e shop

Nemusí sa týkať krevetiek
Napísať odpoveď
miro86
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 07 Feb 2015, 13:06
Kontaktovať používateľa:

e shop

Príspevok od používateľa miro86 »

V poslednom case som skoro vsetko do akvarii objednaval cez eshopy. Napadla ma myslienka zalozenia vlastneho eshopu s akvaristikov. Myslite, ze je to v dnesnej dobe este financne zaujimave? (konkurencia, marze, ČR, kolko stoji vsetok tovar nakupit, ... )
Aky mate na to nazor? Nejdem sa rovno do toho vrhnut, len sa tak pohravam s touto myslienkou ;)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: e shop

Príspevok od používateľa Denis »

Myslim, ze velka cast akvaristov mala a ma taketo myslienky, hlavne ked si objednavame akva veci zo zahranicia, kedze tu nie su k dostaniu. Ja som bol 12 rokov zivnostnik a prvy mesiac som zamestnany, zatial si neviem vynachvalit len aby aj vyplata dosla.

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: e shop

Príspevok od používateľa Hora »

Nakupujem všetko cez internet,naozaj minimum v kamennej predajni,alebo ešte burza ale to skôr na živé,dekorácie,rastlinky ako techniku.

Naozaj netuším,či by sa Ti mohlo dariť ale keď to zoberiem zo svojho pohľadu,tak mám svoje 4 osvedčené obchody ABC ZOO,Akvaland,Rostlinná akvária CZ,Akvazahrada za tie roky,kde nakupujem a neplánujem nič meniť v zaužívanom výbere a hľadať ďalšie šopy.To nepočítam pomerne dosť nákupov na Aliexpres s drobnosťami.
Napr. zoberiem cenu E 2217 na Heuréke cenový rozdiel od 100-160€. Ak by si vedel ísť pod 100vku pre mňa tvoja ponuka nie je zaujímavá,lebo nemáš meno na trhu. Najlacnejšie kúpim u Fuljerovcov ale hoci som od nich bral viackrát aj tak si ešte doložím a zoberiem od Akvalandu za 110.
Mne bude jedno,či podlezieš cenu o pár € nižšie od svojej konkurencie,radšej si priplatím v ,,mojich" overených eshopoch.Prepáč,nič proti tebe ale to je zákaznícka vernosť,ak chápeš a toto si budeš budovať roky,samozrejme sa Ti musí dariť.
Jo a veľa robí,je inšpirujúce nakupovať práve v tom eshope,kde je doprava zadarmo od určitej hranice,ktorú nie je problém prekročiť pri menších objednávkach(50€) samozrejme na tvoje náklady.
Ak máš odvahu a si znalý podmienok v obchodných kuloároch,určite lepšia varianta ako založiť kamennú akvaristiku.Ak nemáš šajnu s obchodom,prestaň fantazírovať s touto myšlienkou.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: e shop

Príspevok od používateľa viridis »

Miro, cesta rýchleho zbohatnutia špecializovaný akva eshop asi na našom malom SK trhu nebude. Ale ak by si bol ochotný na tom makať, venovať sa propagácii, nejakým PR článkom, investovať do platenej reklamy, nejakí zákazníci by si Ťa určite našli. Ten rozbeh by určite trval nejaký čas.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

miro86
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 07 Feb 2015, 13:06
Kontaktovať používateľa:

Re: e shop

Príspevok od používateľa miro86 »

Hora v obchodovani si myslim, ze sa vyznam lebo sa tym zivim... vobec mi nejde o rychle zbohatnutie, mam vybornu pracu, chcem to skor brat ako zodpovedne hobby :) mam velke nevyuzite pivnicne priestory, ktore sa daju vyuzit ako sklad. Keby to aj nevyslo tak ma to nepolozi... Rozhodne ale nad tym este budem rozmyslat.

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: e shop

Príspevok od používateľa none »


Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných