Blue Velvet

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Maros »

Neviem ci barro chodí sem na fórum,ale chodil aj písal dávno.. No musím mu napísať, alebo ak ho stretnem spýtam sa..

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Milos napísal: Jozef: Neviem ci to chapes spravne. Tmavo modra moze byt u kusov bez ciernej i s ciernou a to iste plati aj pre svetle modre kusy.
Ano chápem, ale podla tohto obrazku je lepsie vyberat kusy viz obrazok: http://krevetkari.sk/download/file.php? ... &mode=view ktre su vlavo ako v pravo, kde je "vypadaná respektive zebrovitá" farba, tak je to z pohladu selekcie správne?

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Denis »

Barro ma blue velvety od Milosa. Milos posielal si mu ich z BS. Vsetko viem. A co som sa posledne rozpraval s Barrom, tak blue velvety vsetky predal.

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Maros »

A tak pôvod rovnaký, čo je aj škoda,teda ak to je tak.Ale myslím si,že ty Denis máš pod palcom predaj každej krevetky na SK a nič ti neunikne.. [emoji3] [emoji3] [emoji3]


Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Juraj NR
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17 Sep 2016, 12:00
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Juraj NR »

Ahojte,
Ak ma niekto zaujem o Blue Dream-ky tak rad nejake predam. Pripadne doceziem medzi NR a BA, pripadne buduci mesiac idem na Oravu NR-NO.

Mam odchov z troch linií takze po selekcii ta vyzera dost slusne ale mam ich uz moc co mi bude trosku stazovat v buducnosti selekciu. Nieco mi este ostalo z letnych pricom samicky uz nosia vajicka...

Skusim neskor pridat slusne foto.

Juraj z NR

matthew
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 18 Okt 2016, 19:07
Bydlisko: Revúca
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa matthew »

Tiež som sa po niekoľkoročnom chovaní rybiek hlavne tetier dal aj na chovanie krevetiek. Očarili ma Neocaritidy davidy "Blue Jelly", na caritidy som si netrúfol. Mám ich v 25 litrovom akváriu spolu s 9 ks maličkých tetier ohnivých. Ale v druhom akváriu mám aj "Red Cherry" tie sa mi v pohode množia aj napriek tomu že v 54 litrovom sú aj tetry neonové, kardinálky vietnamské a pancierniček drobný. Myslel som si že blue jelly nie je tak ďaleko v príbuznosti a z nich vznikajú blue diamond alebo blue topaz/dream.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa viridis »

Blue jelly asi je trocha iná vetva pre farebné variety n.davidi.
Podľa tohoto diagramu(,ak sa mu dá veriť,) ti z nich blue velvet/dream nevzniknú:

http://wiki.goodplace.eu/index.php?titl ... y_tree.jpg
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

matthew
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 18 Okt 2016, 19:07
Bydlisko: Revúca
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa matthew »

no veď, skôr sa to vráti k "rilli". Ale mám aj spoločenské akvárium s malými rybkami a budem krevetky selektovať. Pôjdu do spoločenského čo nebudú mať "Blue jelly" vyfarbenie, tam budú až do starobného dôchodku. ;)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Blue Velver pochadzaju z ten istej vetvy, ako Bloody Marry, choco a carbon. Mne dokonca z krizenia Blue Velvet a Bloody Marry vyslo zopar choco.
Blue Jelly pochadzaju z vetvy Red Cherry, medzistupnom bola Red Rilly. Takze krizenim Blue Jelly a Red Cherry ti budu vychadzat Red Rilli s rozne slabymi oddtienami modrej.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

matthew
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 18 Okt 2016, 19:07
Bydlisko: Revúca
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa matthew »

No áno, v malom Aquaely 29x29x35 by som nechal čisté Blue Jelly spolu s maličkými Tetrami ohnivými /Hyphessobrycon amandae/ 9 ks a jedným slimákom Neritina zebra. Mám tam džungľu a dosť jávskeho machu aj úkrytov z koreňov. Aby mali drobce "raj". Trošku mám na skle drobulinkú zelenú riasu, ale nerastie, drží sa v stabilnej veľkosti. Krevetky ju spásajú aj slimák Neritina zebra. Nejdem zasahovať do akvaria, skôr som rozmýšľal, že ju zoškrabem, ale keď sa nezväčšuje a všetky rastliny svojim tempom rastú, tak nechám tak.

matthew
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 18 Okt 2016, 19:07
Bydlisko: Revúca
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa matthew »

No dnes som v Aquely 29x29x35 napočítal v jávskom machu asi 6 malých krevetiek Blue Jelly. Sú tam samé Blue Jelly ale vidím tri drobce s červenejšou hlávkou akoby do blue rilli, red rilli sa vracali. mám filter Hailea 200 nebude ich ťahať, nie je to silný filter na také drobce nenasaje ich?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Tak otvorene nasavanie by si urcite nemal mat na filtri s krevetkami. O filtracii tu je forum, je v nom vela tipov, ako to zariadit. Mrkni tam.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa none »

mršky malé :roll:
8593908215926027906-account_id=1.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 16 Júl 2017, 21:54, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa džara »

ta je pekne nafullovana .

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa none »

to je. len je to aj prvorodička, tak uvidím čo z toho bude.

Kraken
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 25 Mar 2017, 13:38
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Kraken »

Cavte mate ich krasne ties bi som chcel nieake neviete kde ich zozeniem alebo neviete mi predat?

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa none »

ešte stále čakam na pôrod, tehotné mam 3 samice. Uvidím čo z toho bude a koľko. Ak sa bude dať, tak sa môžeme dohodnúť. Ale verím, že sa tu nájde niekto kto má k odberu aj hneď.

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa none »

tak včera som zbadal prvé mladé. su schované hlavne v machu, tak neviem koľko ich tam je. snáď budú pribúdať ďalšie :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

...v machu sa ich vie schovat docela dost, docela dokladne :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Kraken
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 25 Mar 2017, 13:38
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Kraken »

Ak by ste niekto mali dajte vediet pls pripadne aj pockam

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných