Kríženie Neocaridin - začiatočník + transport

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Napísať odpoveď
Patka24
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27 Nov 2016, 16:03
Kontaktovať používateľa:

Kríženie Neocaridin - začiatočník + transport

Príspevok od používateľa Patka24 »

Dobrý deň, chcem sa opýtať niekoho skúsenejšieho. Pár rokov už chovám Neocaridinie, klasiku priesvitnú formu, množia sa jedna radosť. Bol pokus aj s Redkami aj sa množili,ale bohužiaľ som išla na istý čas preč a mi ich požral rak. Keďže teraz už není problém zohnať aj dačo farebnejšie, chcela by som to skúsiť. Predpokladám, že sa môžu medzi sebou krížiť, takže každú farbu treba mať osobitne. Resp. moja otázka,ktoré by som mohla umiestniť spolu aby sa neskrížili?

A ešte druhá otázka,ako transportuje svoje krevety. Nerada by som ich nakúpila (aj niečo drahšie) a neprežili by mi cestu alebo by uhynuli po príchode. Sú niektoré formy vyložene citlivejšie? Pretože raz sa mi stalo pri transporte z čiech som mala pár ks crystal -redky a nevydržali mi transport, neviem doteraz prečo. Tak sa toho trochu obávam.

ďakujem veľmi pekne za reakcie. Pekný deň

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Neocaridin - začiatočník + transport

Príspevok od používateľa prasan »

Nie presne ale je také pravidlo,že sa medzi sebou nekrížia Neocaridina a Caridina.Zväčša sa Neocaridiny krížia i medzi sebou.Na nete sa dajú dohľadať tabuľky kde vidno aké môžeš a nemôžeš dať k sebe.
Krevetky nemajú krv ale hemolymfu.Preto pri preprave dokážu fungovať i pri nedostatku kyslíka.Také 3-4 dni nie je problém.
Ak pri preprave uhynú,tak zrejme pri neodbornom zabalení a poselaní(napr.bez termoboxu, s rastlinami).Resp.sa môže jednať o slabú populáciu.
Problém je hlavne pri posielaní vzácnejších krevetiek ako napríklad Sulawesi.Tie potrebujú teplú vodu a v zime niekedy ani termobox nestačí.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Neocaridin - začiatočník + transport

Príspevok od používateľa IringPalo »

Zalezi od toho ci to chces pre radost alebo aj nieco popredas. Je pravda ze neocaridiny a caridiny sa nekrizia, to znamena ze samica nedonosi, ale paria sa. Ked mas tieto druhy spolu, sice ich odchovas ako dva nezavisle druhy, ale tym ze sa vzajomne budu parit, samice budu zhadzovat vajicka, tym ti populacie nepojdu tak dobre. Neplati to pri vsetkych druhoch, napriklad ze by sa ti parili japoniky s neocaridinami, to neviem ako by slo, ale napriklad crystalky a neocaridiny. Ja mam spolu babaulti a neocarodiny a uz uvazujem ci som neurobil zle prave kvoli tomuto. Rozmnozovat babaultky samo o sebe nejde kazdemu a ak mam este prichadzat o potomstvo kvoli tomuto, tak to nebude najlepsie. V zasade mam odskusane filtrujuce krevety s neocaridinami. Neocaridiny s japonicami, neocarodiny s caridina babaulti. Neo a japoniky je v pohode akurat moja skusenost je ze kradnu jedlo pre seba a tie neocaridiny sa potom ku krmivu nedostali tak lahko. Ja ti radim dat radsej kazdy druh zvlast. Z praktickych dovodov.
Co sa prevozu tyka, z cr som viezol dvakrat a to vlakom a ziadny uhyn ani problem nebol. Mne sa na transport osvedcili zavaraninove pohare 7 dl, kam hodim list a krevety su tam spokojne. Vzdy som sa bal ze sa mi sacok rozpuci, prederavi atd. Pri pohari moze dojst k rozbitiu ale nie je to take lahke, je odolnejsi ako sacok, krevety sa nepopucia, lepsie drzi teplotu, je podla mna praktockejsi. Dufam ze som trocha pomohol.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Neocaridin - začiatočník + transport

Príspevok od používateľa Milos »

Ahoj. POkial ide o prevoz krevetiek, myslim ze je tu k tomu zalozena tema. Odporucil by som ti ju najst a nieco si tam precitat. Mas tam dost informacii plus nie je dobre, ked sa zakladaju duplicitne fora. Pokojne sa tam aj ludi na prevoz pytaj.

Pokial ide o tvoje otazky k chovu. Na zaciatok by som urcite odporucil nejake variety Neocaridina davidi. Vsetky su rovnako nenarocne, ako divoka forma, s ktorou mas uz skusenosti. Idealne je samozrejme chovat v jednom akvariu len jednu varietu, aby nedochadzalo ku krizeniu. Na druhej strane, krizenim niektorych sa da dosiahnut stale pomerne zaujimave kusy.
Dnes dostupne variety su: choco (cokoladovo hneda), black rose (cierna), pumpkin (oranzova), yellow (zlta), blue jelly (jemne modra), blue velvet (tmavo modra), green jade (zelena), sakura (visnovo cervena), bloody marry (bordova), red rilli (cervena s prisvitnym stredom), carbon rilli (cierna s priesvitnou).
Teraz tak. Ak budes mat spolu bloody marry a blue velvet, budus mat mlade carbon rilli, choco, nejake slabo cervene, nejake slabo modre, nejake do cierna.
Ak budes mat spolu red rilli a blue jelly, vysledkom budu namodrale rilli.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných