Tigre vseobecne

Blue Tiger, Black Tiger, Red Tiger, Tibee...
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa Denis »

Prikladam foto mojich tigrov pri svaaaci :) Su tam obycajne aj modre tigre s oranzovymi ocami.
Caridina_cantonensis_sp._Tiger_1.jpg

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Hryzo »

pjekny, verim ze taky sa aj mne podaria ... tigre ty vobec netriedis?
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Denis »

Netriedim pretoze ich nedokazem namnozit, alebo lepsie povedane odchovat. Vzdy mi len par kusov ostane a preto ich nechcem oddelovat od seba. Teraz skusam im miesat trochu inak vodu, ak zabere budem urcite modre oddelovat. Inak mam tam medzi nimi aj jedneho totalne cierneho tigra, je fesak :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Milos »

Pan kolega administrator, smiem sa ta spytat, preco si fotku tvojich tigrov pridal do temy "Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat, atd."
Nie ze by fotka a tigre na nej nepotesili moje oko, ale nalezite umiestnenie by ma potesilo este viacej :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa IringPalo »

Denis zavidim!
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa Denis »

Takze vytvorena nova tema "Tigre vseobecne" a presunute prispevky sem. Milos je tu Boss, musime pospuchat ked chceme mat poriadok na fore :)

Palo nie je co zavidiet, mozno rad ked/ak vobec pridem na odchov. Ked bude cas skusim odfotit aj toho cierneho tigrosa :P

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa Denis »

Prikladam foto Black Tiger, mam len jedneho dlho sa nesiel ukazat a dnes ked si takto pekne vysiel, tak som mal po ruke len mobil, takze foto mobilom.
Caridina_cantonensis_sp._Black_Tiger_1.jpg
Caridina_cantonensis_sp._Black_Tiger_1.jpg (68.49 KiB) 11046 zobrazení

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa viridis »

Parádny ! Aj ten blond s oranžovými očami za nim je pekný.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa Denis »

Dnes som bol na akva burze v Ziline a chvilku som sa rozpraval s panom Sabrsulom ohladom tigrov. Pytal som sa ho konkretne na jeho video, ze ako pekne ich ma na videu namnozene, ze mne sa len spociatku mnozili ako som ich doniesol od neho. A veru, ze ani jemu velmi poslednou dobou nejdu, ze sam nevie kde je problem. Posledne, ze mu isli najlepsie v dlhonecistenom akva. Tieto Caridiny to je teda oriesok...

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa viridis »

Kto odchoval tigre, koľko mladých od jednej samice Vám približne prežije do dospelosti ?
Ako to tak pozorujem, tak po cca mesiaci od vyliahnutia vidím v akváriu z prvéj znášky už len asi 5ks mladých. Môže ich byť o pár viac, niekde zašitých, ale i tak to odhadujem maximálne do 10 kusov. Jedná sa o wild sfarbenú samičku napárenú pravdepodobne tiež wild samcami.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa Denis »

Prve razy co mi donosili mi bezne ostavalo 20ks co aj dorastli do dospelosti, potom uz len 2-3ks. Momentalne ani nenosia, ine caridiny uz nosia opat v kazdnom akva. Tigre ani skrt...

Jarino24
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 20:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa Jarino24 »

Som Ta nevidel a mal tam tigre ze uz predane bral si ich od neho?

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa Hryzo »

od zajtra pani zacina éra tigrov aj u hryza ... uz mam dohodnutych/rezervovanych 7 ks, ktore zajtra na burze kupim ... mali by to byt skor wild, z ktorych zevraj moze padnut aj blue ... alebo proste len vyselektovane ne-blue z blue :D

nateraz pojdu do samochodu http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=18&t=90&start=20 a uvidime co s nimi dalej ... viem, ze maju radsej vacsie akvaria a ked, tak potom pre nich spravim nanovo 54ku, hlavne je vsak, ako sa im bude darit v bratislavskej - petrzalskej vode bez uprav
jedina mozna a dostupna uprava nateraz su tie mineralne gulicky http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=19&t=105 ...

a jediny spolubyvajuci budu oranzove kotulky, ktore im budu spestrovat jedalnicek ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

plautus
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 20 Dec 2014, 21:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa plautus »

ja som wild tigre odchoval v pohode v petržalskej vode ale to boli čiste wild v každom prípade držím palce ;)

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa Hryzo »

informácia, ktorú sa nikde nedočítate ale je dôležitá:

tigre pri prelovovani strasne moc skáču ... naozaj moc ... vobec som to necakal tak si treba davat velky pozor!!! vid prispevok v mojej teme http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=18 ... 3367#p3367
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa Mirko1A »

foto z mojho akva v práci
P1000906tiger.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 16 Júl 2017, 22:19, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa Hryzo »

zaujimave, ale moje tigre zatial nechcu zrat zihlavu ... za 2 dni sa jej ani nedotkli (slimaci mali hody) ... a stale stale sa schovavaju pod drevom v tme ... a to tam mam len slabe 3w led svetielko ... asi to musi viac zarast
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa viridis »

Máš ich ešte relatívne málo. Zrejme si nájdu niečo iné pod zub. Moje tigre žihľavu žerú, avšak tiež mám dojem, že iba ako doplnok popri tom, čo si oberú z dna, rastlín, filtra.
Často je žihľava aj deň úplne nepovšimnutá a začnú do nej zobať, až keď "odleží".
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa Milos »

Ja sa zatial pre istotu tigrom vyhybam (CRS a hybridy ma trapia dostatocne :D ), takze neviem ako to je s dostupnostou na SK.
Ale ak by to bolo zle, tak tuna na polskej obdobe bazos.sk niekto ponuka za 5 zlotych (1 euro 25 centov):
http://allegro.pl/krewetka-tiger-ladne- ... 90066.html
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

DevilsNR
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 06:42
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa DevilsNR »

Tak ma napadlo a s mojimi jazykovými schopnosťami sa k tomu neviem dopracovať. Ako je to s krížením tigrov medzi sebou? Myslím red/blue/wild/tangerine. Čo z toho bude padať, budú sa vracať k wild forme ako neocaridiny alebo skôr ako CRS/CBS?
Chov: CRS,CBS,Tibee, Taiwan,Sakura red, orange, schoko, black, yellow, Black&Blue, white pearl,blue dream, blood mary, c.japonica, c.gracilirostris

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní