Chemicke zlozenie akvaristickych preparatov.

Nemusí sa týkať krevetiek
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Chemicke zlozenie akvaristickych preparatov.

Príspevok od používateľa Milos »

Ja si myslim, ze najlepsie je nevymyslat a nekupovat nic :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Chemicke zlozenie akvaristickych preparatov.

Príspevok od používateľa prasan »

Denis,ano vlastná.

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Chemicke zlozenie akvaristickych preparatov.

Príspevok od používateľa seic »

Milos: pokud to jde bez nich .. samozrejme... ;)

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Chemicke zlozenie akvaristickych preparatov.

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Aj ja mám kúpené chemikálie Z centralchemu. A také používam do akvária S rybami. Čistota je zväčša vysoká. Kúpil som to pár rokov dozadu po kile A mám ich doteraz.
Na nete máš kopu kalkulaciek na výpočet váhy aj bez toho aby si nejakú mal. Ja si to riešim pomocou striekačky, kde cca viem koľko asi váži napr 5 ml.

snajprik
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 02 Mar 2016, 20:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Chemicke zlozenie akvaristickych preparatov.

Príspevok od používateľa snajprik »

Keď som to pochopil správne, tak na zvýšenie GH+ destilky treba kúpiť MgSO4 a CaCL2 pomere 1:1,1 a dostanem prípravok čo mi zdvihne GH na požadovanú hodnotu ak pridám na 20L, 1g MgSO4 a 1,1g CaCL2 Dúfam že som to správne pochopil.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Chemicke zlozenie akvaristickych preparatov.

Príspevok od používateľa Milos »

Asi jednoduchsie je kupit v akvaristike mineraly pre krevetky, ktore sa nazyvaju "GH+". Tam je jednoduche davkovanie a vsetko co treba. Toto forum o zlozeni bolo skor len tak zo zvedavosti. Napadlo ma, mozno by nebolo zle vediet, co presne tam lejeme a drzime doma.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

snajprik
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 02 Mar 2016, 20:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Chemicke zlozenie akvaristickych preparatov.

Príspevok od používateľa snajprik »

To áno lenže ja mam 300L nadrž, ta zožerie cca 1kg ročne toho minerálu. Zatiaľ to miešam s normál vodou 1:6. Keby som mal 20L akva tak to fakt neriešim.

ZDRI
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 20 Sep 2018, 10:54
Kontaktovať používateľa:

Re: Chemicke zlozenie akvaristickych preparatov.

Príspevok od používateľa ZDRI »

Nezkoušel jste někdo dělat rozbor minerální soli pro Sulawesi krevetky - Dennerle Minerální sůl Shrimp King Sulawesi Salt ?

Jde mi o poměr jednotlivých minerálů, které obsahuje, ne o přesné složení - nechci si tu sůl sám vyrábět,, ale doplnit s ní svou vodovodní vodu (pH 8, celková tvrdost dH 5, dusičnany 5 mg/l,, Mg 3 mg/l, vápník 31 mg/l). Přesné složení a vodivost své vody si pro jistotu ještě změřím, ale před mícháním finální vody bych potřeboval vědět, co a v jakém poměru ta sůl obsahuje. Výrobce to neuvádí a místní prodejci nevědí.

Mám docela vhodnou vstupní vodu, takže nechci používat destilku ani reverzní osmózu.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Chemicke zlozenie akvaristickych preparatov.

Príspevok od používateľa prasan »

Konkrétne parametre sa dajú poľahky dohľadať na internete.Tieto rozbory sa v týchto jazerách robili.Tuším,že som to tu niekde dával i ja.

ZDRI
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 20 Sep 2018, 10:54
Kontaktovať používateľa:

Re: Chemicke zlozenie akvaristickych preparatov.

Príspevok od používateľa ZDRI »

prasan
Ale já vím, jaké jsou parametry vody v jezerech, to jsem našel.
Současně vím, jaké minerály jsou v mé vodovodní vodě.
Ale nevím, co přesně a kolik je v té prodávané soli.

Kdybych to míchal z RO, je to jednoduché, přesně použiji dávkování doporučené výrobcem.
Ale já nechci používat RO, ale svou vodovodní vodu, takže potřebuji vědět, co a v jakém poměru ta sůl obsahuje.
A silně pochybuji, že složení prodávané soli přesně kopíruje složení vody v jezerech.

No když bude nejhůř, zkusím to naředit podle vodivosti.
Tzn. změřím stávající vodivost mé vody a přidám minerály cca na dorovnání doporučené vodivosti (cca 300 uS/cm).
Samozřejmě při současné kontrole výsledného pH (já už mám vstupní vodu o pH 8, takže musím v tomto opatrně).
Hrubým odhadem - předpokládám, že budu přidávat cca 30-40% doporučeného dávkování této soli.

Je tu ještě jedna možnost - vykašlat se na prodávanou sůl a vycházet ze složení vody v jezerech.
Tzn. namíchat si vlastní sůl ze základních chemických surovin, která by zohledňovala obsah minerálů v mé vodě (mmj. to to bylo výrazně levnější).
Ale myslím si, že většina zde chovaných a prodávaných krevet už je aklimatizovaná právě na kombinaci RO + komerční Sulawesi sůl.

PS: Když vidím, jak se výrobce i prodejci kroutí při dotazech na složení té soli, mám vážné podezření, že je velice, velice jednoduché (soda + 1-2 základní chemikálie).

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Chemicke zlozenie akvaristickych preparatov.

Príspevok od používateľa prasan »

Je nutné sa vyhnúť rýchlo rozpustným soliam a hlavne chloridom a síranom.
Jazero Towuti je najväčším jazerom v systéme Malili Lake System, reťazec piatich tektonických jazier v Sulawesi, Indonézia.Má tropické vlhké podnebie s ročnou priemernou teplotou vzduchu 26 °C a malými rozdielmi v noci.Hlavný prítok rieka Machlón na severe, rieka Laron predstavuje jediný odtok na západ.Towuti je slabo vodivé (210 uS cm-1) (pH ~ 7,8),čo do chemizmu dominuje Mg a HCO3.S prítokom sa v sedimentoch dostáva do jazera i dosť Fe.Voda je silne prekysličená ale len vo vrchných vrstvách cca do 130m hĺbky.Na Fe a P sa naviaže viac kyslíku.Povrchové teploty vody sú obvykle 28-29 °C.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných