čudo v krevetariu

Nemusí sa týkať krevetiek
Napísať odpoveď
minimax22
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14 Máj 2016, 11:56
Kontaktovať používateľa:

čudo v krevetariu

Príspevok od používateľa minimax22 »

Caute
Viete mi prosim Vas niekto identifikovat tvora ktory mi zije v krevektariu?
http://postimg.org/image/7ig5fn6sx/
Diki
cudo.jpg

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: čudo v krevetariu

Príspevok od používateľa Majino »

Ja by som to tipol na larvu vážky.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: čudo v krevetariu

Príspevok od používateľa Milos »

Je to larva vazky (sidlo), dost ucinny predator. Radsej ju vylov.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

minimax22
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14 Máj 2016, 11:56
Kontaktovať používateľa:

Re: čudo v krevetariu

Príspevok od používateľa minimax22 »

Dakujem za objasnenie, uz aj idem lovit !

Kazdym dnom cakam prirastky, nerad by som bol keby moje bejby krevetky skoncia ako potrava pre vazku.

Je to bezne, ze sa vyskytne tato larva v krevetkariu/akvariu? Neviem si vysvetlit kde sa tam zobrala . . .

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: čudo v krevetariu

Príspevok od používateľa Milos »

Nie je to prilis bezne a ak si nebral nejake rastliny, vodu, cokolvek z prirody...tak jedine co ma napada, ze skratka k tebe vletela dospela vazka a nakladla vajicka. Dobre sa poobzeraj, ci ich tam nebude aj viacej. Moze aj nemusi. Tato podrastena je mozno jedina co zostala po tom, co vsetkych surodencov pojedla. Teraz rozmysla, ci su jedle aj tie stvorenia, co tvarom pripominaju raky, ale raky to nie su :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: čudo v krevetariu

Príspevok od používateľa Milos »

...byvas niekde pri vode?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

minimax22
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14 Máj 2016, 11:56
Kontaktovať používateľa:

Re: čudo v krevetariu

Príspevok od používateľa minimax22 »

Nie nebyvam pri vode a krevetarium mam zabudovane - ako sucast nabytku, cize je viac menej nepravdepodobne aby tam nejaka potvora vletela.

Nakupoval som nieco z lokalneho maleho shopu (uz dlhsi cas nakupujem iba tam a no problem-zatial) a nieco na nedavnej burze v TT - javsky mach a samotne krevetky + nejaku rastlinku.

Dufam, ze ich tam nebude viac lebo uz tuto jednu potvoru bolo dost tazke ulovit.

Pred chvilkou som skontroloval stav a bruska asi 3-4 krevetiek su takmer prazdne . . . baby shripms su na svete :)

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: čudo v krevetariu

Príspevok od používateľa none »

niečo som našiel vo svojom akváriu. viete to niekto identifikovať prosím?
Prílohy
DSC03731.JPG

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: čudo v krevetariu

Príspevok od používateľa none »

ešte nejaké fotky
Prílohy
DSC03733.JPG
DSC03732.JPG

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: čudo v krevetariu

Príspevok od používateľa Milos »

1 - 2 mm dlhe? je to stale prilepene na podklade, alebo to plava volne vo vode?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: čudo v krevetariu

Príspevok od používateľa none »

cca 1 - 2 mm odhadom, nemeral som. Fotky su z vrchu filtra, lebo mi odparovaním klesla voda, tak tam boli akoby v "mláke" v bezpečí. Inak som ich videl len keď som zdvihol kôru, alebo drevo kde boli podtým schovaní. Potom pobehovali po dne, nesnažili sa plávať. No plávať vedia keďže boli na filtri hore a aj keď som ich odlovil do pohára a nemali sa kde schovať, tak v ňom plávali. Ale v akvárku sa skôr držia iba na dne po ktoróm buď pobehujú, alebo sa krútia okolo svojej osi.

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: čudo v krevetariu

Príspevok od používateľa seic »

tipnu si - nejaky druh lasturnatky... ;)

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: čudo v krevetariu

Príspevok od používateľa none »

tvoja indicia (skoro ako v pevnosti boyard :D ) ma priviedla k pátraniu a vyzerá to tak, že určite sú to lasturnatky. Prečítal som o nich niečo aj na tomto fóre http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=16&t=82 a aj na iných. Zatiaľ vyzerá, že u mňa sú neškodné, len moje krevetky nosia vajíčka, tak sa trošku obávam čo s nimi bude po vyliahnutí. Chémiu používať nechcem. Ako samotný živočích mi esteticky nevadí. Len sa bojím aby nelikvidoval malé krevetky. Pustil som na ne gupky a tie ich žeru s radosťou. Len teraz pozerám, že sa mi okotili gupky v krevetáriu :D no nič, mám tam malé gupky. Čo nepožrali gupky vycucávam slamkou a cez víkend povysávam dno. Snáď ich udržím na rozumnej uzde a aj krevetky sa rozmonžia.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: čudo v krevetariu

Príspevok od používateľa Milos »

Gupky s nimi vedia zatocit, ale skor by som sa obaval, ze mi mlade budu zrat gupky, ako lasturnatky. Ja mam lasturnatok v niektorych akvariach tisice a problem som si nevsimol. Krevetky sa veselo mnozia.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: čudo v krevetariu

Príspevok od používateľa none »

Krevetky ešte stále nosia vajíčka, takže tých pár dní čo to tam gubky budú čistiť je v poho. Neviem či aj ja budem, alebo nebudem mať problém s lasturnatkami. No na niektorých fóra sa píše, že napádajú aj dospelé krevetky a nie to len mladé, tak chcem tomu radšej predísť.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: čudo v krevetariu

Príspevok od používateľa Milos »

Na niektorych forach sa pise kadeco :) Treba sa riadit tym, co sa pise na krevetkari.sk :D
A treba byt skromny! :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: čudo v krevetariu

Príspevok od používateľa none »

ja sa riadím týmto prioritne :D ale keď si pozrieš aj tému na tomto fóre čo založil hryzo viewtopic.php?f=16&t=82 tak som sa zľakol, že moje moderé krevetky zbelili so mnou :D

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: čudo v krevetariu

Príspevok od používateľa Milos »

no ja netvrdim, ze som si cimkolvek na 100% isty. ono aj tych lasturnatiek je viacero druhov. ale ako som pisal, u mna problem nevidim. obcas nejaka lasturnatka sadne na krevetke, tu to nastve a strasie ju. to mozno ludom moze pripadat, ako by ich "napadali", osobne vsak o tom pochybujem.
ale aj to ze ja som si nieco nevsimol este neznamena, ze to neexistuje , ze ano :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: čudo v krevetariu

Príspevok od používateľa none »

podstatné je, že sme uzniesli tento konsenzus :D ešte pridám do tej témy moje sexi fotky, aby to pomohlo lepiše identifikovať tohto živočícha ostatným krevetkárom

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných