Garnelio.de blog

Zaujímavosti zo sveta krevetiek
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Garnelio.de blog

Príspevok od používateľa prasan »


Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Garnelio.de blog

Príspevok od používateľa Milos »

Ked budem velky, budem mat takuto chovnu :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

kowwlad
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 19:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Garnelio.de blog

Príspevok od používateľa kowwlad »

Zdravim krevetkari, minuly týžden som bol na navšteve u brata v Ludwigshafene v Nemecku. Nakolko v manheime sídli garnelio/ www.garnelio.de a je to vzdialene od Ludwigshafenu len nejakých 15 km cesty autom tak som si nemohol nechať ujsť to aby som sa nezašiel pozrieť a niečo si odtial aj odniesol. Boli sme tam v pondelok doobeda najprv sa len pozrieť popripade urobiť objednavku kedže som v Nemecku staval na cely týžden. Po vstupe do predajne ma zarazilo to že sice su tam nadrže napustene vodou, sem tam nejaky mach a krevetky trebalo doslova hladať. Miestnosť bola plna novych zabalených akvarii od dennerle a fluval. Tato miestosť však služi skor na to že si počkate kým vam krevetky nalovia v skladových priestoroch. V pondelok nam bolo vysvetlene že oni nefunguju ako akvaristicke obchody, a že pre tovar je možne sa zastaviť len v utorok a potom vo štvrtok a piatok, že vtedy je možne urobiť aj objednavku a naloviť krevetky. A tak som pre istotu urobil objednavku cez eshop, problem nastal ked som chcel zadať krajinu pretože v ich eshope nefiguruje Slovensko. Tak sme urobili objednavku na mojho brata kedže žije v nemecku. V piatok sme sa zastavili pre krevetky a vzal som aj mikrokraby kedže boli v celkom slušnej cene a dokonca som ich dostal dvojnasobok kedže ich slečna nevedela oddelit od seba. Tak som miesto 10 krabikov dostal 20, cena jedneho bola 2 eura. Je škoda že som sa nemohol dostať do skladovych priestorov kde mali nadrže s krevetkami a ostatnými živočichmi. Ako som pisal vyššie, podla toho čo sme sa dozvedeli tak nefunguju ako akvaristika a mnoho druhov im prejde rukami formou prekupu.
Krevetky ktore som si doniesol su ale krasne dospele velke kusy a jedna zo samic už nosi. Jedna sa o krevetky caridina babaulti malaya ktore som už dlhšiu dobu zhanal.
Caridina Japonica, Neocaridina Davidi Schoko Sakura, Neocaridina Davidi Red Rilli, Neocaridina Davidi Bloody Mary, Neocaridina Davidi Blueblack sakura, Neocaridina Davidi Red Sakura, Caridina Babaulti Stripe, Neocaridina davidi yellow

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní