Úhyn krevetiek

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Napísať odpoveď
Garzlith
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 31 Jan 2021, 19:28
Kontaktovať používateľa:

Úhyn krevetiek

Príspevok od používateľa Garzlith »

Dobrý večer. Chce by som sa spýtať či by mi niekto vedel vysvetliť prečo mi uhynuli krevetky. Donedávna som mal 2 akvária. V jednom boli iba gupky. V druhom 110l veľkom som mal gupky, 3 neonky, prisavnika obyčajného 1ks a prisavnika jednopruheho 1ks. K tomu 3 neocaridina red sherry 3ks a black rose 3ks. Viem nemal som zmiešať 2 farby ale keď som ich kupoval moc som toho nevedel. Cez pol roka toto akvárium fungovalo, menil som vodu každý týždeň, a raz za čas som so akvária dal list mandlovnika. Aj sa mi krevetky narodili, i keď prežila len jedna. No a pred mesiacom asi som si povedal že gupky z druhého akvária presuniem k ostatným. Zároveň som aj vymenil vodu. A potom mi začali gupky zomierať. Najprv 1-2 denne, až mi vymreli úplne všetky (cca 100) krevetkam zatiaľ nič nebolo, ale pre istotu som ich spolu s ostatnými presunul do nového akvária. Pri presúvaní som dbal na rovnakú teplotu, 2h som ich aklimatizoval- každých 10min som trochu vody z nového dal k nim. A naprv vyzeralo všetko ok, ale ptm jedna po druhej začali zomierať aj krevetky. Nakoniec zomreli všetky. Zostali mi neonky a prisavnici, tým nič nie je. Jediné čo som wi na krevetkach všimol tak na black rose mali červený fľak za hlavou.krmil som hlavne vločkami (kvôli rybám) ďalšími vločkami pre obyvateľov dna od tetry, a eaz za 1-3 týždne varenou uhorkou. Každý 7 deň som nekrmil.
Pointa je že som sa rozhodol založiť úplne nové akvárium, rento krát aj s rastlinami a dnom. Už ho aj mám,110l, zatiaľ 1.5 týždňa od založenia, a keď bude zabehnuté chcel by som tam krevetky neocaridina a japonica a zopár menších rýb. No neviem doteraz čo sa stalo tým predtým, či za to môže nižšia teplota (21°) alebo prípadne zlé čistenie akvária alebo niečo. Nech viem do budúcna kde nespraviť chybu.
PS: rovnako neviem čo sa stalo tým gupkam. Určite som si nepriniesol chorobu z obchodu, všetky tie gupky sa narodili mne, iba som ich rozdelil do 2 nech ich nni vela v jednom akváriu

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných