Krizenie roznych variet

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa MikelCRS »


Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa Denis »

Dhagon ak ti mozem poradit, tak na zaciatok zacni s Neocaridinami. Aj tie su modre, podobne ako modre tigre. Modre tigre je tazsie zohnat, vyssia cena a najpodstatnejsie, nie su moc vhodne zaciatocnikom, lebo su narocnejsie ako Neocaridinami.

Dhagon
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 06 Feb 2015, 21:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa Dhagon »

Hej, ale ja chcem aby to bolo farebnejšie, no a červené Budú Red Cherry a k nim nemôžem dať Neocaridiny, lebo sa budú krížiť.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa viridis »

Už sme mimo témy o varietách neocaridin - pri kompatibilite krevetiek a tigroch. :)

Dhagon, myslim, ze Jamro? sa chysta niekedy v dohladnej dobe nakupovat do polska, mali v tej chovnicke v ponuke i modre a cierne tigre, ak na nich trvas.
Ale mozno ti nejake dochova aj Denis v novom akva. ;) Každopádne je dobrý postup začat s neocaridinami, keď uvidíš, že sa im darí, môžeš skúsiť aj náročnejšie krevetky, trebárs i tie tigre, keď na nich trváš, avšak nešiel by som hneď do vysokých stupňov. Mne sa osvedčuje najprv menej náročné - wild forma.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa Milos »

Ak chces aby to bolo farebnejsie, potom stale by som pre zaciatocnika odporucal viacej variet neokaridin s tym, ze si zabezpecis podmienky na cielene krizenie. Aby aspon zopar mladych bolo farebnych po rodicoch. Je to piplacka, ale chovat viacero druhov v jednom akvariu je narocne aj pre skuseneho chovatela.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa viridis »

Moje bastardíky po modrej matke a červenom otcovi majú už cez dva mesiace. Už lepšie vidno, ako sú (ne)vyfarbené.
Zaujímavé, že časť potomstva nemá strednú časť červenú, ale bezfarebnú. Možno s miernym modrastým nádychom.

Trocha to vidno tu:
http://frantisek.rudik.sk/?p=1728
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa Hryzo »

takze vlastne vytvaras tymto krizenim rili? aspon ciastocne ...?
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa viridis »

Nevytváram. Podľa náčrtku "rodokmeňa" n.davidi - http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=7&t=116
modré krevetky vznikli selektovaním z rili. Čiže vlastne to je čiastočný návrat k predošlej forme.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa Hryzo »

tak, ten cierny samcek, ktoreho som kupil a dal medzi red cherry, je nezvestny ... mam taky slaby pocit, ze ho zjedli v ramci kanibalizmu ... teraz mi vsak po akvarku beha tona malickych, tak uvidime, ci nieco stihol
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

pilates
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 24 Mar 2015, 09:43
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa pilates »

Zdravim, mam taku otazku, chovam v jednej nadrzi zmiesane red cherry a rilli, aj v tomto pripade dochadza stracaniu farby pri krizeni ?

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa Denis »

Ahoj. Urcite nebudu vsetky mlade cervene, a ani rili. Udrzat rili uz pri oboch rili rodicich je dost problem, velka cast sa vyraduje z chovu. A tym krizenim dosiahnes, ze peknych rili bude este menej. Navyse aj cervena farba u rili bude slabsie sfarbena. Samozrejme nie u vsetkych mladych. Aj mlade red cherry budu slabsej cervenej farby, lebo sa objavi na nich transparenstna ziaduca z rili. Tiez nie vsetky.

Mne by sa pacilo, keby sa niekto pokusil z krevetkarov skrizit nejake ine faby ako cervenu s cervenou, podobne ako hryzo sa pokusa cervenu s cernou. Napriklad cervenu rili s black, viem ze take uz su krevetky, ale predsalen bol by ten kontrast vidiet v akva, medzi red a black...

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa Milos »

ja sa pokusam cervenu s modrou, cakam na F2, F1 je podla ocakavani "wild"...

krizenim red cherry a red rilli sa dosiahnu prevazne jedine medzi: cize ako pise Denis, ani nie moc dobre rilli, ani nie moc dobre red cherry, ale na druhu stranu, nebudu vacsinou wild.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

pilates
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 24 Mar 2015, 09:43
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa pilates »

Dakujem za odpovede, ono to krizenie nie je cielene, dostal som akva s krevetkami od kamarata (nemal na ne cas), az potom som zacal studovat co to o krevetkach , kde som sa docital ze krizenim idu do wild.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa Milos »

V tomto pripade by do wild ist nemali, dokonca mozno o nieco menej kusov, ako by to bolo v pripade cistych red rilli.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa viridis »

Mne po pareni cerveneho samca a modrej samice vzniklo potomstvo, kde prevazna vacsina je cervena a mensia cast (1/4 ?) ma stred tela nevyfarbenu, resp. s naznakom modrej. Pripominaju rili.
Predpokladam teda, ze modra samica bola z line vyslachtenej prave z rili. (Inak, ak by niekto mal zaujem o taketo bastradiky, tak sa ozvite, darujem/dam ich vsetky za nejaku symbolicku cenu)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krizenie roznych variet

Príspevok od používateľa Milos »

Viridis, myslim ze vsetky modre Neocaridina davidi boli vyslachtene z rilli. Takze nesu ten gen a mozu ho prenasat na potomstvo.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: SSP - Small Shrimp Paradise

Príspevok od používateľa Hryzo »

tak, a tu pribudli 4ks zltych neocaridin, takze novy pokus ohladom sfarbenia, krizenia farieb a uvidime, co tam vobec vznikne ... ten cierny samcek, ktory uz vlastne nieje, nezanechal ziadne inak sfarbene potomstvo (ziadne som nenasiel), takze tam nic ... selekcia cervenych sa urcite oplatila, nove potomstvo, co uz beha po akva povyrastene, je cervensie, ziadne bledule ako predtym samci ... bol len jediny a ten siel hned prec, ostatok sa podaril ...

s tymi zltymi uvidime ako dopadneme, predpokladane mozne vysledky:

pomale vracanie sa k divokemu zakladu - blednutie populacie
cervene, trocha zltych pripadne ich nejake zaujimave mutacie (obe farby na jednej krevetke)
nejake zmutovanie do nejakych divnych rili
oranzovy zazrak
a vselico mozne ine :D

uvedomujem si, ze najpravdepodobnejsie su prve 2 moznosti

urcite tam su krasne cerveen samicky a urcite tam sli minimalne 2 dospely zlty samci, takze sa bude krizit cervena samicka x zlty samec ... opacne asi nie
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: SSP - Small Shrimp Paradise

Príspevok od používateľa Mirko1A »

asi na 99,9 % tam bude tá prvá možnosť, aspoň v mojom prípade to tak bolo ...

ale motyka tiež môže vystreliť

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: SSP - Small Shrimp Paradise

Príspevok od používateľa IringPalo »

prirodne sfarbene krevetky nie su prihladne, ale su roznofarebne sfarbene, akurat ze v prirode maju vacsiu sancu tie priehladne.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: SSP - Small Shrimp Paradise

Príspevok od používateľa Hryzo »

ako tu u nas v superzoo ma znamy velmi peknu hnedu wild krevetku v predajni ... len mi ju nechce dat :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní