebolo. jedno vysvetlenie je ze voda je stale priliz tvrda, na to aby donosili vajicka ale uz nie prilis tvrda na to aby sa im tvorili vajicka. kedze som kvoli chybe s objemom vedierka vodu riedil zle. aka je vasa skusenost (prosim nie udaj z literatury alebo webu) s dlzkou nosenia vajec? dik
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Hryzo »

asi to pucnem sem, nech nehatim temu o substratoch ... vsetci stale riesia(riesite) upravu ph, upravu kh ci gh ... stale alchymujete aby ste spravili vodu taku ci onaku ... viem, ze toto je len moj nazor a vela ludi ho mozno nezdiela ale - preco sa nevykaslat na tu alchymiu, ktora aj tak nikdy nebude stopercentna a pri prvej hoci aj malickej chybe si mozem zarobit na peknu galibu, a chovat proste druhy, ktorym vyhovuju prave take podmienky, ake im viem dat ja v danej lokalite ... ak som na dedine a viem si postavit velky sud ci inu nadobu na zahradu a chytat dazdovu vodu, pre mna plus a mam viac moznosti, ak mam studnu a mam tam makku vodu, chovam druhy s makkou vodou ... ak byvam meste s tvrdou vodou, chovam druhy na tvrdu vodu ... vsetci vieme, ze farebnych variacii na taku ci onaku vodu je dost na to, aby som si ich par vedel vybrat a hral sa s nimi :)
viem, ze "chcem" je velmi silne a preto tolko snahy, aj mojej drahej sa strasne pacia cbs, a mozno ich raz aj kupim a skusim, bude to vsak len v takej vode, aku mam a pojdem do toho s vedomim rizika neuspechu ... inak vsak pojdem radsej na neocaridiny a tigre ktorym tvrda voda nevadi ci dokonca vyhovuje

musel som sa vykecat :))
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa viridis »

Hryzo, súhlasím s Tebou. Práve sa k takému niečomu snažím pomaly dopracovať. Zatiaľ som zistil, že u mňa v bežnej vodovodnej vode sa vedia množiť Neocaridina davidi, sľubne to vyzerá zatiaľ s Caridina cantonensis Tiger (wild).
U CRS zjavne vo vodovodnej vode nejak extrémne neprekvitajú. Avšak ešte skúšam, čo to spraví, keď im ju budem riediť dažďovou. Ak to nebude mať úspech, nechám ich v kľude dožiť a zamerám sa na tie krevetky, ktorým sa bude dariť bez nejakých extra nákladov na čas, techniku, chémiu ...
A prečo to ľudia robia ? Vidím dva hlavné dôvody. 1/ CRSky sa proste páčia. 2/ Je to proste výzva.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa IringPalo »

tento nazor presadzuje napriklad aj Raviolka, ale komu tesie voda vhodna pre crs? Napriklad mne sa zda, ze tvrdost vody ma vplyv aj na plodnost. Budem to este sledovat, ale zatial sa to tak ukazuje, teda u neocaridin. zarabanie vody ma viacero dovodov. bol som v superzoo a pytal som sa na KH a GH test a predavac mi s takym ustipacnym podtonom povedal: ,, za 22 rokov co som akvarista som to nikdy nepotreboval, tak ani neviem...,,
vtedy mi napadlo ze da sa chodit na trabante ale aj na oktavii alebo aj na lamborgini. vsetko sa da robit amatersky aj profi. da sa 22 rokov chovat gupky a byt spokojny alebo sa da chovat a mnozit crs. nie je to ani horsie ani lepsie, je to hobby a treba robit co koho bavi. ja mam rad vyzvy a experimentovanie, posuva ma to dalej, preto som si zacal vodu robit.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Hryzo, ak tam das ilovy substrat pre krevetky, tak by ti mal upravit vodovodnu vodu, na vodu vhodnu pre CRS.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Hryzo »

1. drahy substrat
2. ma svoju zivotnost (podla mna kratku ... akvarium vie bezat dlhe roky bez zasahu, subrstrat vsak po chvyle par rocikoch odide a uz je to obycajne nic)
3. stale sa musis alchemizovat s miesanim vody aby si nerobil skoky s vodovodnou a upravenou
.. a podobne
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Denis »

A prave preto su CRS/CBS take ziadane, aj farba vela robi, a pre akvaristov je to hlavne vyzva posuvat sa dalej :) Nebojte nic, o 10-15 rokov pride na trh opat nieco nove, nejake ine zivocichy, ktore sposobia boom a budeme sa opat s nimi trapit v odchove :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Milos »

U mna to bola vyzva, aj ked nie uplne planovana. Mal som akvarium s Neokar. a celkovo dlhe roky som sa venoval akvaristike low tech, vyberal som si druhy, nie technologie. Raz som v obchode neodolal a kupil som CRS s vedomim toho, ze pre ne nemam uplne vhodne podmienky. No ale uz som bol v tom, o par tyzdnov nasledovala kupa dalsieho akvaria, substratu, neuspechy za neuspechmi (tvrdohlavost v kombinacii s trpezlivostou vie tiez prist vhod :) ), radost z prvych mladat, sklamanie ked po par dnoch vsetky posli, znova a zas to iste, az som na to napokon dosiel a zacali sa mnozit.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa IringPalo »

milos a na co si dosiel. nieco si zmenil alebo si to robil rovnako ale poctivejsie? alebo si zacal davat vodu z elektrarne a to pomohlo.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Milos »

Hej zmenil som hlavne vodu. Pisal som tusim o tom v nejakom fore, asi o vode...ak nie, mozno by som mohol napisat moj postup, co slo a co nie...
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných