Voľná diskusia a všetko ostatné

Nemusí sa týkať krevetiek
MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Tiez si to nedovolim tvrdit. Preto som radsej napisal asi.

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Slezina »

MikelCRS napísal:Mam podobny "problem". Nikde neviem najst dennerle shrimp king complete vo forme pevnych koceciek(pads). Vsade su iba peletky. Podla mna asi najlepsie znackove krmivo pre krevetky. Myslim ze tu niesom jediny kto si to mysli :)
Myslel si tieto?
V popise aj na fotke su pads.
http://www.shrimp.sk/shrimpkingcomplete

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ano tie. Ale nema ich na sklade.

Ja som objednaval tu: http://www.akva-tera.sk/akvaristika/nan ... -30-g.html
A prisli peletky

ferro
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 20 Mar 2015, 11:03
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: RE: Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa ferro »

MikelCRS napísal:Mam podobny "problem". Nikde neviem najst dennerle shrimp king complete vo forme pevnych koceciek(pads). Vsade su iba peletky. Podla mna asi najlepsie znackove krmivo pre krevetky. Myslim ze tu niesom jediny kto si to mysli :)
Aj ja ho používam asi 1.5 roka, teraz striedam Complete a Mineral. Majú ich veľmi rady. Chutili im aj Protein (tie asi najviac) a Color . Výborné krmivo, ale tiež smútim za "pads" formou ktorú myslím od začiatku 2016 zmenili na tyčinky "sticks". Muselo sa trochu zmeniť aj zloženie, hoci sa to nikde nepíše, ale z tyčiniek mu zostane vždy nejaká časť ktorú nepotrebujú, predtým som si to nevšimol.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa IringPalo »

Ludia neviete niekto co je s Romanom Jamro? Neberie telefon, neodpoveda... Je to kamos, zlahla sa po nom zem. Od maja tu nebol, trocha sa o neho bojim. Ak niekto vie, najlepsie SS.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

DevilsNR
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 06:42
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa DevilsNR »

Veru Palo tiež by ma zaujímalo, už dlhšie nad tým dumám. Prípadne ss.
Chov: CRS,CBS,Tibee, Taiwan,Sakura red, orange, schoko, black, yellow, Black&Blue, white pearl,blue dream, blood mary, c.japonica, c.gracilirostris

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa viridis »

Na jar to rozbehol vo veľkom s Blue Velvet/Dream neocaridinami. Možno teraz popíja niekde na Hawaji. ;)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Maros »

Naposledy sme písali 19 júna..

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa IringPalo »

spominal mi ze jeden krevetkar z fora vie o co ide, nechcem akoze vyzvedat ale fakt mam o neho strach lebo ako keby sa zlahla zem....
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Maros »

Tak to asi myslel mňa..Pošli mi do správy číslo zavolám ti zajtra doobeda..

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa MikelCRS »

ivi84 napísal:ahoj, co by ste poradili na vodny kamen? zo stien akva je prakticky nemozne ho dostat. ziadna skrabka na to nefunguje. zeby castejsie cistit? usadza sa mi aj na rastlinach
Asi mas velmi tvrdu vodu. Ja ked restartujem akva a mam tam vodny kamen(vacsinou nemam lebo mam makku vodu) tak to vydrhnem spongiou a kyselinou citronovou.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Milos »

Ked sa usadza na aj na rastlinach, tak asi naozaj bude voda hodne tvrda. Nemusi to vadit krevetkam...ale neviem poradit, ako sa toho zbavit pri takychto podmienkach. Jedine co funguje je asi kovova (ziletkova) skrabka.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

ivi84
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06 Sep 2015, 17:20
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa ivi84 »

KH je 12 a ph 8,5. blizke pohoria: povazsky inovec a biele karpaty. niektore rastliny som musel nedavno vyhodit. machova gula nebola zelena, ale bielo-zlta. na listoch anubiasov sa robi tvrda krusta. ciastocne to ide dolu mechanicky, ale nikdy to celkom nezlezie. starsie listy odstranujem, lebo to uz s nimi nema vyznam. filtre a kurenie ani nehovorim. vsetko zanesene povlakom. krevetkam to nevadi, ale nemnozia sa tak, ako by som si predstavoval. ale to moze mat aj inu pricinu. pomohla by uprava RO?
Chovám z každého rožka troška Neocaridina a Caridina japonica.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Milos »

RO by asi pomohla, ale treba sa dalej pytat v prislusnom fore uz :) predpokladam, ze mas neocaridiny. tak tam mozes zalozit temu o tvrdosti vodi a ideme...:)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Este mi napadlo ze by sa dalo pouzit nieco ako tetra pH minus. Naliat bezpecnu davku na spongiu a potom skusit vydrhnut sklo. Asi to nebude silna kyselina ale mohlo by fungovat. Viem, kolisanie pH je tiez nebezpecne ale lepsie ako cistiaci prostriedok :)


(Viem ze toto nieje idealna tema ale nechcel som pokracovat v akva pomocky - inzerat a ochvilu sa vymaze. Lepsiu som nenasiel.)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Milos »

192 uzivatelov! Este 8, dosiahneme 200 a idem si kupit sampanske! Toto je sprava urcena predovsetkym pre ludi, ktori forum citaju a nie su zaregistrovani! Podme ludia, urobte mi radost! :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa macadlo »

A dalsia neprijemna skusenost tentokrat so slovenskym eshopom - objednal som si krmivo pre krevety (okrem ineho) Shirakura Ebi dama a ked v utorok 24.1.2017 prislo nateseny som odstrihol obal a nahadzal krevetam. Potom otocim obal z opacnej strany a cumim ako puk ze datum trvanlivosti januar 2017... Neviem ci je to tym ze je to krmivo uz tak stare alebo je to aj pri cerstvej varke tak ale tie platky su nenormalne tvrde a este po dvoch dnoch som vytahoval ostatky toho co som zakrmil (osadka nadrze je cca 200 kreviet tak myslim ze som neprekrmil). Takuto skusenost som mal v minulosti pravidelne - to iste robili amici ked som od nich objednaval krmiva Repashy pre zubrienky ziab.
20170128_095628.jpg
20170128_095634.jpg
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ja mam presne toto iste krmivo, tiez datum trvanlivosti jan 2017. Kupovane vo Viedni v septembri 2015.
Myslim si, ze take tvrde bolo vzdy.
Mali by to zjest, ak das menej platkov(ja davam vzdy zo vsetkeho jeden kus, ale mam aj menej krevetiek)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Denis »

Ano potvrdzujem, je to velmi tvrde krmivo, ale krevetky si s nim dokazu poradit. Ja som s nim spokojny, i ked som uz dlhsie nepouzival. Ale mam kupene cele neotvorene balenie.

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa seic »

na druhou stranu krevetky to zerou vcelku ochotne ... bral jsem ale jen vzorek od Piotra, netusim jakou to melo exp. date...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných