Spolocny chov BLOODY MARY a RED CHERRY v jednej nadrzi

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Napísať odpoveď
robnem
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16 Jún 2015, 22:07
Kontaktovať používateľa:

Spolocny chov BLOODY MARY a RED CHERRY v jednej nadrzi

Príspevok od používateľa robnem »

Ahojte,
môžem ich chovať spolu v jednom akvarku ??? Čo vznikne krížením ??? ,alebo ich chovať oddelene ???
Dik za odpovede

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Neocaridina Davidi BLOODY MARY a RED CHERRY

Príspevok od používateľa Milos »

Neviem ci ma niekto skusenosti s miesanim tychto dvoch variet. Takze ak by som si dovolil vycucat nieco z prsta: Ak chces, mozes ich mat spolu. Potomstvo dvoch cervenych krevetiek bude tiez cervene. Predpokladam vsak, ze u bloody mary bude cervena kvalitnejsia, ako u red cherry. Treba pocitat s tym, ze kvalita sfarbenia u potomstva bude niekde medzi.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Neocaridina Davidi BLOODY MARY a RED CHERRY

Príspevok od používateľa Milos »

...ale mozes mat aj prekvapive vysledky. Bloody mary sa zda mat viacej cervenej v hlbsich vrstvach tela, red cherry skor na povrchu. Mozno dosiahnes zaujimavy vysledok, skus a uvidis... ;)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Neocaridina Davidi BLOODY MARY a RED CHERRY

Príspevok od používateľa Denis »

Ja som sa chcel pokusit najlepsie samicky red cherry dat naparit samcekmi bloody mary. No nakoniec som od toho upustil. Je tam rozdiel v hlavickach, ten hrbcek u bm, a nechcel som im narobit nejaku galibu v tvare tela. Nerozumiem sa tomu ani genetike.

Jarino24
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 20:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Neocaridina Davidi BLOODY MARY a RED CHERRY

Príspevok od používateľa Jarino24 »

kazdopadne to nekriz :-)

kowwlad
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 19:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Neocaridina Davidi BLOODY MARY a RED CHERRY

Príspevok od používateľa kowwlad »

Urcite nechovat v jednom akvariu, bloody mary maju kratke rostrum a su o nieco mensie, samozrejme je rozdielna intenzita cerveneho vyfarbenia a aj samci u bloody mary su vacsinou krasne vyfarbeny, narozdiel od red cherry a sakur. U red sakur su vacsinou samce slabsie vyfarbene
Caridina Japonica, Neocaridina Davidi Schoko Sakura, Neocaridina Davidi Red Rilli, Neocaridina Davidi Bloody Mary, Neocaridina Davidi Blueblack sakura, Neocaridina Davidi Red Sakura, Caridina Babaulti Stripe, Neocaridina davidi yellow

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných