Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Cardinal, Harlequin a iné
majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Vsetko co ma stonku/listy odpilia tylomelanie. Plavajuce nevydrzia teplotu. Oboje mam odskusane

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

Vysoké teploty zvládajú slušne anubiasy.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

Ja mam kardinalky v jednom akvariu pri teplote 25 - 26 *C, je tam plno rozkatca.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

Bežné anubiasy zvládajú i 30C.Trocha dlho im trvá preorientovanie sa a rastú strašne pomaličky ale fungujú.Trocha lepšie je na tom napríklad Anubias contradens.Mám ho pri 28C a v pohode.

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Anubias nana som mal a nedarilo sa mu tak skoncil vo velkom akva. Ruzkatec som neskusal. Sagitariu zozrali, microsorium windelow sa ako tak drziale tiez asi pojde vedla kedze vzhlad toho v 300l s tym v sulawesi sa neda porovnat ani. Najlepsie je pouzit rovnaku metodu ako vietnamci alebo szopen - ten od nich vacsinu veci skopiroval

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

Anubias potrebuje dlhú dobu než začne vyháňať lístky pri vysokej teplote.Všetko staré až na zopár lístkov často odhnije a opadá(i koreňe).Niekedy mu to trvá i pol roka.Zrejme preto máš zlú skúsenosť.S Microsorum pteropus windelow mám práve opačnú skúsenosť.Pri vysokej teplote mi nerástlo vôbec.

Kopec vecí akvaristom uniká pretože nemajú trpezlivosť a chcú mať numero uno všetko a najlepšie hneď.Veľa ľudí má akvárium rok a už to zas prerábajú a prerábajú.Až keď si človek odsleduje 7-8 a viac ročnú nádrž ,až vtedy začne vidieť kopec súvislostí tak ako to funguje v prírode. Zoberme si takú Tanganyiku.V podstate tam väčšina rýb žije na riase a mikroorganizmoch.Takáto nádrž a bez rias je síce pekná ale na údržbu,čas strašne náročná.Oveľa prirodzenejšie je mať v takejto nádrži,rovnako ako v prírode riasu.To však ,,numero uno,, akvaristovi nepasuje a tak do toho vŕta a vŕta,až pokašle čo sa dá a rybám to nepasuje.Keď si pozrieme Tillmannovú tabulku,tak pri takejto nádrži je tenká laťka aby človek nemal riasu.Trocha viac zakŕmiš - riasa.Trocha prerybníš - riasa.Nehnojíš - riasa.Prehnojíš - riasa.Veľkú rolu tu hrá vstupná voda.
Rastlinky často padnú pre nedostatok kyslíka pri vysokej teplote(rastlinky nie len kyslík produkujú ale ho ako aj iné živé organizmy potrebujú),alebo pre príliš nízke či vysoké pH.
@Denis: Myslím,že vďaka parametrom ktoré by cardinálky mali mať ti nádrž bez rias nehrozí.Skôr či neskôr sa tam dáky ten povlak pre krevetky vytvárať bude.Ak máte niekto iné dlhoročné skúsenosti sem s nimi.

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Menil som dno najprv koli pijaviciam, potom koli podnemu filtru kedze sulaweskam vyhovuje vela skrys no a zohnal som ten onyx tak sa rovno cele dno prekopalo. Riasa sa vytvori ak ma z coho. Pri manade nebola prakticky ziadna zato pri onyxe sa rozbehla na skalach aj na skle

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa macadlo »

majtan.miso napísal: Najlepsie je pouzit rovnaku metodu ako vietnamci alebo szopen - ten od nich vacsinu veci skopiroval
Michal vedel by si dat link na nejake videjka alebo stranky na to ako to robia "vietnamci" pre inspiraciu?
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

http://jungleaquashrimp.com/blog/settin ... -riversun/

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

Ide o to dať im správnu vodu a hlavne riadne zabehnúť akvárium.Nie sú potrebné žiadne tie super duper serepetičky.S nimi ten zábeh je možno rýchlejší,ale stačia iba nitrifikačné baktérie i keď to trvá trocha dlhšie.Celý ten set up je len reklamná fraška na predaj konkrétnych použitých prípravkov.Základné informácie akú vlastne vodu použil,tam samozrejme chovateľ nedal.Info RO+ Salty shrimp 7,5 nestačí.

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Info ohladom vody staci zistit priamo od nich na fb. Ten system funguje prakticky bez zasahov. Reklama to uz len z jej podstaty byt nemoze kedze nic z toho nevyrabaju. Ten system funguje

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa macadlo »

Mne sa to tiez celkom pacilo nejak podobne budem aj ja zakladat. Co sa tych 'serepeticiek' tyka netvrdim ze je nutne ich pouzit ale ked to ma krevetam pomoct aspon trosicku a clovek na ne ma nejake to € naviac tak preco im ich nedopriat. Ja osobne davam taketo serepeticky. Onyx sa mi vzhladom tiez celkom paci.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

@majtan.miso: Vyrábať to nemusí,stačí ak to odprezentuje a spropaguje a za to kľudne môže od výrobcu brať peniaze.Nechcem ťa uraziť ale nevieš ako to v reklame kráča.Obdobne fungujú youtuberi či streaming.Vždy z toho ťaží jedná i druhá strana.Szopen nie je na tom inak.
Príklad:
Oslovila ma firma,že potrebuje spropagovať ten a ten substrát či krmivo.Ja im to natočím a firma získa skrytou reklamou zákazníkov čiže má zisk.Ja preto,že som im takúto službičku urobil mám od nich buď zaplatené alebo primo spomenuté substráty či krmivo.Rovnako funguje Szopen i keď často tvrdí,že si to kupuje.Never všetkému čo nájdeš na internete.Veľa vecí v skutočnosti ani človek do toho akvária nepotrebuje ale proste to tak natočia,že to tam dávajú a ako je to super a ako je to potrebné,pretože možno ten produkt sa nepredáva a firma potrebuje vyprázdniť sklad a striasť sa toho.
No už sme OT,preto poprosím späť k téme. ;)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

K drahym pripravkom, z mojej skusenosti: Sulawesi Minerals 7.5 nie ze su len zbytocne, ale priamo nevhodne. Snazia sa kopirovat hodnoty vody zo sulawesi jazier v akvariu. Kedze vsak akvarium je ovela mensi system, u mna to nefungovalo. Nizke KH vedie velmi rychlo ku klesaniu pH, na co su krevetky citlive.
Neskor som zacal miesat vodovodnu a destilovanu vodu a rozmnozuju sa pri hodnotach KH a GH ovela vyssich, ako su tie z ich domoviny. A vyssie KH pomaha udrziavat pozadovanu hodnotu pH.
Na balenie s mineralmi odvtedy sada prach.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Mineral salt ma len skopirovat vstupnu vodu. Zvysok si musis vyladit sam. Co sa "reklamy" tyka tak je to presny postup. Ked z neho vsetko vypustis uz to nebude navod/setup ale nepouzitelnych par viet. Ucel to plni, efektivitu to plni. Vsetko ostatne je irelevantne

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

Niekedy ti Michal porozumieť je ozaj veda.Čo si myslel pojmom ,,Mineral salt má len skopírovať vstupnú vodu,,?

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Vytvorit co najpresnejsiu kopiu biotopu v akva. Akonahle pridas vodu do akva zacne pracovat vsetko co v nom je - korene, kamene, filtracny material, rastliny, vzduchovanie.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

Trocha si sa zle vyjadril.Mineral salt nekopíruje vstupnú vodu.Keď nim niečo kopírujeme resp.sa snažíme napodobiť,tak sú to parametre vody domovského jazera.Tú vstupnú vodu si musíme pripraviť.

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa seic »

prozatim pouze shromazduji informace... na tohle jsem nahodou narazil, jde videt, ze nekdy se zadari i bez vymyslenosti/udelatek... nejlepsi je na tom to dno, normal mega hruby sterk... :-)

https://youtu.be/MdbOJLiZlIo

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Seic silne odporucam od zaciatku premysliet ci bude akva len pre denerli alebo viacero druhov pokope (nekrizia sa). Vsetky prkotiny okolo su nepovinne. Predimenzovana filtracia eliminuje moznost nehody s prekrmenim, mach zasa pomaha s odburanim prebytocnych zivin a zaroven sluzi ako doplnkove krmivo slimakom a siet na krmivo krevetam. Mironekuton zasa drzi ph a tvrdost, podny filter eliminuje nutnost odkalovania pri vacsom mnozstve skal, oxydator zas prida kyslik. Vacsina veci vydrzi pri 60l aj rok

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní