Blue Velvet

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Používateľov profilový obrázok
kiLLt
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15 Okt 2014, 20:01
Bydlisko: Nemšová
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa kiLLt »

inak ako takto som si ich ani nepredstavoval krásne krevety 8-)

Jarino24
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 20:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Jarino24 »

Su presne take ako som si ich predstavoval super

Jarino24
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 20:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Jarino24 »

Mas aj nejake na predaj?

baro666
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 13:45
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa baro666 »

Pekna farba, super :o

D.D.
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 22 Okt 2014, 15:29
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa D.D. »

Miloš musím Ťa sklamať toto nie sú velvety ale dreamy :lol: .Teraz trocha na upresnenie Blue Jelly je vyšľachtena z Blue Rili.Velvet,Dream a Topas z Black Sacura.Velvet a Dream sa berie ako gradácia kým topas zatiaľ ako samostatná farebná varianta.Spolu z variantami velvet a dream prišli na trh aj carbon a black rili.Mohlo ísť o další produkt kríženia.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Vacsinou sa stretavam s oznacenim Blue Velvet a Blue Dream v zmysle synonim. Nie som daleko od momentu, kedy ich zacnem nazyvat "Tmamovodre krevetky Neocaridina davidi s pravdepodobnym carbon rilli povodom", aby sa predislo nedorozumeniam :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

D.D. z kontextu dedukujem, ze velvet je vyssia gradacia, drem nizsia...? Vravim, ja sa vacsinou s oboma nazvami stretavam ako synonimami. Sam som este so selekciou nezacal, ale je jasne uz na prvy pohlad, ze priestor tam je. Modra ma u konkretnych jedincov skutocne rozdielnu intenzitu, do toho mnohe maju cierne rilli sfarbenie, no je to pestre.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

D.D.
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 22 Okt 2014, 15:29
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa D.D. »

nie grade je velvet a potom dream.Predávaju sa niekedy spolu.Nie je to ešte farebne ustálená forma.A z názvom si nelám hlavu to si ešte nevydel indonézke cenníky.Tam je všetko caridina blue.A je jedno čo to je hlavne,že to ,,vydelo modru´´ :D

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

No ako pises, podla toho co ja vidim v akvariu tak tazko hovorit o nejakych ustalenych gradoch. V podstate mam od desiatich krevetiek potomstvo v celej skale modrej od bledunko modrej, cez peknu tmavu azurovu az do ciernej...
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

krevetkysk
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25 Okt 2014, 13:45
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa krevetkysk »

Miloš ono ziadna neocaridina nie je absolútne stála a ani ina vyslachtena forma ale to určite vieš :-) a je pravda že z toho padajú aj rôzne rili formy a krevety s flakmi a podobne aj z blue jelly to dáva zelenu a niečo ako modru rili podľa mna je to tak že to triedia z blue dream tie co su naj predávajú ako topas prípadne dream high kvality a zvysok ide bud do mixu blue/velvet pripadne čistý velvet.a sakury to isté jak ma rendo su podla mňa len triedenim delene na ss a skove ale z tych istych

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

krevetkysk napísal:Miloš ono ziadna neocaridina nie je absolútne stála a ani ina vyslachtena forma ale to určite vieš :-) a je pravda že z toho padajú aj rôzne rili formy a krevety s flakmi a podobne aj z blue jelly to dáva zelenu a niečo ako modru rili podľa mna je to tak že to triedia z blue dream tie co su naj predávajú ako topas prípadne dream high kvality a zvysok ide bud do mixu blue/velvet pripadne čistý velvet.a sakury to isté jak ma rendo su podla mňa len triedenim delene na ss a skove ale z tych istych

Hej, ziadna slachtena forma nie je uplne stala. Osobne moje skusenosti so slachtenim Neokaridin nie su nijak vynimocne. Vlastne choval som len Red Cherry a teraz tieto Blue..Dream...Red Cherry boli stale. Dost mozne ze len koli tomu, ze moje slachtitelske naroky na ne prakticky neexistovali. A kedze viac ci menej cervenymi v kazdej generacii zostavali, boli subjektivne stale :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Este nieco k tej stalosti foriem: Sakury som nikdy nemal, takze k ich stalosti sa vyjadrit nemozem. CRS/CBS sa mi zdaju pomerne stale. Ano, v kazdej generacii sa mi vyliahne par jedincov, ktori maju nizsiu klasu ako vacsina, ale je to skutocne pocetne mizive percento.
U modrych Neocaridin nadobudam podozrenie, ze vo vseobecnosti budu asi menej stale ako napr. Red Cherry, alebo Yellow. Ich dedicnost bude mozno troska pripominat dedicnost modrych tigrov. A sice, ze bez ohladu na pocet generacii a intenzitu slachtenia, stale a vzdy bude potrebne v kazdej generacii vyznamnu cast vylucit z chovu. Uz som to tu myslim mysal, ze ja hned v prvej generacii mam od jednej samicky aj "blond" exemplare. Jav typicky pre modre tigre. No a potom samozrejme ten rilli gen, to je kapitola sama osebe.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hillstream
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 20 Dec 2014, 23:19
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Hillstream »

Mal by som zaujem o 10-20 kusov. Mas nejake na predaj alebo vies poradit kde by som ich kupil? Dik.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Mam s tymito Neocaridinami momentalne dve akvaria po 45 litrov, prvych 10 som kupil v Juni 2014. Dnes su ich samozrejme stovky. Dnes som si vsimol jednu samicku, ktora by si kludne zasluzila nazvat "Blue Sakura", ak by som bol priaznivcom novych nazvov. Nastastie nie som.
Krevetka ma cele telo zafarbene konstantnym odtienom, nikde ziadne prilis tmave, ani prilis blede casti, na povrchu ziadne vyfarbene struktury (ani len jedina bodka, natoz tigrovanie), proste len cela vypada, ako by bola odliata z priehladne - syto modreho (ale nie este namornicko modreho, cize uz nacernaleho) skla. Ozdbne flasky z modreho skla, tak nejak vypada. Skutocne dokonala, jasna zaroven syta modra. Tymto smerom ich budem slachtit, nebudem sa snazit o co najviac intenzivnu modru, pretoze ta vo vysednom efekte prechadza to prilis tmavej, namornickej modrej az ciernej.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

PS: Asi by som mal dodat, ze u tejto variety sa modra nachadza v pigmente i podpigmente. Cize zafarbeny je povrch panciera, ale tiez samotne vnutro tela. Tie ktore maju podla mna najlpesi efekt su prave ako vyssie popisana samicka: ziaden povrchovy pigment, ale velmi intentivny, pekny a jemne priehladny podpigment. To totiz vytvara pekny efekt, kedy svetlo prechadza cez telo krevetky.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Milos napísal:Tymto smerom ich budem slachtit, nebudem sa snazit o co najviac intenzivnu modru...
Ako to chces dosiahnut? A ako si vyslachtil tuto? Ci nahoda?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Nahoda, v populacii sa vyskytuje dost vela odtienov a roznych urovni kvality. Je to pestre. Takychto tam je ale relativne dost, samic aj samcov. Uvidim, ci sa taketo sfarbenie bude dat ustlit, snad ano.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hillstream
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 20 Dec 2014, 23:19
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Hillstream »

kedy sa zasa chystas na slovensko? mohol by si mi uz nejake priniest ;)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Haha, snad mi to vide v Aprili, mozno tyzden, mozno dva tyzdne po sviatkoch.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní