Poradte rastlinky

Vhodné rastlinky a machy ku krevetkám
none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa none »

táto rastlinka ma zaujala. všade som našiel, že plávajúca na hladine. Ale na tomto obrázku vyzerá ako by sa ju snažili zakoreniť do substrátu. Skúšal to niekto?
Prílohy
Starr_031108-3177_Salvinia_minima.jpg

mysiak
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 22 Jan 2019, 09:58
Kontaktovať používateľa:

Re: RE: Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa mysiak »

none napísal:táto rastlinka ma zaujala. všade som našiel, že plávajúca na hladine. Ale na tomto obrázku vyzerá ako by sa ju snažili zakoreniť do substrátu. Skúšal to niekto?
Takto vyzeraju korene ked sa vytiahne cela rastlina z vody. Akakolvek cast listu dlhsie ponorena pod vodu odhnije, urcite sa v akvariu zasadit neda.

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa none »

dik za info. mám plávajúce rastlinky a viem, že odhnívajú. Ale tu mi to prišlo ako by tam boli aj drevnaté časti. V pravo hore na obrázku je aspoň niečo také čo sa na to podobá.

mysiak
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 22 Jan 2019, 09:58
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa mysiak »

Bud je to bordel z vody, alebo je vytiahnuta z plytkej prirodnej vody a tam je mozne, ze korene vrastli do bahna. Salvia nema drevnate casti ani v idealnych podmienkach - vo vonkajsich nadrziach ma akurat vacsie listy a korene. V akvariu je ovela mensia, ale to je asi pravidlo pre prakticky vsetky plavajuce rastliny.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa prasan »

Salvinia nemá rada silný pohyb vody, ako v podstate skoro všetky plávajúce rastlinky.Konkrétne tejto nevadí ani zakryté akvárium,ak sú tam splnené niektoré podmienky.Sám ju mám pod sklom a listy sú teda krásne veľké a chlpaté.Inak ,,none,, často ak prerastá akvárium,tak ju vyhadzujem.
P1050604.JPG
P1050605.JPG
P1050607.JPG
P1050608.JPG

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa none »

Nebudeš náhodou na akcii Akvárium terárium túto sobotu, že by si mi doniesol prosím nejaký "rez" z nej?

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa none »

Ešte foto aktuálne mojejj plávajúcej drobotiny
IMG_20200108_230349.jpg

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa prasan »

Som s pod Tatier..... A na fotke je čo,to nie je asi Salvinia.Alebo ozaj tak drobná? Nie je to Lemna? Apropo všetky plávajúce rastlinky majú radi prihnojenie.Či už rybkami alebo hnojivom.Jeden lístok Salvinie má pri lepšej opatere veľkosť asi tak 1-1,5cm.Ak má teda vhodné podmienky a ide o totožný druh.

mysiak
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 22 Jan 2019, 09:58
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa mysiak »

Na poslednej fotke je urcite zaburina, s oblubou tiez nazyvana "akvariovy herpes". :D Z nano akvaria som ju odstranil relativne rychlo, ale vo vacsom sa objavia nove rastlinky aj po niekolkych mesiacoch "ticha". Dokaze sa obnovit snad z mikroskopickeho ulomku.

Salvinia mi pod sklom kde sa tvori kondenzat rastie velmi drobna a casto odhniva, ale v miestach s lepsim pristupom vzduchu je ok.

Inac vyhadzujem kazdy tyzden "za hrst" Salvinia, Limnobium, Pistia a Phyllanthus fluitans. Ja som ich ledva zohnal a teraz ich kupodivu nikto nechce ani zadarmo.. :)

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa none »

prasan, asi si spravím výlet do Tatier. Žene poviem dôvod, že si ideme spraviť romantický výlet, ale pradu vieme len tu na fóre.

áno, mala by to byť Lemna Minor. Aj keď nie som na to odborník. Ja ju tiež vyvážam fúrikom. Ale tým, že plocha toho akvárka kde ju mám je 100 x 40 cm, tak mi to nevadí. Skôr ju mám na to, že krevetky sa zavesia za jej korienky a obždipkávajújú. Tak sa dajú super pozorovať v rôznych polohách a nestrácajú sa v koreňoch veľkých plávajúcich rastlín.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa prasan »

Ak to nemáš ďaleko,tak ja návštevu uvidím rád.Prípadne ti kľudne Salviniu viem i poslať.

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa none »

Som z BA, takže to mám trošku ďalej. Ale ďakujem za pozvanie. Ak ťa to neobťažuje a vieš ju poslať, budem rád. Kľudne tam hoď nejakú dobierku nech nie si v strate.

mysiak
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 22 Jan 2019, 09:58
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa mysiak »

@none - ak sa ti chce niekedy dobehnut na Trnavske myto v pracovny den, tak ti mozem dat zopar kuskov Salvinia, Limnobium, Pistia a Phyllanthus fluitans. V dobrych podmienkach sa rychlo rozrastu.

V nano akvariu mi Salvinia rastie fajn, ale vo vacsom mi vzdy vykapala. Neviem ci kvoli silnejsiemu prudeniu vody (rastlinky su sice ohradene aby neobsadili celu hladinu) alebo ju vytlacili ostatne. Phyllanthusu sa vsak dari a ak ma dostatok svetla, tak chyta pekne cervene/hnede odtiene. Korene ma tiez male.

Korene Limnobium a Pistia sa daju bez problemov strihat - vzdy ked mi zavadzaju vo vyhlade tak ich zastrihnem na par cm. Pripadne vyhodim celu velku rastlinu a necham iba male odnoze. Korene okrem ukrytov pre ryby/krevety sluzia aj ako potrava pre ryby - zivorodky ich s chutou ozobavaju.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa prasan »

V BA máte i pravidelne akva burzy,tam takéto rastlinky v pohode zoženieš tiež.

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa none »

Mysiak, mohol by som, to nie je problém. Ak ti to nevadí pošli mi prosím mobilné číslo do SS.

Prasan, áno viem, chodievam a sem tam niečo kúpim a aj túto sobotu sa chystám. Len nie vždy každá rastlinka zaujme a tá čo zaujme nemusí byť v ponuke. To je ten zákon schválnosti.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa prasan »

Mrkni na burze a ak by si ju tam predsa len nenašiel,tak napíš.

makeko
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27 Jan 2020, 14:21
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa makeko »

zohnal si tie rastlinky ?

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa none »

Áno, dík

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa prasan »

Hemianthus micranthemoides
P1060307.JPG

tpm
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 15 Jan 2015, 18:23
Bydlisko: Veľký Šariš
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte rastlinky

Príspevok od používateľa tpm »

Ľudkovia, čo hovoríte na tekuté CO2 pre lepší rast? Používate to? Nemôžem to krevetkam ublížiť, alebo ich zabiť?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných