Maximálny pokles GH

Nemusí sa týkať krevetiek
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Maximálny pokles GH

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Aký je podľa vás bezpečný pokles GH pre neocaridiny bez zmeny pH. Zvažujem že vymením dno za akadamu, kúpim osmózu a vrátim neocaridiny do akvária naspať. Ale momentálne má voda GH cez 20 a chcel by som skočiť na 10.
Dík za tipy.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Maximálny pokles GH

Príspevok od používateľa mosfet »

Aké tam máš neo ? Ani u nich nie je rovnaká náročnosť. No myslím , že postupným znižovaním nič neskazíš ( teoreticky aj na tvrdo ich tam šupnúť - no nie všetky to musia zvládnuť / ale môžu :-) )

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Maximálny pokles GH

Príspevok od používateľa Milos »

Najpelsie ich nevyberat. Nechaj ich v akvariu a vymen dno. Vdaka tomu budu parametre (Gh i pH) klesat pozvolne, neutrpia sok. Mali by to zvladnut. Ale najskor vymen len dno, bez vody. Osmozu zacni potom postupne menit za povodnu vodu pocas pravidelnych vymien.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Maximálny pokles GH

Príspevok od používateľa Denis »

Jozef ak das akadamu, tak ti bude aj ph klesat, nielen gh.

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Maximálny pokles GH

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Pozeral som na tu Ibaraki a ta by mala byť v rozmedzí 6,5 - 6,7, ale pojdem na to pozvolna, mam tam momentalne len taky mix krevetiek (rili, wild, cherry, sakura).
Ide mi viac menej o tie CPO, tie krevetky pojdu asi aj tak preč a chcem tam dať velvetky ak ich zoženiem.

Miloš praveže ho musim v podstate rozobrať, kedže je plne zarastené. Je tam veľa cryptocorin, ktorym sa dobre dari, problem maju len machy a Cuba, ktore trpia vlaknitou zelenou riasou.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných