Umely odchov vajicok

Nemusí sa týkať krevetiek
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Umely odchov vajicok

Príspevok od používateľa Denis »

Ahojte, urcite sa uz vacsine z vas stala taka vec, ze samicka nosiaca vajicka ci uz skapala alebo sa zvliekla a vajicka ostali napospas osudu. Pokusal som sa uz snad 5-7x odchovat takto krevetky z vajicok a vzdy nejaky problem. Najskor mi zo sietky vyzrali vajicka druhe krevetky, potom mi splesnoveli vajicka v sietke, potom som zase omylom stiahol vodu pod hranicu sietky, ktore som sledoval skoro tri tyzdne a vajicka splesniveli. A stale sa nieco prihodilo. Dnes rano som nasiel zvlecku z krevetky, ktoru vidiet na prvom obrazku:
zvlecka.jpg
zvlecka.jpg (62.05 KiB) 11131 zobrazení
Tak si vravim, ze to opat skusim, kedze sa jedna o Taiwan Bee krevetky. Na zvlecke pekne vidiet rozdielnu farbu vajicok, co ma posilnilo v tom ze sa budu coskoro liahnut. Ako vidiet su tam vajicka rozdielnej farby, dve farbou crs a styri tb panda. A liahnutie? No necakal som, ze uz v ten isty den, dnes na vecer. Pozrem na vajicka a uz tri krevetky vyliahnute, dalsie tri vajicka su tam. Prikladam foto malych krevetiek, dve pandy mlade pekne vidiet, plus jedej hybrid crs:
mlade.jpg
mlade.jpg (131.84 KiB) 11131 zobrazení
Musim ale povedat, ze nebyt Džaru, tak by som sa uz vobec nepokusal o odchov vajicok, kezde sa mi to uz viackrat nepodarilo. Videl som tvoje foto ako si ich odchoval takto podobne, vdaka :)

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Umely odchov vajicok

Príspevok od používateľa viridis »

Super, gratulujem. Užitočný príspevok, môže sa hodiť. :)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Umely odchov vajicok

Príspevok od používateľa Denis »

Nuz tak dnes uz to take radostne nebolo. Nasiel som vyliahnute tri pandy a jeden hybrid. Stvrta panda sa dostala zrejme na vyvysene suche miesto v sietke a skapala, a sieste vajicko co mala byt hybrid farby crs sa vobec nevyliahol, zrejme sa tiez dostal na vzduch. Aj tak 66% zachrana je myslim uspech.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Umely odchov vajicok

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ja som to raz skusal takto: http://m.youtube.com/watch?v=yV_gZK3un0A

Boli to moje prve vajicka(neocaridina) ktore samicka zhodila na druhy den po pareni. Urobil som to podobne ako vo videu. Akurat ze som ich dal do opusteneho akvaria. Lebo v tom s rodicmi nieje bublifuk. Cakal som dva tyzdne a nic. Potom som musel akvarium prerobit lebo mali do nho prist krevetky(do vtedy sa zabiehalo). Sietku som musel vybrat lebo by zavadzala. Mozno keby som pockal tyzen by sa nieco vyliahlo ale ja som si skor myslel ze to robim zle. Bolo to cca 5 vajicok a to by sa asi to neoplatilo.

Medzi tym mali neocaridiny vajicka asi 3 krat ale nikdy z toho nic nebolo.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Umely odchov vajicok

Príspevok od používateľa Denis »

Mikel prvykrat som sa pokusal podobne umiestnit vajicka, ale nemal som tam tu filtracnu vatu a dospele krevetky mi vyzrali vajicka. Dobry napad ta vata :idea:

Dnes opat som nasiel zvlecku s 4 vajickami, opat som dal do sitka. Ani neviem presne kolko bolo vajicok, teraz vecer boli dve vyliahnute krevetky. Zacina ma to hnevat, preco sa krevetky zvliekaju skor ako pustia mlade. Rychlejsie rastu? Krmim 2x denne, predtym som len 1x za den.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Umely odchov vajicok

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ja som pouzil obycajnu vatu z drogerie.

Ram sietky som polozil na jednu stenu akvaria a o protilahlu stenu som oprel rucku sietky(ram sietky je hranaty, nie okruhly). Aj ked v akvariu neboli krevetky nemali by sa ako ku vajickam dostat.

Bez tej vaty ako ty pises ma to ani nenapadlo. Asi pre to, lebo moja sietka ma prilis velke otvory.

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Umely odchov vajicok

Príspevok od používateľa džara »


Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Umely odchov vajicok

Príspevok od používateľa IringPalo »

chlapi sanka dolu. sledujem tuto temu a ani som netusil ze sa to da. drzim vam v tom palce
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Umely odchov vajicok

Príspevok od používateľa Milos »

Denis: Stalo sa mi to len par krat a raz som to typoval na pokrocily vek samicky (to nebol ani typ, to bol fakt, bola stara jak praha a par dni po incidentne to zabalila), druhy krat rovnako ako ty, prilisne krmenie.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: džarove krevetáriá

Príspevok od používateľa džara »

caute. vcera sa mi vyliahli dalsie red bee z inkubatora. samicku som nasiel v poslednom stadiu a uz sa do nej zacali pustat ostatne, tak som z nej vajicka odstranil. bolo to asi 14 ks. no za dva dni som sitko neopatrnostou prekotil a zachranil som iba 6 vajicok. potom uz som iba denne pozoroval a pozoroval. vyliahli sa vsetky. :D
Naposledy upravil/-a Denis v 31 Dec 2015, 13:41, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Presunul som do temy "Umely odchov vajicok"

DevilsNR
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 06:42
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Umely odchov vajicok

Príspevok od používateľa DevilsNR »

Tak aj ja som musel zachraňovať u tibee keďže samička sa zvliekla tesne pred liahnutím. Zatiaľ z asi 15-16 vajíčok tri vyliahnuté ale jeden z krpcov sa nedokázal úplne zbaviť zbytkov takže v podstate iba dve. Uvidím čo zvyšok. Samička sa zvliekla asi kvôli výmene vody alebo aj dlhému noseniu(?) keďže CBS kt. cca začala nosiť v tom istom čase pustila malé už pred 6 dňami. Inak tibee už znova nosí.
Prílohy
DSC_0140.jpg
DSC_0141.jpg
Chov: CRS,CBS,Tibee, Taiwan,Sakura red, orange, schoko, black, yellow, Black&Blue, white pearl,blue dream, blood mary, c.japonica, c.gracilirostris

DevilsNR
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 06:42
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Umely odchov vajicok

Príspevok od používateľa DevilsNR »

Ozaj ešte pôrodnička je z košíku od rastliniek + nejaká hustá látka z ikey(ako záclony niektoré). Ako prvé sa vyliahli tie modré vajíčka.
Chov: CRS,CBS,Tibee, Taiwan,Sakura red, orange, schoko, black, yellow, Black&Blue, white pearl,blue dream, blood mary, c.japonica, c.gracilirostris

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Umely odchov vajicok

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Co hovorite na toto: http://m.ebay.com/itm/New-Aquarium-Glas ... nav=SEARCH ?

Videl som to na videu a vyzera to zaujimavo. Prekvapilo ma, ze to vajicka vystreluje. Napriek tomu ze vzduch stale prudi rovnako.

Loki12
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 15 Jan 2016, 19:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Umely odchov vajicok

Príspevok od používateľa Loki12 »

hladal som video a nasiel som len nieco taketo
https://www.youtube.com/watch?v=s6R99dgEO1w

vies poslat aj to tvoje? nie ze by som isiel teraz masivne chovat zhodene vajicka, ale zaujima ma co si predstavujes pod pojmom "vystreluje".
Inak je to velmi pekny a jednoduchy system. aj na YT je kopec jednoduchych videi.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Umely odchov vajicok

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Prepac asi to uz nenajdem. Ale vystrelovalo ich to dost podobne ako vo videu co si dal. Akurat rozdiel bol v tom, ze bublinky sli pravidelne. V tom videu co si sem dal ty ide raz vela bubliniek a potom nic.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Umely odchov vajicok

Príspevok od používateľa jamro27 »

red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Umely odchov vajicok

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Aj na aliexpress som pozeral ale na ebay som nasiel lepsiu cenu. Vlastne ten link co som dal je ono.

Vacsinou najdem na eBay lepsiu cenu ako na aliexpress. Skor by som povedal, ze to je naopak :)

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Umely odchov vajicok

Príspevok od používateľa jamro27 »

ked chces lacne kupit na na ali musis toho riadne prelistovat, maju tam toho vela za rozne ceny.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Umely odchov vajicok

Príspevok od používateľa jamro27 »

Dnes som si kupil 3 inkubátory za 50centov ks. drziak ohnem pod teplom do dierky dam prisavku a bude to OK. zo vsetkych stran su dierky tak je zabezpeceny prisun vody a jej prudenie. otvaranie je na zavit.
Prílohy
IMG_20160224_203240.jpg
IMG_20160224_203309.jpg
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Umely odchov vajicok

Príspevok od používateľa Denis »

Dnes skapata samicka red wine, tak som spravil fotodokumetaciu. Snad sa nieco zachrani, co ma prekvapilo bolo 38ks vajicok. Su ovela ovela mensie ako pri crs/cbs.
1.jpg
2.jpg
3.jpg

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných