Mozne kombinacie krevetiek

Nemusí sa týkať krevetiek
Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Mozne kombinacie krevetiek

Príspevok od používateľa mosfet »

Odpoveď na Marošovú otázku zaujíma aj mňa.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mozne kombinacie krevetiek

Príspevok od používateľa Milos »

Co to bolo za otazku? :) Co vznikne zo snow white a CRS? Uplne najjednoduchsia odpoved je, ze vacsina mladych bude mat klasu niekde medzi, teda ak je napr CBS - A, tak krizenim so snow white budu vychadzat CBS - S, SS, atd.
Toto hranie sa na klasy je ale podla mna dnes uz troska prezitok z dob, ked vacsina CRS bola na urovni CRS - C, teda ledvaj ledvaj mala na tele akukolvek bielu a geny pre bielu sa velmi cenili.
Dnes uz je dolezitejsie skor kvalita farby, ako pomer bielej a cervenej. Takze plati vzdy a vsade, treba krizit jedince s kvalitnou bielou a cervenou. To plati pre CRS aj pre snow white.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mozne kombinacie krevetiek

Príspevok od používateľa Denis »

Maros napísal:Mňa zaujala hlavne tá kombinácia CRS, CBS zo Snov White..Denis,podľa teba bude s toho čo píšu? Určite máš takú kombináciu doma.
viem co sa chces spytat, ci mi po skrizeni klasickej crs/cbs s snow white (urcite musi byt nositelom tb genu) vysli tb ci uz black alebo red. priznam sa neviem povedat, pretoze cele biele krevetky su u mna neziaduce, mal som asi 5ks z krizenia tb hybridov, ale vzdy som ich dal prec. nepredpokladal som, ze by z nich mali byt ciste tb, alebo lepsie povedane a co aj Milos preferuje, vela bielej je uz prezitok. Teraz je dolezity kontrast medzi cervenou a bielou, cize u mna vedu krevetky o najvyssej triede SS. Vsetko ostatne ako SSS a SSSS nepustam do dalsieho chovu a predavam. Jednoducho ludom sa viac paci rovnomerne rozlozenie red/black farby s bielou, aby krevetka bola kontrastna vdaka farbam.

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Mozne kombinacie krevetiek

Príspevok od používateľa Maros »

Diky za odpovede.
Ja mám jednu Snow White od teba Denis.Je to samica,ktorá má stále vajíčka, no vždy ich má nie veľa..Samce som mal, panda,Red Bolt,Blue Bolt, hybrid Red Bee vpodstate, po jednom.Mám ešte,Red bee samicu,asi hybrid a CRS, všetko po jednom.Čiže 4 samice spolu.

Panda,Blue Bolt, Red Bolt,samce skapali,nedávno.. Ale doteraz nič nezvyčajné v akva nemám.Vidím jednu malú pandu (aspoň myslím)CBS,Red bee, dosť Snow White,dúfal som Red Bolt a Blue Bolt, ale neviem.Dúfam tie samce boli funkčné (Red Bolt, Blue Bolt)a keď to porastie uvidím..


Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných