Fungovanie fora

Nebojte sa spýtať
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Hora »

Milos napísal: Rad by som upozornil na temu venovanu specialne zaciatocnikom, kde sa mozete smelo pytat na cokolvek, co vas napadne, nech sa vam to zda akokolvek trivialne. Nevadi! :)
Miloš ahoj,
založím si v téme ,,Vaše krevetkária" svoju,ale čo som čítal niektoré témy,ak vznikne nejaký problém v niekoho krevetárku napr.úhyn,vyššie NO2,hodnoty vody a pod.,tak ho žiadaš o riešenie otázky v patričnej téme.
Bol som na tom,že v téme týkajúcej sa konkretného akvária sa rieši všetko okolo neho.
Pýtam sa len s predstihom,aby som sa zorientoval v tomto systéme a zbytočne niekoho nedráždil :? .Dikes.

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Hora »

no už nemusíš odpovedať,našiel som,že treba otázky rozvíjať v príslušných témach,čo mi ale nepríde logické,no rešpekt

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Milos »

Cav Hora, vdaka za otazku.
Temy Vase krevetkaria by mali sluzit ako blog majitela. Teda hlavne na take zdrave "chvalenkarstvo" a informovanie ostatnych o specifikach toho ktoreho krevetkaria. Cize napr. ked ma niekto take a take organizmy a vypada to tak a onak, je dobre, ked na tom istom mieste je lahko dohladatelna aj informacia o tom, ako presne to ma zariadene. Pre ludi, co sa chcu inspirovat.

Takze napr. toto je informacia, ktora tam patri (informacia SPECIFICKY o KONKRETNOM akvariu):
MAM 20 ks NEOCARIDINA VAR. BLUE VELVET,
VODA VODOVODNA S GH 15, PH 7.5,
FILTRACIU TAKU A ONAKU,
OSVETLENIE TAKETO,
NEHNOJIM, CO2 NEMAM.
RASTLINY, KTORYM SA DARI: X, Y, Z
RASTLINY, KTORYM SA NEDARILO: A, B, C
....

Co sa ale prirodzene stale stava, ze ludia nadviazu na rozpocatu temu a potom to vypada takto a nemalo by, pretoze uz sa jedna o vseobecnu konverzaciu o teorii akvaristiky, nie o konkretne akvarium:

Otazka: JA SOM PRAVE CHCEL SKUSIT RASTLINY B a C, MYSLIS, ZE K TOMU BUDE TREBA HNOJENIE A CO2?
Odpoved 1: CO2 MOZNO NIE, JA SOM MAL RASTLINU C AJ BEZ NEHO, LEN MUSIS DOBRE SVIETIT A HNOJIT.
Otazka2: A HNOJENIE NEBUDE PREKAZAT KREVETKAM...
....

Problem je v tom, ze ak tieto blogy neboli prisne moderovane (sorry ak som tym niekedy otravny), vsetka aktivita fora by sa presunula tam a mali by sme tu mnoho separatnych chatovych miestnosti a nie skutocne forum, kde sa da spatne dohladat informacia aj ludmi, co zrovna nie su ucastnikmi toho ktoreho chatu a pridu sem trebarz za rok, za dva.
Dufam, ze sa mi to podarilo troska vyjasnit.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Fungovanie fora

Príspevok od používateľa Hora »

hej dik za dlhú odpoveď a keď hovoríš ,,chválenkárstvo",tak to ešte počkám,lebo mám pripravené všetko,len som zakladal na rýchlo a nebolo čas na estetické úpravy.Hodnoty vody sú v poriadku,tak rýchlo to zase nebolo.
Chcel som jednoducho vložiť prvé foto ako to vyzerá po štyroch dňoch od vypustenia krevetiek a potom po prerobení aktualizovať,ale počkám a potom sa ,,pochválim",keď hovoríš :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Fungovanie fora

Príspevok od používateľa Milos »

S tym chvalenkarstvom to bol zartik, preto v uvodzovkach :)
Samozrejme, ze daj prve fotky, ako to vypada na zaciatku. Cim viacej info tam bude a cim viacej historie o akvariu, o to lepsie pre uzivatelov, ktori su zvdavi/chcu sa inspirovat/chcu sa nieco dozvediet a aj pre teba. Lepsie sa ti budu potom triedit a spracovavat vlastne skusenosti plus lepsie sa ti bude dat poradit, ak by nastali nejake problemy.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných