Vyfarbenie Sakura krevetiek

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Jarino24
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 20:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyfarbenie Sakura krevetiek

Príspevok od používateľa Jarino24 »

Tu mas moje yellowky mas ich aspon taketo ?
received_10204376030023500.jpeg
received_10204365213753100.jpeg

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyfarbenie Sakura krevetiek

Príspevok od používateľa Hryzo »

to vies ze nie :) ... vrchny pas maju ukazkovy, ale telo maju zblednute ako zo stresu ... necham im chvylu a uvidim, co sa z nich vykluje, su na ciernom strku so slabym osvetlenim tak snad sa vyfarbia ako to robia red cherry .. tak ci tak, su to zivocichy, a aj keby neboli sutazne a vychadzali by z nich vseliake zazraky, aspon by som mohol selektovat rozne varianty :D
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyfarbenie Sakura krevetiek

Príspevok od používateľa Milos »

Hryzo, gratulujem k pozornemu oku, nie kazdy si tento jav vsimne. Jedna sa o urcity prechod pigmentacie, ktory je u neocaridin bezna. Prakticky bez ohladu na sfarbenie (varietu) krevetiek, vela jedincov v podmienkach straty intenzity hlavneho sfarbenia (stres, svetly strk, alebo jednoducho "bleda genetika", atd.) nie len ze vybledne, ale nabera tiez jemne odtiene inych farieb.
Jeden Poliak (Kumak) dokonca vytvoril tabulku, popisujucu, ktore farby maju tendeciu prechadzat do ktorych.
Nie som si ale isty, ci ma tento jav nejake geneticke pozadie. Moze sa jednat skor o cisto opticky jav. Vyblednutie je sposobene zmrstenim chromatocytov. Tie po zmrsteni mozu odrazat a lamat svetlo sposobom, ze vytvaraju efekt inej farby. U modrasteho nadycho sa tiez moze jednat o to, ze ked je pigment panciera nevyrazny, zacina sa prejavovat hemocyanin. To je obdoba nasho hemoglobinu, avsak modra, nie cervena.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Jarino24
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 20:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyfarbenie Sakura krevetiek

Príspevok od používateľa Jarino24 »

potom supni foto kedze Ivan z nich ma hnede tvory :-) ze ako sa ti vyfarbia na ciernom podklade co mam druhe tak krasne svietia ale ako vidis aj na profisoile so slabym svetlom ukazu pekne

Jarino24
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 20:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyfarbenie Sakura krevetiek

Príspevok od používateľa Jarino24 »

Milos Ja som tieto yellowky kupil boli priesvitne do oranzova proste hroza ale videl som ze uz mali ten vrchny pasik ze hadam sa vyfarbia a hned ako som ich dal do akva zozltli. Tak isto co som kupil red sakury nevyrazne v strese blede a po v pusteny do akva chytili hned farbu dokonca niektore foto co som tu dal su robene ani nie hodinu po v pusteni do akva.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyfarbenie Sakura krevetiek

Príspevok od používateľa Hryzo »

takze, ... krevetky maju taku nepriehladnu zltlastzu farbu ... ako som pisal, chrbtovy pas krasne zlty, telo stale "nedofarbene" ... su pekne aj keby tak ostali ... urcite tam mam krasne 2 velke samicky a urcite tam mam krasnych 2 samcov ... ostatok som nesledoval ...
je tu ale jedno velke ALE ...
akvarium je v prevadzke cca 2 mesiace tusim ... to pre mna znamena zabehnute, hlavne, ked v nom zili elegansky dost dlho ... aj tak mi uz od donesenia posli 3ks a netusim preco + ani za boha neviem napocitat teraz viac ako 7 (tj ako keby dalsie 3 chybali), pricom ale nevyskakuju ani nevidim nejake zlosti ... napadla ma uz aj otazka, ci je ten strk v poriadku, pretoze najprv tigre, teraz yelowky ... a pritom tam nic ine ako strk nemam oproti inym akvariam
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyfarbenie Sakura krevetiek

Príspevok od používateľa Milos »

...uz trosicka mimo temu ;) Mozno dostali zabrat pocas transportu.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

D.D.
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 22 Okt 2014, 15:29
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyfarbenie Sakura krevetiek

Príspevok od používateľa D.D. »

netradične sfarbená sakura.
sakura.jpg

Replikant33
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 16 Okt 2015, 17:31
Kontaktovať používateľa:

red fire painted

Príspevok od používateľa Replikant33 »

ty jo mně nejde vložit fotka :-D

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyfarbenie Sakura krevetiek

Príspevok od používateľa prasan »

Krevetka vie sfarbenie regulovať resp.to čo vidí ľudské oko od odrazu jej tela.Ak napríklad dáte red cherry krevetky do priesvitného pohára na okno môže ,,stratiť,, červenú farbu úplne.Samozrejme v skutočnosti ju nestratí,len ju tak ľudské oko vníma.Po návrate do vhodných podmienok sa krvavé sfarbenie vráti.Je to podobné ako krídla motýla.

DevilsNR
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 06:42
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyfarbenie Sakura krevetiek

Príspevok od používateľa DevilsNR »

Veru presne to sa mi nedávno stalo s cherrynami. Prišli po ceste vyblednuté vypustil som ich do akva bez dna reku zvyknú si a chytia farbu a síce sa to trochu zlepšilo ale na prvý pohľad by som ruku do ohňa za ne nedal že sú to cherry. Skúsim im dať tmavý podklad či sa chytia.
K tomu vyfarbeniu sakúr. Aký je rozdiel v sakurách bez chrbtového pásu a s ním? Je to rozdielnymi predkami/pôvodom alebo iba cieleným selektovaním na základe toho či má/nemá pruh?
Chov: CRS,CBS,Tibee, Taiwan,Sakura red, orange, schoko, black, yellow, Black&Blue, white pearl,blue dream, blood mary, c.japonica, c.gracilirostris

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyfarbenie Sakura krevetiek

Príspevok od používateľa prasan »

Red sakura nemá na chrbte pás resp. tie ktoré sú poctivo selektované z čistého chovu.Red Cherry má pruh cez chrbát.Potom je ešte Blood Mary,tie rozoznáš podľa kratšieho rostra.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyfarbenie Sakura krevetiek

Príspevok od používateľa Milos »

Bloody Mary ma tiez ine sfarbenie, nie len rostrum. Typicke pre nu je, ze po vyliahnuti a v mladosti ma horsie sfarbenie a plne sa vyfarbuje az po odrasteni. Plus oddien je tmavsi, karminovy. Niektore sakura su troska naruzovele a od Bloody Mary sa sfarbenim odlisuju hodne.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyfarbenie Sakura krevetiek

Príspevok od používateľa macadlo »

Krevetky kúpené ako sakura red na burze v TN od českého predajcu (meno si nepamätám) - vylieza z nich všeličo ale aj pekné sakury.

https://www.youtube.com/watch?v=duV4_8cxYzA
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyfarbenie Sakura krevetiek

Príspevok od používateľa Milos »

...ja mam pocit ,ze dnes sa uz nazyva sakurou kazda red cherry :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných