Uhyn krevetiek Neocaridina

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Napísať odpoveď
miro86
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 07 Feb 2015, 13:06
Kontaktovať používateľa:

Uhyn krevetiek Neocaridina

Príspevok od používateľa miro86 »

Ahojte. Chcem sa opytat na uhyn kreviet sakura ci je normalne nejake % strat... nasiel som 4 zdochnute. V akvarku sa nic nemenilo len som pridal vyvarene jelsove sisky vcera a asi pred 10 dnami som presiel k dolievaniu destilkou asi 35%vody. Ide o mlade mesacne.
Naposledy upravil/-a Denis v 16 Feb 2015, 18:45, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Spojenie prispevkov

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyn krevetiek Neocaridina

Príspevok od používateľa Denis »

Ahoj. Neviem ti odpovedat preco razom posli styri krevetky, ale zaujalo ma ze odnedavna menis vodu za destilku. Nie je to zbytocnost pri Neocaridinach? Alebo mas aj ine krevetky v akva, ktore vyzaduju makksiu vodu, pripadne kvoli rastlinkam to robis?

Tato zmena destilky urcite nemohla ublizit tvojim krevetkam, jedina vec co by som vytkol, je velky objem, ktory menis. Ako casto menis 35%?

miro86
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 07 Feb 2015, 13:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyn krevetiek Neocaridina

Príspevok od používateľa miro86 »

Mam tam aj crystalky, ktore som u teba kupoval. Vymena bola postupna v priebehu par dni, aby som stiahol tvrdost na optimum. este sa rozbehla prachova riasa na skle, kvoli dennemu svetlu. Dnes uz uhynulo asi 20 mladych. Parametre su v poriadku, ktore viem stanovit, tak som oskrabal riasu a vymenil trochu vody za destilku. Nasiel som vsak na stenach nezmary. Nemohlo im toto ublizit?

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyn krevetiek Neocaridina

Príspevok od používateľa Denis »

Tu by mohol byt problem s tym, ze akva je momentalne nezabehnute, kvoli velkej vymene vody. Uhynute su len sakury alebo aj crystal red? Ake je GH a pH? Tie nezmary mozu mat tiez svoje podiel na uhyne, ale osobnu skusenost nemam.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyn krevetiek Neocaridina

Príspevok od používateľa IringPalo »

Kolko si zabiehal nadrz nez si tam dal krevetky? Robil si nieco s filtrom? aky mas?
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyn krevetiek Neocaridina

Príspevok od používateľa Milos »

Treba napisat co najviac udajov o akvariu. Inak mozeme len strielat na slepo.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

miro86
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 07 Feb 2015, 13:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyn krevetiek Neocaridina

Príspevok od používateľa miro86 »

Tak ide to čoraz horšie... dnes už padli 4 crystalky. Takže popis krevetkárka: ide o komplet dennerle 30 l http://rybicky.net/clanky/366-dennerle-nano-cube-30l sú tam rastlinky, ktoré som presadil z akvaria. Parametre mám len z testovacích papierikov ale aspoň približne to pomôže: NO3 - 0, NO2 - 0, GH cca 3, KH 5, PH 6,8. Teplota 24. Voda bola už asi z 80 % destilka. (pre istotu som dával na ťažké kovy niečo ako aquatan ale od dennerle)
Dnes som po takom veľkom uhyne radšej vyhodil koreň (kupovane v akvaristike) a dal som tam také čierne keramické rúrky aby sa mali kde ukrývať. Ešte ma napadá, že tam mám 2 ks listu mandlovníka morského a jednu alebo dve jelšové šišky. Už neviem čo tým rozmazleným krevetkám dopriať...len aby žili :lol: Kŕmim ich crusta gran dennerle, "snehovými vločkami", žihlavové granulky, ešte mám aj niečo od dajany, a kvapkové vitamíny Dennerle Nano Crusta-Fit.

V mojom druhom akvarku mám len Neocaridiny - Sakury, tam sa kotia ako divé a to ich ešte aj rybky riadne redukujú... Trochu ma mrzí, že krevetkarko je zatial neúspešné, ale dúfam, že sa to časom zlepší.

Krevetky sú myslím z dobrých chovov od Denisa a od jedného pána z Prešova myslím...

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyn krevetiek Neocaridina

Príspevok od používateľa Hryzo »

akvarium tam vyzera pekne ...
krevetky vratane crystaliek vedia zit aj vo vyssich ph kh gh ... len tam by sa nemnozili (na vlastne oci som videl v obycajnej vodovodnej ako tigrov tak aj crystalky a v pohode krasne velke kusy) ....
popis, co si za posledny mesiac robil, zavazit vie kazda malickost, aj vlozenie listu, prehrabanie dna pri presadzani, donesenie novej rasltinky ... mozno tak dojdes na to, co ti to sposobilo

nevsimol som si, ze by si niekde napisal (aj po vyzvach) ako dlho to akvarium funguje a tak
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

miro86
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 07 Feb 2015, 13:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyn krevetiek Neocaridina

Príspevok od používateľa miro86 »

Ide dva mesiace

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyn krevetiek Neocaridina

Príspevok od používateľa viridis »

miro86 napísal:Vymena bola postupna v priebehu par dni, aby som stiahol tvrdost na optimum
Podľa môjho názoru mohlo byť príčinou prvého úhynu i práve toto.
Ak si v priebehu pár dní menil niekoľko krát parametre vody, to nemuselo urobiť krevetkám dobre.
Ja osobne to momentálne vnímam tak, že krevety lepšie znášajú spôsob, že po zmene parametrov vody nasleduje dlhšie obdobie bez zásahov, aby sa mali čas prispôsobiť.
(Tiež trocha skúšam v jednom akváriu ísť dolu s tvrdosťou, avšak obmeny vody robím maximálne raz za týždeň a v malom množstve (10%+-))
U teba je tých faktorov viac. Relatívne malé akvárium, relatívne nedávno založené, relatívne veľa zásahov v krátku dobu.
Osobne by som na tvojom mieste skúsil zastabilizovať situáciu, nekŕmiť aspoň deň dva, nebabrať, nechať akvárko tak. (Prípadne ak sa ti dá, možno ísť o stupeň, dva dolu s teplotou postupne.)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyn krevetiek Neocaridina

Príspevok od používateľa Milos »

Vodu mas destilku 80% a vodovodnu 20%? To znamena, ze ak mas pH pod 7, budes tam mat aktivne dno? Problem by mohol byt v samotnej vodovodnej vode, alebo v ako tu uz chalani pisali, v zmenach parametrov.

Osobne sa mi ale zda o troska pravdepodobnejsie, ze to mozno prehanas s krmenim? Nie je to mozne?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyn krevetiek Neocaridina

Príspevok od používateľa jamro27 »

problem je v nezmaroch aj ja som to mal z cca 150ks krevetiek mi zostalo 6ks. Pozrem ci nemam este ten pripravok proti nim stoji to okolo 2 evri a je to na odcervnenie zvierat, krevetkam to neuskodilo ale nezmarom hej za par hodin bolo po nich a do 24 hodin posli vsetky a este aj plostenky.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyn krevetiek Neocaridina

Príspevok od používateľa jamro27 »

toto je ono HELMIGAL 25 MG PERORÁLNY PRÁŠOK 20 G

http://www.najlekaren.eu/odcervenie/431 ... -20-g.html
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Majitom
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 09 Apr 2017, 14:37
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyn krevetiek Neocaridina

Príspevok od používateľa Majitom »

Dobry den, tak mne dnes po vcerajsej vymene vody v 30l akva padli dve neo. yellow neon. Kapali aj pri predchadzajucich vymenach. Menim tyzdenne 6l - 3destilka + 3vodovodna. Pridavam hnojivo rataj makron minimalne mnozstvo. Ph - 7.1, No3 - 0, No2 - 0.27, gh - 5, kh - 5. Spolocenske akva 8neoniek, 10razbora galaxi, 2 corydoras panda, 2 otocinclus, 1neritina.po neuspesnych pokusoch v spolocenskom akva zakladam pre krevetky samostatne male akva 15l. Co im moze vadit?

D.S.
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10 Mar 2017, 19:14
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyn krevetiek Neocaridina

Príspevok od používateľa D.S. »

Ahoj. Asi hnojivo, ak obsahuje med. Denne menim vodu neocaridinam cca 10-20% objemu (neodstaty studeny vodovod, pri TN mame vodu tvrdu ako z jaskyne), uhyny ziadne, ani pri cerstvo vypustenych mladatach. Pri neocaridinach mam otestovane pravidelne vymeny vody cca 10 rokov. Studena voda pred zhasnutim akva+ lad vo flaske v akva okolo 40l schladi vodu o cca 3-4 st. Celzia pod 20 st. na noc . Krevety dorastu velke, neskor nosia-dospeju. Vymenou to nie je. Teraz som mal od kreviet pauzu cca 5 rokov, zacal som nedavno znova (decka podrastli). Vodu menim denne stale. Pozor, len pri Neocaridinach. Caridiny to znesu len babaulti, simoni a niekedy hummle, tie uz asi ani nikto nechova teraz. Inak pekne forum, krevety sa hodne posunuli.

Majitom
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 09 Apr 2017, 14:37
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyn krevetiek Neocaridina

Príspevok od používateľa Majitom »

Moze uhyn sposobovat kamen, ktory pri octovom teste jemne sumi? Pride mi, ze maju problemy so zvliekanim. Uhynuta krevetka je akoby prasknuta na polku.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyn krevetiek Neocaridina

Príspevok od používateľa Denis »

Kamen to nesposobuje. Pravdepodobne nedostatone pestra strava, krmit len zelenym tyzden dva. Idealne len kazdy druhy, treti den.

Majitom
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 09 Apr 2017, 14:37
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyn krevetiek Neocaridina

Príspevok od používateľa Majitom »

Denis, tak aj dostavaju... Dostavaju rovnako ako orange tie su v pohode. Podmienky uplne rovnake akurat ten kamen tam bol navyse... Vyhodil som ho vymenim cast vody a uvidim. Snad sa tie uhyny konecne skoncia.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných