Vaše začiatky

Nemusí sa týkať krevetiek
Napísať odpoveď
miro86
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 07 Feb 2015, 13:06
Kontaktovať používateľa:

Vaše začiatky

Príspevok od používateľa miro86 »

Ahojte. Napadlo ma pri tom ako zacinam ja, ako ste zacinali vy kym sa dostavili uspechy ;-) Kolko krat vam krevetky vykapali, ktore druhy ste mali, ake problemy ste prekonali a pod.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Vaše začiatky

Príspevok od používateľa viridis »

Napíšem o 10 rokov, ponevadž ešte som len v začiatoch a nejaké úspechy zatiaľ nevnímam.
Dávnejšie som popri endlerkách choval neocaridiny, tie sa množili a udržiavali si populáciu úplne samé aj s minimálnou starostlivosťou - wil a red cherry. Potom som mal chvíľu pauzu.
V minulom roku som znova zobral pár červených neocaridin z línie, čo som kedysi daroval, pridal som k nim pár krajších kusov vyššich gradov a skúsil selektovať. Z tohoto sú potomkovia teraz už relatívne pekne vyfarbení z veľkej časti, čo ma teší.
V návale entuziazmu som si od Denisa vzal pár Caridin cantonensis - CRS. Tu som rýchlo narazil a CRSky v mojich podmienkach (neupravovaná voda) iba prežívajú, najväčší úspech bol, keď samica pár dní nosila vajíčka. Malo to jeden pozitívny efekt, že som si pomeral hodnoty tvrdosti vody a mali by byť v optime pre C.cantonensis - tiger. Takže som koncom minulého roka na burze kúpil 4 divo sfarbené tigre a potom v januári tohoto roku 11 kúskov nízkych gradov black a oebt od Denisa. Zatiaľ sa mi tigre javia ako bezproblémové, jedna tigrica úspešne donosila vajíčka a mladé z tej várky sú asi trojtýždňové a začala nosiť ďalšiu várku vajíčok. Úspechy budem referovať, keď sa mi podarí odchovávať dlhodobejšie vysoké grády Black, Blue, OEBT tigrov. To by som mal ako takú skromnú ambíciu. Na CRSky asi rezignujem, ak sa nemienia prispôsobiť miestnej vode. :)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

miro86
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 07 Feb 2015, 13:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Vaše začiatky

Príspevok od používateľa miro86 »

Mne sa začalo dariť s Neocaridinami - Sakury v spoločnom akvariu s rybkami. Pekne sa množili a povedal som si, že skúsim niečo komplikovanejšie. Dve dávky crystaliek neprežili v krevetkáriu cca 2 mesiace. Aby to nebolo jednoduché nakúpil som rovno SS a S =) potom ešte Ačky a nezostalo nič. V piatok mi prišla RO aj minerály pre krevety tak skúsim začať, len čo sa zbavím nezmarov - tipujem, že to by mohol byť problém uhynu. Skúsil som na odstránenie Helmigal, ale nevidím žiaden účinok (ťažko povedať, či som ho nasypal dostatok, keď nie je dávkovanie =) budúci týždeň objednám z netu Esha Gastropex, ktorý berie nezmary a aj všetok ostatný bordel a je bezpečný pre krevety. Nechápem prečo prípravky od Eshy nikde nemajú... Ešte zháňam nejaké machy a môžem začať RESTART 8-) Uvažujem ešte o postupnom zmäkčení vody v akváriu s vodou z RO aby bola vhodná pre crystalky, len neviem ako to ovplyvní rastliny, rybky, baktérie...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných