Pandora

Prezentujte svoje krevetkárium
Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Založené: 26.2.2015
Objem: 90 litrov (30 x 60 x 50)
Osvetlenie: 2x24 T5 trubice.
Filtrácia: Fluval 205 (zabehnutý)
Dno: Ibaraki Akadama
Rastliny: Pogostemon helferi, Micranthemum callitrichoides 'Cuba'
Machy: Riccardia chamedryfolia alias Mini Pelia
Voda: Mix vodovod a RO voda, pH cca 6,2, merané kvalpkovým testom, ale elektronický je na ceste. GH 6-7. KH 1.
Osádka krevetky: 22 x CRS od Denisa (dorazili 30.4.2015), ešte čakám na N. velvet od Viridisa.
Osádka slimáky: 14 x vežovka, 10 x kotúľka
rsz_1dscn3726.jpg
rsz_dscn3727.jpg
rsz_dscn3728.jpg
rsz_dscn3729.jpg
rsz_dscn3735.jpg

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

rsz_dscn3736.jpg
rsz_dscn3737.jpg
rsz_dscn3756.jpg
rsz_dscn3780.jpg

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Slezina »

Pekne to mas :-)
Planujes aj hnojit a CO2 davat do akva?
Lebo ten pogostemon helferi je sice krasna rastlina ale bez prihnojovania a CO aspon tekuteho nebude taky pekny zeleny a nebude sa mu darit poriadne.

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Slezina napísal:Pekne to mas :-)
Planujes aj hnojit a CO2 davat do akva?
Lebo ten pogostemon helferi je sice krasna rastlina ale bez prihnojovania a CO aspon tekuteho nebude taky pekny zeleny a nebude sa mu darit poriadne.
Aj Cuba má lepšie výsledky ak je riadne dopovaná CO2.

Zatiaľ je tam pokusne len fľaška s kvasnicami a kamienkom (nerobí moc drobné bublinky), ale dropchecker ukazuje že tam nejaké CO2 je ale len na úrovni cca 6-8 mg/l. Ale zvažujem že by som tam dával Easy Carbo (max 2 ml, mám v zásobe asi 2 litre. Mám síce doma aj CO2 flašu, ale kedže sú to moje prvé CRS a pôjdu tam aj velvetky, ktoré som krvopotne zháňal 2 týždne :mrgreen: , nerád by som riskoval otravu ak by sa nejakým nedopatrením spomalil filter. Takže asi pôjdem tak kombinovane s troškou kvasníc a Easy Carbo. Ak zabudnem na Easy Carbo pôjde tam aspoň po troške kvas.

Ešte by mi mali prísť nejaké machy od Jamra, tak už zháňam nerezové mriežky.

Hnojiť nejak neplánujem, toho sa bojím, aspoň čo som čítal tak väčšina ludí je s hnojením opatrná. Mám doma ferolopol, tenso coctail a asi po kile K, Mg, N z Centralchemu.

Na druhej strane sú tam kotúľky a tie sú ako kobylky, takže exkrementy čo nezlikvidujú krevetky, budú ako hnojenie. Včera som tam hodil 2 listy žihľavy a dnes po nich nie je ani stopy.

Asi počkám ako sa chytia rastlinky a či budem vidieť nejaký progres a podľa toho by som možno trošičku prihnojil.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Milos »

Daj potom vediet vo fore o N.velvet, ako sa im dari. Posledne su s nimi troska problemy. Dik.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa seic »

ten koren je luxusni...

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Denis »

Jozef stale mi vrta hlavou preco si chcel len C-ckove crs-ky? Ved mas akadamu, tam je skoda nizsiu triedu davat, mohol si kludne bez obav standard crs dat.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa jamro27 »

pekne, chyba celkovy pohlad na akva. Pogostemon helferi by som do krevetkarka nedaval, potrebuje hnojit, co2 a dost svela co zase vadi krevetkam.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Denis napísal:Jozef stale mi vrta hlavou preco si chcel len C-ckove crs-ky? Ved mas akadamu, tam je skoda nizsiu triedu davat, mohol si kludne bez obav standard crs dat.
Nemám pH meter, TDS meter, ale dúfam ze za pár týždňov dorazia, len kvapkový pH s rozpätím 3-10 čo je slabota.
CRS som zobral viac menej len na skúšku, sú moje prvé, tak chcem vedieť či sa im bude dariť. Ja osobne som chcel "Mosura", ale vieš ako to je keď si ženatý :mrgreen:, dal som manželke tento obrázok a povedal som jej nech si vyberie farbu, tak vybrala "C". Ale mám dojem, podľa toho čo píšeš že u teba značenie "A", "B", "C" znamená skôr kvalita bielej, je to tak? Ak je to tak, tak potom je to moja začiatočnícka chyba. :lol:
jamro napísal:pekne, chyba celkovy pohlad na akva. Pogostemon helferi by som do krevetkarka nedaval, potrebuje hnojit, co2 a dost svela co zase vadi krevetkam.
Ten pogosterom sa tam asi dlho neohreje, kedže sú tam vežovky a akadama je zrnitejšia a už 2x mi jeden vykopali.
Asi niektoré pokusne nechám a časť nahradím nerezovými mriežkami s machmi od teba a od Maroša. Postupne to pomením podľa toho ako to bude rásť a čomu sa bude dariť.

Celkový pohľad vyzerá trošku prázdne, keďže je výška 50cm.

Včera som priviezol aj modré N. krevetky (0,8-1,2 cm) od Maroša tak som im dolial asi 1/3 vody z akvárka, dnes ráno tiež a ešte raz ich doleje manželka a keď prídem domov, pôjdu už do akvária. Plus len tak po kuse CBS, Red Bee a zrejme Show White. Ale tie majú tak 0,5 cm, tak som zvedavý či sa ujmú vzhľadom na stres a zmenu akvária.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Denis »

Jozef na tom obrazku co si dal nie je C trieda, ale bod c pod ktorym je oznacena trieda S :), cize link:
http://www.krevetkari.sk/download/file. ... &mode=view

Tu su pekne znazornene fotky ozajstnych krevetiek (nie nakreslene) podla tried a kukni ako trieda C vyzera, link:
http://www.aquaessentials.co.uk/blog/wp ... _guide.jpg

Ale to uz nepatri do tejto temy...

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa viridis »

Super ! Nepochybne sa krevetkam bude pacit. Ked budem mat pekne a zdrave prebytky blue velvetov/dreamov, ozvem sa, mozes si osviezit potom chov. (Mari sa mi, ze Maros ma svoje z ineho zdroja, avsak mozem sa mylit)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Maros »

Viridis máš pravdu..

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Tak krevetky som dal do akvária, ale v podstate ich ani neni vidno. :mrgreen:
Ostatné veci ako nerezové mriežky a upevňovanie machov budem riešiť až cez víkend keď bude na to trochu času.
Celkový pohľad
Celkový pohľad
rsz_dscn3815.jpg
rsz_dscn3822.jpg
rsz_dscn3824.jpg

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Maros »

Dúfam, ich bude viac,ako ten druhý obrázok, ak nie,vykonam nápravu.. Keď si dal fotku celého akva,ja na tvojom mieste vyhadzem to pogo, koreň by som vymenil za aspoň raz tak veľký+ mach na neho,nahádzal dáke listy,cholla wood, dve tri minerálne gule( tie len na okrasu, podľa mňa) .CO2 a hnojenie, ani by som nad tým nerozmýšľal..Lebo keď náhodou nastanú nejaké problémy, ako prvé by som riešil či to nemôže byť pre,tie vyššie spomenuté veci.Podľa mňa je dosť vecí, pre ktoré sa nemusí dariť a práve preto by som nepokusal ešte s týmto..Netvrdím, že to nejde,ale ja to už skúšať nebudem..( pred rokom by som to určite nenapísal)
Snažil by som sa to spraviť čo najjednoduchšie, napr.ako Slezina.Nech sa darí..


Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Denníček: na sklách sa trochu začala tvoriť riasa GDA, ale nie je to nejak strašné, ale asi by som mal trošku ubrať zo svietenia.
Cez víkend som vymenil cca 10 litrov vody (RO + vodovod).
Krevetky sú vcelku čiperné, obzvášť tie Denisové lietajú po celom akváriu a nejak občas vidím, že sa niektoré ako keby pokúšajú vyskočiť,keď sa snažia plávať k nápusti.
Čo sa týka Marošovej osádky, cez víkend som našiel jednu modrú mŕtvu ale to bol kus asi 7 mm veľký, keď som sa ich snažil porátať, našiel som cca 16 kusov.
Nájsť mŕtvolky je skôr nereálne, lebo slimáky robia riadnu sanitu akvária. Všetko čo sa nehýbe zožerú v priebehu chvíle.
Denisové CRS-k sú asi všetky, možno asi jedna chýba, ale tie v akváriu viac vidieť, ako Blue, ktoré dosť splívajú aj s koreňom. Tak snáď tento stav čo je zostane a dorastú do reprodukčného veku a začnú sa množiť.

Z parametrov kontrolované len GH a bolo cca 6, NO2, NO3 skontrolujem dnes, vodu som si pred výmenou odložil. Ale nepredpokladám že by mal byť nejaký problém, keďže CRS-ky sú ok.

Machy čo mi prišli som si pripevnil na mriežky, tak uvidíme ako sa im bude dariť.
rsz_dscn3871.jpg
Na nasávaní bol len kôš s vatou, ale ako dočasné riešenie to stačilo, ale po týždni sa trochu aj tá vata zaniesla, tak som si len dočasne vyrobil Shrimp protector, ale čakám na originál a dám tam potom ten.
rsz_dscn3874.jpg

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Milos »

Z coho je urobeny ten "shrimp protector" na nasavani?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa mosfet »

Som strašne zvedavý, že torý z týchto machov sa ti na mriežku prichytí. Môj osobný názor je, že jedine fissidens fontanus ( v pravo, v predu ) ostatné ee . no možno ma prekvapia :mrgreen: daj vedieť.

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Milos napísal:Z coho je urobeny ten "shrimp protector" na nasavani?
Detto ako sieťky na mach. Je to obyčajné nerezové pletivo. Trochu som ho prekryl a pospájal ako sa dalo buď vláknami zo sitka, ale aj silónu. Je to len dočasné riešenie, pôjde tam originál, už je na ceste. Jeden znamy pre mna "požičal" z práce kúsky odpadu. Pre nich je odpad aj 25 * 100 cm, tak som strihal jak šaleny rozmery 8*10 cm.
mosfet napísal:Z coho je urobeny ten "shrimp protector" na nasavani?
nejak nepredpokladam ze s a uchytia same, je to prichytene silonom, takze to ko tak drzi, hnit by nemusel, kedze je to 1 cm od dna, ukaze cas.

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Maros »

Ja by som prichytil tu mriežku prisavkou,na obidve bočné strany a aj zadnú, takže o tri mriežky menej..

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pandora

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Maros napísal:Ja by som prichytil tu mriežku prisavkou,na obidve bočné strany a aj zadnú, takže o tri mriežky menej..

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku
Ako zabratie dna mi problém nerobí, ale časom ak sa machy rozrastú pôjdu mriežky aj na steny. Predtým som mal jávsky mach len na prísavkách prichytený. Na design sa moc hrať nechcem a som si povedal že do akvária ruky moc strkať nechcem. Lebo predtým som sa v ňom vrtal neustále (keď tam boli rastliny). Hlavne si chcem namnožiť mach mini pellia lebo ten sa mi asi najviac páči.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: adafove, egadorujerijz, hisiruz a 13 neregistrovaných