Vyvoj tajvanov

King Kong, Panda, Blue Bolt, Red Bolt, Wine Red, Red Ruby a ich hybridy
Napísať odpoveď
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Vyvoj tajvanov

Príspevok od používateľa Milos »

Zakladam temu, v ktorej by som sa rad nieco dozvedel o pripadnych rozdieloch vo vyvoji CRS a taiwan. Tak napriklad: Vsimol som si, ze vajicka s pandami sa liahnu aj den dva neskor, ako ostatne, v ktorych boli crs a hybridy. A to hovorim o jedinej znaske jedinej samicky.
Mate niekto podobne pozorovanie? Denis? :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyvoj tajvanov

Príspevok od používateľa Denis »

Milos mne sa to zdalo tiez ze liahnutie prislo o den neskor, pri 23°C som mal naplanovany porod na 3.6. a videl som ju prazdnu az 4.6. alebo az 5.6. ako pises o dva dni. samicka uz sice aj bola zasita v machu uz ked mala 3.6. pustat, ale stale drzala vajicka. Tiez ma to prekvapilo.

Inak ako sme sa bavili, ze ci to nie je fama, ze taiwan bee rastu pomalsie ako ich surodenci hybridy, tak sa mi to potvrdilo. V jednom a tom istom akva, cize vsetko rovnake, aj krmenie a hybridy su uz predajnej velkosti a taiwany hodne mensie.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyvoj tajvanov

Príspevok od používateľa Milos »

Ja som mal este lepsie pozorovanie Denis: Samicka zacala pustat vajicka klasickej lososovej farby uz povedzme vo stvrtok, ale tie mordo-cierne s pandami nosila este niekde do soboty. Raz bola natocena tak, ze som si mohol dobre vsimnut, ze mala prilepene uz len cierne. Lososove ziadne a po akvariu uz behali male hybridy a CRS.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyvoj tajvanov

Príspevok od používateľa Denis »

Vidis toto sa mne nepritrafilo, ako vidiet na zvlecke v teme Umely odchov vajicok su tam aj lososove aj cierne vajicka este, a vyliahli sa v ten isty den.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyvoj tajvanov

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Mam otazku na obyvajne CBS. Naposledy ked som videl nosiacu samicu(asi vcera) mala vajicok vela. Teraz ich ma asi len 5. Porodit mala na zaciatkom tohto tyzdna(je oneskorena takmer jeden tyzden).

Je mozne ze nieco porodila a nieco si nechala na neskor?

Ale mozno sa mi to vsetko len zdalo, preto tuto spravu radsej neberte vazne.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyvoj tajvanov

Príspevok od používateľa Milos »

Vsimol som si to u hybridov, rodila aj tri dni. U CRS neviem, ale vylucit sa to neda.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyvoj tajvanov

Príspevok od používateľa Denis »

Nedavno mi zdochla samicka tb hybrid a tak som dal vajicka opat do sietky. A opat sa potvrdilo, ze ciste TB sa rodia o den, dva neskor. Vcera boli vyliahnute hybridy a dnes par pand. A este tam ostali vajicka pand nevyliahnutych.

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyvoj tajvanov

Príspevok od používateľa seic »

aktualne pozoruji samicku - mozna TBH - nosi uz 28 den pri teplote 22-23st. a prozatim nic nevysypala... na ciste TB to prozatim nevypada, ma vsechno vajicka lososove/nahnedle barvy... hodim sem pak konecny pocet dni noseni, protoze v predchozich prispevcich to nikdo nezminil, jen datumy ;)

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyvoj tajvanov

Príspevok od používateľa seic »

takze beru zpet... 28. den a prvni prcek nalezen po prohrabani kvitek...

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyvoj tajvanov

Príspevok od používateľa seic »

takze pres noc to vsechny vysypala... takze 28-29dni noseni...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných