Procambarus clarkii

Najčastejšie chované druhy rakov a mini ráčikov u nás
Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Procambarus clarkii

Príspevok od používateľa Hryzo »

najvacsi z mladych ... vacsi, ako mama ked som ju kupoval ... urcite predajna velkost a tvar ... fuuu ... take velke klepeta som este nevidel ... je to dominant - samec
IMG_20160208_205147.jpg
a tu sa mensi surodenci pretahuju o zihlavu ... velky nechcel pustit ale maly sa nevzdal a nakoniec si svoj podiel uchmatol, dokonca bez zranenia, vacsi cca 4cm, mensi vidite
IMG_20160208_204711.jpg
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Procambarus clarkii

Príspevok od používateľa prasan »

P.clarkii som už prestal chovať lebo sa mi to strašne premnožovalo.Za najkrajšie z tejto formy považujem selektované var.orange ,ktoré sú celé krásne krvavočervené.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Procambarus clarkii

Príspevok od používateľa Hryzo »

tato "divoka" cervena je u dospelych kusov krasna syta, avsak mam v jednom akvariu vyselektovane 4 kusy, ktory ratam, ze by mali vyrast do oranzovej ... a tak isto mi vysiel jeden sedomodry kusok, toho si planujem nechat a uvidim, co z neho vyrastie ,,, inak ako som pisal, biele, biele s cervenymi klepetami ci telom, sedaste, hnede, cervene, oranzove a prskane (pehave) ... zatial mam z kazdej farby a pozorujem, co z nich rastie, kedze raci su sfarbenim krajsi, cim su starsi
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Procambarus clarkii

Príspevok od používateľa Hryzo »

dnes dalsich 5 uhynov ... bohuzial, manzelka prekrmila kd som mal teraz 3 dni nocne a ja som si to nevsimol, tak je teraz smutna, ze ich zabila, a ze uz radsej krmit nebude ... hold stava sa, clovek sa pouci a nauci ...

dobra sprava (prasan) - mam 3 ks krasne oranzovych, selektnutych, s original velkymi klepetami (neodrthnutymi za mlada) ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Procambarus clarkii

Príspevok od používateľa prasan »

Tak neviem či sa už teraz môžeš radovať.Ja som selektoval asi dva roky, než som dostal čisté var.orange také ako majú byť.Počas tohto obdobia i po generáciách mi samice stále rodili ojedinele i iné mladé.Až po približne tejto dobe som to ustálil a všetky mladé boli už 100% orange.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných