Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

King Kong, Panda, Blue Bolt, Red Bolt, Wine Red, Red Ruby a ich hybridy
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Prikladam aj foto vsetkych krevetiek Taiwan Bee Hybrid, z ktorych mi vysli Red Ruby, Red Wine, Panda, Shadow Panda, Blue Bolt. V akva som videl aj jeden maly King Kong, skoda ze sa mi ho nepodarilo odfotit.

Na provej foto v pravej dolnej casti vidiet Red Ruby (medzi dvoma Shadow Panda)
Taiwan-Bee-Hybrid-1.jpg
Na druhej foto ma zaujal Taiwan Bee Hybrid - Black SSS, je priblizne v strede. Do krizenie som daval CBS, ale len nizku triedu A, preto som happy ze mi aj SSS vysiel.
Taiwan-Bee-Hybrid-2.jpg
Na tretej foto tiez celkom specialitka (pre mna) Shadow Panda Hinomaru (od stredu mierne na lavo). Pod nim v pravo je Red Ruby.
Taiwan-Bee-Hybrid-3.jpg

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

Vseobecne ku krizeniu crystal a taiwan tolkoto:
Nie len ze je mozne, ale jedna sa o odporucany sposob mnozenia taiwanov. Neodporuca sa krizit dve taiwan krevetky, kedze v takomto pripade je (VRAJ) urtnost mladych prilis velka. Preferovanym sposobom je tak krizenie bud dvoch hybridov (na pohlad bezna crystal, ktora vsak nesie taiwan gen), alebo jedneho hybrida s taiwanom. V prvom pripade dostaneme TEORETICKY v znaske 25% taiwanov, 50% hybridov a 25% cistych crystal. V druhom pripade by sme mali mat zhruba 50% taiwanov a 50% hybridov.

K otazke, ci sa hodi chovat taiwany spolu s crystalmi, pokial ide o cistotu linie samotnych crystalov sa vyjadrim v dvoch bodoch:
1.) Ak budeme mat v populacii taiwany, musime pocitat s tym, ze ich gen do nej prenikne a v dalsich generaciach sa budu vyskytovat tiez jedince, ktore nebudu rozoznatelne od inych crystal, ale budu hybridami s taiwan genom a obcas sa nam objavia tiez taiwan mladata. Samozrejme, to sa bude diat tym castejsie, o co vacsi pomer taiwanov bol v prvej generacii. Ak sme mali pomer 1:1, bude to ine, ako ked bol pomer 100:1.

2.) Okrem pozmeneneho jedneho jedineho genu, je taiwan geneticky crystalkou so vsetkymi jej genmi vo vsetkych moznych urovniach kvality a kombinaciach. Moze mat geneticku zostavu pre CRS, ci CBS, geneticku zostavu pre A-triedu, ci SSS-triedu, moze mat geny pre kvalitnu, alebo nekvalitnu bielu. Vo vseobecnosti plati, ze u taiwana je horsie pozorovatelne, ako je na tom napr. s kvalitou ciernej ci cervenej. Ta je vzdy vyrazna koli taiwan genu, avsak ostatne geny su stale pritomne a u crystal potomkov budu znova plne viditelne. Tiez existuje nazor, ze popularne modre a modraste odtiene bielej (napr. Shadow Panda) su castejsie u jedincov, ktore maju menej kvalitne geny pre bielu.

Na otazku, ci mat v populacii CRS/CBS taiwany tak neexistuje jednoznacna odpoved a vsetko zavisi od toho, aka je genetika jednych a druhych. Ak mame napr. ustalenu kvalitnu liniu CRS, vnasat do nej akekolvek nove geny zo zdroja, ktory nie je zarucene kvalitny, moze byt riziko. Bez ohladu na to, ako dana krevetka vypada na prvy pohlad a ci je to taiwan, alebo nie.
Na druhej strane, ak mame novo zalozenu populaciu, kludne mozeme taiwany skusit. Mali by sme vsak volit tie, ktore nemaju podraste sfarbenie, kedze to je sice u taiwanov samotnych ziaduce, ale do chovu CRS/CBS by mohli vniest gen pre menej kvalitnu bielu.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

PS: Miky, kedze s tymito krevetkami len zacinas, kludne mozes skusit aj taiwany. Ak sa ti bude darit, budes si moct pozadovne geny sam vyselektovat. Ja mam uz populaciu CRS/CBS, ktoru selektujem uz dost dlho a radsej tam zatial nic nepridavam.
Zaroven Denis ti bude vediet povedat, akych maju jeho taiwany predkov CRS/CBS. Je to ine, ako keby si niekde v obchode ci na burze kupoval macku v taiwanskom vreci :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

PPS: Vyssie uvedene tiez znamena, ze v pripade, ak pochadzaju CRS z tej istej populacie, ako taiwany, pokojne ich spolu mozeme chovat a k ziadnym negativnym efektom na stabilite CRS nedojde.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa mosfet »

Otázka : Aká je podľa vás najidealnejšia hodnota PH pre Taiwan bee?
Nie od/do ale presné číslo.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Dane hybridy z fotiek som namnozil v neviem akom ph. Totizto si to nepamatam (uz davno si vravim, ze si zacnem pisat hodnoty a stale som lenivy a momentalne sa to odzrkadluje na mojich odchovoch, su mizive). Momentalne mi jeden hybrid odnosil mlade (len zo 7ks) a ph bolo 6,2-6,3 no teraz mi vybehlo ph na 6,6 a uz som len tri kusy naratal posledne. Sam neviem povedat, ake presne ph je najlepsie pre hybridy.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ja som sa dočítal že pre čisté TB je vhodne pH: 5,6 - 6,2. Nepíšem ti presné číslo, ja nemam s TB vobec ziadne skusenosti. Zaujíma ma ako sa pripravuje voda pre TB, vy pisete ze destilka/RO + mineraly ako pre CRS. Potom to ale nesedí, pretože v mojej nádrži mam vodu pripravovanú RO+mineraly a mam aj aktivny substrat pre krevetky ale pH mám ajtak 6,4(meriam nakalibrovanym pH meračom, nie papierikmi a ani nie kvapkovym). Alebo je môj substrat nevhodny pre TB, pre TB treba nejaky vykonnejší.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa mosfet »

Rašelina do filtra.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa mosfet »

Denis, asi si mal pravdu. Podarilo sa mi nastaviť PH na 6,3 a fakt krevetky sú doposiaľ najaktívnejšie.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

S raselinou je ten problem, ze zvysuje TDS. Ja mam destilku, takze pH je stale okolo 5,5.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa mosfet »

Keď máš destilku s minerálmi ako píšeš - tak čo ti znižuje PH na 5,5 ? Pretože PH destilky je (by malo byť) 7 = neutrálne.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Podla mna nema pH 5,5. Bude to asi tym ze destilovana voda dava nepresne vysledky pri merani. Ph je teda asi 7.
Ale neviem ako presne to je.

Da sa pozerat na toto ph 5,5 ze je akoze prave? Resp. ci krevetky citia destilovanu vodu ako vodu s pH 5,5.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

Destilovana voda ma pH 7 len tesne po vyrobeni, alebo aj je skladovana v inertnom plyne. Inak povedane, len teoreticky. Rychlo sa vsak v nej rozpusta CO2 a ten pH znizuje prave niekde medzi 5,5 az 5,9...
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa mosfet »

No idem merať :idea:

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Vcera som skusal fotit, vypol som filter bublinkovaci a dofotil z hladiny. Prikladam foto.
Taiwan-Bee-Hybrid-4.jpg
Taiwan-Bee-Hybrid-5.jpg
Nejakych 40ks hybridov som dal prec, teraz tam je este okolo 40-50ks hybridov, cez 20ks panda/shadow panda, 5ks red ruby/red wine. Blue Bolt z posledneho fotenia mi skapal, spolu s dvoma pandami po tom ako som naraz vycistil oba filtre...

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Milos potrebujem tvoju radu, opat :) A sice ohladom tychto mojich hybridov. Samicka odnosila mlade v spolocnom akva s cistymi taiwanmi. Ziadna mlada nie je cisty TB. Ma vyznam ich nechavat v akva s hybridmi a tb? Maju tieto mlade gen tb?

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa mosfet »

Denis napísal:Vcera som skusal fotit, vypol som filter bublinkovaci a dofotil z hladiny. Prikladam foto.

Nejakych 40ks hybridov som dal prec, teraz tam je este okolo 40-50ks hybridov, cez 20ks panda/shadow panda, 5ks red ruby/red wine. Blue Bolt z posledneho fotenia mi skapal, spolu s dvoma pandami po tom ako som naraz vycistil oba filtre...
Sa chváliš ? 8-) závidím :cry: keďže mne to nejako neide

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Mosfet neboj nic, ani mne to nejde teraz vobec. Vcera opat jedna skapata krevetka, netusim ci hybrid alebo cisty taiwan, uz len ruzovy kusok krevetky som nasiel. A opat ziadna samicka nenosi...

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Denis, čom si myslíš že to je, že ti to neide?

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa mosfet »

A kedy ( ak to máš odsledované ) idú najlepšie? Závisí to od ročných období?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných