Caridina dennerli spolu s Neocaridina (experiment).

Cardinal, Harlequin a iné
Napísať odpoveď
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Caridina dennerli spolu s Neocaridina (experiment).

Príspevok od používateľa Milos »

Kedze v povodnom akvariu sa mi podarilo kardinalky dost pekne namnozit aj za podmienok, ktore boli podla vacsiny online zdrojov pre ne smrtelne, rozhodol som sa ist trocha dalej a skusit, ci sa nedaju chovat aj uplne jednoduchou metodou.
Dnes som premiestnil 5 mini kardinaliek do maleho 15 l akvaria, v ktorom mam tylomelanie a krizence roznych varier Neokaridin. Voda je vodovodna, 26*C a coho sa obavam najviacej, ze tam je ovela intenzivnejsie krmenie koli tylomelaniam (preto som ich aj z povodneho akva odstranil, ich apetit sa mi zdal nezlucitelny s udajnymi (?) narokmi kardinaliek na cistotu vody. Tak uvidime...
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli spolu s Neocaridina (experiment).

Príspevok od používateľa Milos »

btw., vodovodna voda tu je:
GH: 23
KH: 8
pH: 7.5
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli spolu s Neocaridina (experiment).

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Znesu sa bez problemov dokonca ked das mladata neocaridin k sulaweskam tak sa zacnu spravat ako denerli. Co sa tylomelanii tyka tak na tie treba silnu filtraciu a striedmo krmit. Dokazu zit aj z platku krmiva na noc, trochy zihlavy alebo riasy. Nase tiez zvyknu obzierat shirakuru, mironekuton alebo skoricu. Podny filter je pri nich k nezaplateniu kedze krmivo zatlacaju do dna

Odoslané z LG-D855 pomocou Tapatalku

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli spolu s Neocaridina (experiment).

Príspevok od používateľa Milos »

Viem ze sa znesu, uz som nejake neos v akvariu pre sulawesi mal. Otazka je skor, ci dokazu sulawesi prosperovat aj v parametroch vody pre neokaridiny, ak bude trocha teplejsia (26 *C). A ci sa im bude darit aj v pocte odchovanych kusov, kedze oproti neos su plachsie.
Kazdopadne prvy experiment sa skoncil neuspechom, voda v mini akvariu s tylomelaniami bola moc spinava a pokapali tam, kde maju neos len minimalne problemy.
Teraz skusam par kuskov chovat v akvariu s blue velvet a zatial sa im dari.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli spolu s Neocaridina (experiment).

Príspevok od používateľa Milos »

Akvarium bolo krmene 2 mesiace len vrbovymi listami. Odparena voda dolievana, ziadne vymeny.
Populacia tylomelanii sa veselo mnozi. Rozkatec sa bujne rozrasta.
Blue Velvet stale trpia na nejaku zakernu bakteriu, ale tiez sa zda, ze su na tom uz lepsie, troska sa to stabilizuje.
Kardinalky sa zdaju byt - prekvapivo s ohladom na podmienky - uplne fit a jedna samicka nosi.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli spolu s Neocaridina (experiment).

Príspevok od používateľa Denis »

Milos kolko kusov mas celkovo teraz C. dennerli?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli spolu s Neocaridina (experiment).

Príspevok od používateľa Milos »

Malo. Dlho som sa o akvaria nestaral, vacsinu casu ma ani nebolo doma a to hlavne akvarium s C.dennerli si odnieslo opateru amaterov :p Klasicky pripad, prekrmenie... Tam sa momentalne len snazim stabilizovat katastrofu :( Teraz by som mal mat viacej casu, tak snad sa mi podari odrazit s mojimi krevetkami od dna :p
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli spolu s Neocaridina (experiment).

Príspevok od používateľa Milos »

Tak po par mesiacoch problemov s C.denerli, mozno konecne svita na lepsie casy: V akvariu kde ziju pri T 25*C spolu s neokaridinami na vodovodnej vode som dnes nasiel dvoch krpcov :) Myslim, ze ich bude aj viacej, ale nie ovela, kedze samicka bola mlada a mala.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli spolu s Neocaridina (experiment).

Príspevok od používateľa Milos »

PS: Povodna osadka 7 mladych sa teda uz rozmnozila, dorastla a ma sa tiez dobre.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli spolu s Neocaridina (experiment).

Príspevok od používateľa Milos »

Mlade C.dennerli pomaly rastu a vyliezaju zo skrys, takze dnes som napocital 6 krpcov. Zacinam snivat o akvariu, kde sa to hemzi karminovymi C.dennerli a tmavo modrymi Blue Topas, hlava na hlave :)

A jeden update, dolezity: Nejedna sa uz o povodne experimentalne akvarium, to nevyslo. Teraz mam spolu Blue Topas a C.dennerli vo vacsom akvariu (asi 30 L cisty objem).
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní