Scutariella japonica

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Denis
Administrátor
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Kontaktovať užívateľa:

Re: Scutariella japonica

Príspevokod užívateľa Denis » 25 Feb 2017, 23:27

Milos stale su v karantene. Odvtedy ako posobil pripravok, tak neskapala ani jedna krevetka, pravdepodobne ich ta Scutariella zabijala.
Caridina: Crystal Red | Crystal Black | Taiwan Bee Hybrid | Taiwan Bee - Panda, King Kong | Taiwan Bee - Red Wine, Red Ruby | Tiger | TiBee
Neocaridina: Bloody Mary | Super Red | Orange | Orange Sakura | Orange Rili | Blue Topas | Yellow | Black
Machy: Peacock moss | Flame moss | Creeping moss | Java moss | Lomariopsis lineata | Mini pellia
Kontakt: denis.madar(zavinac)gmail.com

Milos
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Milos » 27 Feb 2017, 19:47

...Denis vies ako :) Su bakterie a bakterie. Vacsina z nich zabija len najslabsie jedince a aj to prejde po vycisteni akvaria...Ale odkedy mi jeden druh na rok zrusil odchovy neokaridin, tak som paranoidny :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Užívateľov profilový obrázok
prasan
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa prasan » 27 Feb 2017, 23:59

Môžem potvrdiť.Na jednu takú hnusnú bakterku mi pošla celá populácia N.davidi var.blue pearl.

seic
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa seic » 28 Feb 2017, 09:47

Milos: mluvis v mnoznem cisle, takze jsi to mel v ruznych AQ s Neoc.? nejen napr. v jednom... ja mel bakterku pouze v jedinem AQ, po preleceni a vycisteni AQ je to pryc...

Dussi
Dátum registrácie: 30 Apr 2017, 23:51
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Dussi » 01 Máj 2017, 00:29

Zdravim, objavil sa mi tento parazit na krevetkach, kde kúpim tie spominane liečivá? U zvelolekara? Nezabije to slimaky? Inak na ca. japonicach to nebadat

Denis
Administrátor
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Denis » 01 Máj 2017, 09:36

Dussi mozes pouzit vyssie spominane, sera tremazol, sol, no planaria mne zabrala. Sera tremazol kupis na nete v eshopoch lepsich. No planaria som vyskusal len preto, ze som mal otvorene balenie a ono to aj na Scutariellu funguje :)
Caridina: Crystal Red | Crystal Black | Taiwan Bee Hybrid | Taiwan Bee - Panda, King Kong | Taiwan Bee - Red Wine, Red Ruby | Tiger | TiBee
Neocaridina: Bloody Mary | Super Red | Orange | Orange Sakura | Orange Rili | Blue Topas | Yellow | Black
Machy: Peacock moss | Flame moss | Creeping moss | Java moss | Lomariopsis lineata | Mini pellia

prasan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa prasan » 01 Máj 2017, 13:18

Zo Sera liečivami nemám naj skúsenosti.Sú dosť agresívne a aj pri dodržaní postupu a dávkovania som si často nimi odpísal kopec krevetiek.Som skôr za prípravky Dennerle,JBL,Tropica.Resp.Tetra-tie však osobne vyskúšané nemám.Išiel by som asi na tie veterinárne podľa odskúšaného postupu.

Dussi
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Dussi » 01 Máj 2017, 22:18

ok, a slimaky to nezabije? mam tylomeniu a plovatky + ruzove planorbus

prasan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa prasan » 01 Máj 2017, 22:24

Niekedy ano,podla konkrétnej šarže.

Dussi
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Dussi » 06 Máj 2017, 22:47

vedia sa krevety tychto parazitov zbavit samy? alebo maju tieto parazity zivotny cyklus? lebo som si vsimol ako keby sa ich krevety zbavili aj bez toho aby som nejake liecivo pridal, resp. maju ich menej na sebe

Lubik
Dátum registrácie: 06 Júl 2019, 21:49
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Lubik » 07 Aug 2019, 17:18

Ahojte,
chcem sa opýtať na radu. Našla som na jednej krevetke scutariellu japonicu. Čítam, že by pomohol prípravok Sera Tremazol. V akvarku mám plno krpcov majú max.týždeň. Prežijú krpcovia túto kúru? Alebo bude stačiť ak tú jednu krevetku odlovím a preliečim v karanténnom akváriu? Ináč mám neocaridiny blue topaz.
Ďakujem za každú radu.

Denis
Administrátor
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Denis » 09 Aug 2019, 14:42

Ahoj. Pocul som o tom, ze sa da uspesne liecit Scutarelia tremazolom. Ja som vzdy liecil no planariou. Ak je len na jednej tak mimo akva v karantennej nadrzi, ale treba potom sledovat ostatne krevetky, ci sa neukaze na nich parazit. Aplikuje sa 1ml tremazolu na 15l vody, nechat cca 6hod posobit a potom vymenit 60 - 80% vody v akváriu. (Najlepsie zo zabehnuteho akvaria, ale nie z toho kde bola napadnuta krevetka).

Návrat na "Choroby a škodcovia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných