Balenie a prevoz krevetiek

Nemusí sa týkať krevetiek
Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Balenie a prevoz krevetiek

Príspevok od používateľa viridis »

Ma niekto skusenosti s pouzivanim "heat packu" pri zasielani krevetiek ? Hlavne by ma zaujimalo, ako sa sprava taky balicek s "kurenim", ked je uskladnený niekde v miestnosti s beznom izbovou teplotou. "Neuvaria" sa potom krevetky ?
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: RE: Re: Balenie a prevoz krevetiek

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Myslim, ze nie. Blanar mi s nim sulawesky posielal pricom boli cely cas v buse

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Balenie a prevoz krevetiek

Príspevok od používateľa jamro27 »

Neuvaria, len ho musis dat na opacnu stranu ako sacok s krevetkami a niecim oddelit napr novinami
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Balenie a prevoz krevetiek

Príspevok od používateľa jano »

Mne minule posielali z ČR ryby s heatpackom a blo 0 stup a všetky prežili, presne bol heatpack pod novinami. Problém je len dľžka vyhrievania čo býva tak 40 h a podobne treba to dobre načasovať.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Balenie a prevoz krevetiek

Príspevok od používateľa Denis »

Vcera som posielal krevetky na vychod postou. Poviem pravdu velmi som nechcel postou posielat, ved uz su teploty pod nulou, dnes rano bolo u nas -7°C. Chlap povedal, ze je to na jeho triko, ze chce postou a cuduj sa svete krevetky dosli v poriadku. Dal som ich do krabice, vylozil som ju polystyrenom. A ani mrazy neuskodili krevetkam. Keby som tak vedel aku teplotu mala voda ked prevzal chlap balik na poste. Posielal som Caridiny.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Balenie a prevoz krevetiek

Príspevok od používateľa jamro27 »

Ja vcera marosovi taiwanov :D co boli od prunera, bez vyhrevu a tez prezili v pohode. Moze prilozit foto balenia ak este ma skatulu, ale voda ze bola studena.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Balenie a prevoz krevetiek

Príspevok od používateľa jamro27 »

takto balim ja
pouzivam dychacie sacky a ohrev.
Dosli mi ohrevne sacky, tak pridavam sacik s vodou o teplote 35s, sacik aj ohrev su oddelene od krevetiek. Medzeru vyplnam bublinkovou foliou.
priprava
priprava
krevetky v baliku
krevetky v baliku
Naposledy upravil/-a prasan v 19 Sep 2017, 21:23, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Obr.vložené do príspevku.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Balenie a prevoz krevetiek

Príspevok od používateľa prasan »

Napísal som dosť obšírne o preprave kreviet i rakov,no server ma odhlásil a ja som neuložený text stratil.Nakoľko je pokročilejšia hodina už to nebudem písať znova.Ak by si chcel niekto pokecať na túto tému rád zodpoviem otázky ak mi zavoláte či napíšete ss.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Balenie a prevoz krevetiek

Príspevok od používateľa Milos »

auuu :) general po boji a captain obvious radia: obsirnejsie texty je lepsie pisat najskor v editore a potom ich prekopirovat, sam som sa uz par krat popalil.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Balenie a prevoz krevetiek

Príspevok od používateľa Denis »

Ano je to na nervy, nic s tym nespravime, a veru radsej najskor v pc napisat a mat zalohu, pripadne este pred odoslanim prispevku ctrl+a & ctrl+c

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Balenie a prevoz krevetiek

Príspevok od používateľa prasan »

No veď to.Väčšinou to pred odoslaním pre istotu kopírujem,ale teraz som sa akosi zabudol.
Také základné body:
1.menší obsah kyslíku nevadí pretože krevetky majú hemolymfu(takže je diskutabilné používanie dychacích sáčkov, v i tak skoro hermeticky zabalenej zateplenej krabici) preprava 1-3 dni je v pohode i pri nižšej teplote(pozor len pri Sulawesi krevetkách!!!) horšie je prehriatie zásielky ak to poštárka dá v zime na pošte k radiátoru

2.pri dlhšej preprave a nižšej teplote sa môžu dostať do stavu hybernácie (v prvom rade kyslík a pomaličky nechať ohrievať vodu,pozor nie skokovite) neraz som takto zachránil i zdánlivo mŕtve jedince i po dvoj týždňovej preprave

3.do sačku pridať aktívne uhlie - odbura to nie len odpad z dýchania ale i škodliviny biologických procesov

4.nedávať do sačku rastlinky!!!! v tmavej krabici spotrebúvajú už i tak nedostatočný kyslík (ako vhodnejší materiál na uchytenie je napr.umelohmotná sieťka proti komárom alebo kúsok biomolitanu

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Balenie a prevoz krevetiek

Príspevok od používateľa macadlo »

Čo sa týka dýchacích sáčkov - keď posielaš krevety v rámci slovenska tak nieje treba. Iné je to keď si však dáš poslať ktevety zo zahraničia (EU) tam by som to od odosielateľa požadoval nakoľko mi už viac ľudí vravelo, že slovenské colné úrady vracajú zásielky ktoré "vydávajú šplechotavé zvuky" späť odosielateľovi. Neviem čo je na tom pravdy - napríklad aj p. Pruner to má uvedené na svojej stránke. A riskovať že to colníci pošlú späť sa asi neoplatí. Neviete niekto niečo viac o tejto skutočnosti?
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Balenie a prevoz krevetiek

Príspevok od používateľa prasan »

To ti neporadím.Ja som posielal Slovensko - Čechy /Tatry - Praha/.Rovnako keď som nakupoval.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Balenie a prevoz krevetiek

Príspevok od používateľa Denis »

Prasan ten 4 bod nejdem ludi naucit, ucivo z 3 triedy ZS, rastliny v tme sportrebovavaju kyslik, dobre pises. Vsetci by chceli ku krevetkam za hrst machu ked uz platia za postu a rovno ku krevetkam. A este horsie ked niekto da do sacka rozkladajuci sa list dubu/buku. Amen tma!

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Balenie a prevoz krevetiek

Príspevok od používateľa Milos »

to s tym aktivnym uhlim je dobry napad!
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Balenie a prevoz krevetiek

Príspevok od používateľa prasan »

Aktávne uhlie používam pravidelne.Veľa ľudí to zavrhne lebo nechce míňať peniaze ak to nejde do filtrácie.Napríklad také gupky či iné rybky čo som dával kolegom v práci,takto v sáčku vydržia úplne v pohode 8-10hod.
Dalšia podstatná vec(niekomu to príde ako malichernosť) a hlavne pri rybách je kľud.Aby rybky neboli stresované - pri strese samozrejme rýchlejšie dýchajú,čo následne spôsobuje ešte menej kyslíku v prepravnom sáčku.Pár krát som videl akvaristov i niekoľkokrát počas prepravy nakukovať do sáčku či sú rybičky v poriadku.Jedna taká menšia kontrola na pol ceste je ok a viac by som to nehrotil.Ide predsa o to aby živočích čo si nesieme aj šťastlivo dorazil domov.Či nie? ;)
Milos, dokonca i keď idem pre rybky 23Km len hen do Popradu,tak mám pri sebe vo vrecku first aid kit a v predajni pri balení jednoducho poprosím predávajúceho,či si to tam môžem pridať.Nikdy nemali nič proti.Nakoľko niekedy čakám na autobus i hodinu(ak neostane na taxík) je to pre mňa i tie živočíchy neoceniteľná pomoc.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Balenie a prevoz krevetiek

Príspevok od používateľa viridis »

prasan, výborné body. Dík za tip s aktívnym uhlím. Ostatné som už dodržiaval.

Čo som posielal pár krát neocaridiny poštou, tak všetky zvládli prepravu v pohode.
Obvykle putovali 2-3 dni, jedny sa zamotali do čiech a trvalo týždeň, kým sa dostali zo sáčku.
Sáčky som používal zatiaľ obyčajné, nedýchacie.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Balenie a prevoz krevetiek

Príspevok od používateľa Denis »

Na FB niekto daval fotku krevetiek, ktore boli na poste 18 dni v obycajnom sacku, lebo kupujuci neprevzal zasielku na dobierku. Krevetky prezili :)

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Balenie a prevoz krevetiek

Príspevok od používateľa prasan »

Najväčší problém je často neskúsený chovatel začiatočník.Pár krát som do podrobna vysvetlil čo a ako,no aj tak pri meškajúcej zásielke spanikária a nepreberú to.Takého človeka proste odpisujem a už nikdy nič neposielam.Toto ma vie fakt naštvať.

Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Balenie a prevoz krevetiek

Príspevok od používateľa Marshall »

Posielal uz niekto z vas krevetky lietadlom? Myslim normalne v kufri a v podpalubi lietadla. Docital som sa, ze podpalubie je vyhrievane v rozmedzi 7°C az 18°C. Asi by to nemal byt problem pri kratsich letoch.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných